Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Mackoljupci :)

Moj voljeni Puppi je stradao dok je prelazio cestu. RIP😭😭😭😭😭
2020 08 06
A vozač,stranac samo odjurio.Susjed je sve vidio!!
2020 08 06
Da, stvarno ima svakakvih...ali za mene je život ,bio on ljudski ili životinjski ,život.I svako živo bice bi trebalo uvažavati kao takvo.A da ne kažem kako je bio pun ljubavi,točno si mogao osjetiti tu ljubav.
2020 08 06
Pozz, zanima me mogu li dobiti par misljenja od vlasnika vise maca na slijedecu situaciju: nedavno smo pronasli napustene macice, za jednog od njih se kasnije utvrdilo da ima neuroloskih problema (zadobio ih je uslijed napada neke zivotinje): nije mogao stajati na nogama, slabo je jeo, ma vise mrtav nego ziv. Odveli smo ga vetu, prognoze nisu bile najbolje, ali dobio je kvalitetnu hranu, antibiotik, i neke dodatke prehrani za oporavak. Macic se u roku od dva dana sto je kod nas, oporavio skoro pa u potpunosti - ponovno samostalno jede, sjedi, obavlja nuznu, cak i trckara, iako jos uvijek tu i tamo zapne. Prede i jako je zaigran. Radi se o macicu starosti oko mjesec dana, mozda koji dan vise. Nakon sto se u potpunosti oporavi, mislili smo ga udomiti, no kako stvari stoje, sve mi se vise cini da bismo ga zadrzali. Problem je sto vec imamo macka starog 14 godina (vitalan i ne pokazuje znakove starosti). Zivimo u stanu i kucni je macak, kastriran, ne izlazi van. Jako razmazen i posesivan. Macic je odvojen u drugoj sobi, nisu se upoznali, a ako ga odlucimo zadrzati, upoznavanje planiramo odraditi prema svim savjetima, znaci malo po malo i oprezno, ne ih samo staviti jedno pred drugo. Brine me da ga nas macak nikad nece prihvatiti i da ce ga napadati. Znam da je normalno da si nece sjesti na prvu, ali me strah da si nece sjesti uopce. Zanima me je li netko od od vas imao slicnu situaciju, upoznavanje starijeg macka (koji je skoro pa cijeli zivot zivio sam) i macica? Koliko je ljubimcima trebalo da se priviknu jedno na drugo? Jesu li se uopce priviknuli? Ima li spol kakav utjecaj? Za spol veterinar nije bio najsigurniji, posto je macic jos uvijek mali, ali ovako na prvu mu se cini da je musko. Kastrirali bi i njega, naknadno, ako ostane kod nas. I bi li moglo imati kakvog utjecaja na situaciju sto se radi o macicu s posebnim potrebama? P.S. Neku od njegove brace smo udomili, ali jos ih par trazi dom. Pa ako tko zeli pruziti dom novom macicu, javite se. :)
2020 08 16
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/94fe0d0f6d119ad1a501f7835fb9ade6.jpg) Ovo su moji mali “pilići” kako ih moj tata zove. Maximus “Max” (ljevo) ima 6 a Lara (desno) ima 11. Obe su spasene sa ulice. By the way, ako netko trazi miceka, ima ih 5 (boje poput moje Lare) za udomit uskoro. Jos imaju mjesec dana pa za nekih mjesec ce biti spremni za dom. Inace ce na ulici zavrsit :( Pa ako netko trazi neka mi se javi. Nalaze se u Dubravi u jednom skladistu.
2020 08 21
Bas su slatkiii
2020 08 22
> Marta10573: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/94fe0d0f6d119ad1a501f7835fb9ade6.jpg) > Ovo su moji mali “pilići” kako ih moj tata zove. > Maximus “Max” (ljevo) ima 6 a Lara (desno) ima 11. > Obe su spasene sa ulice. > By the way, ako netko trazi miceka, ima ih 5 (boje poput moje Lare) za udomit uskoro. Jos imaju mjesec dana pa za nekih mjesec ce biti spremni za dom. Inace ce na ulici zavrsit :( > Pa ako netko trazi neka mi se javi. Nalaze se u Dubravi u jednom skladistu. Preslatki su😊
2020 08 23
> MiaA55: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/4bd79dcb171ba112a59768fad3e51226.jpg) > Moj Gricko dok je bio mali😍 > Suhu hranu dosta bira koju zeli, a koju ne, dok pastete i salama prolaze uvijek 😁 koji frajer <3
2020 08 24
> harley01: > Zanima me je li netko od od vas imao slicnu situaciju, upoznavanje starijeg macka (koji je skoro pa cijeli zivot zivio sam) i macica? Koliko je ljubimcima trebalo da se priviknu jedno na drugo? Jesu li se uopce priviknuli? Ima li spol kakav utjecaj? Za spol veterinar nije bio najsigurniji, posto je macic jos uvijek mali, ali ovako na prvu mu se cini da je musko. Kastrirali bi i njega, naknadno, ako ostane kod nas. Poštovana Harley01, Sad sam tek pročitala Vaš post, možda odgovor malo pomogne. Mi smo za početak udomili dva brata iz istog legla. Dok su bili stari cca godinu i pol, neplanirano smo doveli ženku s ceste. Odmah je bila odvojena od naših maca jer je bila prepuna šugaraca i veterinarka nam je savjetovala takvo odvajanje nekoliko dana zbog mogućnosti zaraze. Bolesna maca je tad po procjeni bila stara 3 mjeseca i smjestili smo je na zatvoreni balkon. Ispalo je odlično jer su dečki svaki dan promatrali pridošlicu preko stakla, sa povišenoga, ona njih nije vidjela. I tako svaki dan su je sve dulje promatrali. I pokazivali znakove da je žele upoznati. Kad smo ih spojili, ispalo je dobro. Znaju se posvaditi dan-danas jedan dečko i ta ženka, ali ništa alarmantno. Mi smo do tada bili bez ikakvog mačjeg iskustva a ispalo je sve odlično, nismo ustvari niti bili svjesni koliko riskiramo sa dovođenjem nove mace u kuću. Inače, nekoć je na "Animal Planet"-u bila izvrsna emisija o takvim stvarima, nešto poput "Šaptača psima". Tip se zove Jason Galaxy i ljudi bi ga zvali doma kad bi imali razne probleme s macama, između ostalog i Vaš problem koji je čest. Potražite njegove savjete na Youtube-u, meni je on genijalan. Želim Vam svu sreću ovog svijeta da sve ispadne dobro, a i da nađete dom za ostale.
2020 08 24
Samo bih još nadodala da su dečki bili kastrirani kad smo doveli novu macu, a nju smo sterilizirali čim se je počela tjerati.
2020 08 25
Ja sam imala istu situaciju.Stari mačak jedinac dobio društvo dvoje malih.Dugo vremena ih nije prihvacao,micao se sa strane....kao uvrijeđen i tako jedno 4 mjeseci ,dok nisu malo narasli.Onda polako,za vrijeme klope su se počeli družiti i stajali jedan do drugoga.Nije prihvacao nikakvo druženje,igre...samo bi se sklanjao i promatrao,a oni vragolani su ga željeli upoznati ....sve dok on nije odlučio ,bilo je uzalud.Kasnije ih je počeo lizati.😄🥰
2020 09 14
Tupko ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/584b361d3702bde30327d0a6bdff527d.jpg)
2020 09 18
> JollyJo: > Tupko > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/584b361d3702bde30327d0a6bdff527d.jpg) Presladak je micko😊
2020 09 20
Pozdrav! Jedna draga dušica me uputila na ovu temu jer jednoj divnoj maloj maci tražim dom. U prilogu je link na Bellu, macu pjevalicu. <3 https://mojekrpice.hr/items/za-kucne-ljubimce/11320520/prelijepa-bella-trazi-tebe
2020 10 07
Da li slučajno netko zna koliko bi otprilike mogao koštati kardiološki pregled na Veterinarskom faksu? Znam da su dosta skupi. Imamo dogovoreno sutra, poslali su nas iz Veterinarske stanice gdje inače odlazim sa macama. Jednoj staroj maci je otkriven šum na srcu. Guglam i čitam o tome i ne znam što očekivati. Susjeda i ja brinemo o pet napuštenih maca u dvorištu iza naše zgrade i radi se o jednoj od tih maca.
2020 10 11
1 2 ... 15 16 17 18 19 20