Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

POMOC! Placanje naknade u posti za postarinu ?

Pozdrav! Zamolila bih vas ako ista znate o ovome da mi velite 😄 Dakle, jucer sam isla u onu glavnu Postu u Zagrebu, tam kod glavnog kolodvora, poslati paket i slala sam prioritetno (12kn) te platila s karticom tekucim Kad sam dosla doma vidjela sam na aplikaciji Zabe da su mi oduzeli jos 9kn kao naknadu za podizanje gotovog novca?? Zvala sam banku i rekli su mi da to tako posta uzima ali do sad sam uvijek placala karticom postarinu i nikad mi nisu nista uzimali dodatno pa me zanima jel to mozda samo tam u toj glavnoj posti tako ili je to novi neki zakon ili sta? Hvala curee 😘
2019 10 05
Ja svaki put plaćam karticom u posti, nikad mi nisu nista dodatno uzeli🤷‍♀️doduse ja imam i njihovu karticu HPB, pa mozda zato, al prvi put to cujemo... Doduše ne bi se ništa čudila, ovi u posti malo previše izmišljaju... 🤦‍♀️
2019 10 05
Ma sigurno su izgubili paket. Nista novo.
2019 10 05
Pošta oduvijek uzima proviziju na plaćanje karticama Možda na neke ne ali na većinu da, ja imam zagrebačku banku i upozorili su me par puta da postoje dodatni troškovi i da mi je bolje platiti gotovinom.
2019 10 05
> Petrasonja: . Doduše ne bi se ništa čudila, ovi u posti malo previše izmišljaju... 🤦‍♀️ Pošta je ajme majko sa svojom naplatom , mislim , brža je i jeftinija od tiska, al "naplate ti zrak ako ne znaš" sve cake . Ja sam imala toliko iskustava da bi roman mogla napisat ..kuna ovde , tri tamo , pet namo...pa i primatelju........i svaki put objašnjenje uz slijeganje ramena ---" niste naglasili " Pošta radi sve po pravilniku , samo ima toliko sitnih slova , da ako ne znate , uvik negog vraga dodatno naplate...E sad fino , prije nego išta djelatnica započne radit "pilim" da me cijela pošta čuje 😉 " koliko je ovo , koliko ono , , kako je najpovoljnije "..."oću li imat u to i tom slučaju ikakvih dodatnih troškova ....oće li primatelj imat ikakvih dodatnih troškova ... I pored toga oni opet nađu "rupu"... 😆
2019 10 05
Ja sam se na Tisak prebacila, a i oni isto nešto mjenjali, cijena velikog paketa 27 kn, naplate 32 i napišu usluga. A u pošti sam znala 2-3 sata čekat red, em uvijek nešto dodatno naplate, bar 10 kuna više..
2019 10 05
Pošta ima svoju banku i to je sve povezano, zato kad hoćeš platiti nešto karticom druge banke u pošti oni to gledaju na način kao da si sa Zabinom karticom podigla novac na HPB bankomatu i uzeli su ti proviziju za to, kao što i inače kad god dođeš na neki bankomat i dižeš novac s kartice druge banke, ta banka čiji je bankomat si uzme proviziju. Zato u pošti uvijek najbolje gotovinom, osim ako je HPB tvoja banka onda ne uzmu proviziju i ok si A sad ne znam kako ti prije nisu uzimali jer je to već duže tako, bar koliko ja znam :)
2019 10 05
> mimimajonez: > Pošta ima svoju banku i to je sve povezano, zato kad hoćeš platiti nešto karticom druge banke u pošti oni to gledaju na način kao da si sa Zabinom karticom podigla novac na HPB bankomatu i uzeli su ti proviziju za to, kao što i inače kad god dođeš na neki bankomat i dižeš novac s kartice druge banke, ta banka čiji je bankomat si uzme proviziju. > Zato u pošti uvijek najbolje gotovinom, osim ako je HPB tvoja banka onda ne uzmu proviziju i ok si > A sad ne znam kako ti prije nisu uzimali jer je to već duže tako, bar koliko ja znam :) Pa dobro,uzimaju proviziju,za sto? Sto sam platila uslugu karticom? Malo je glupo... To bi bilo kao da dodem u Konzum,platim karticom i oni mi uzmu na to proviziju,malo je blesavo...al to je posta,pa se vise nista i ne cudim🤦🏻‍♂️
2019 10 06
> Petrasonja: > > mimimajonez: > > Pošta ima svoju banku i to je sve povezano, zato kad hoćeš platiti nešto karticom druge banke u pošti oni to gledaju na način kao da si sa Zabinom karticom podigla novac na HPB bankomatu i uzeli su ti proviziju za to, kao što i inače kad god dođeš na neki bankomat i dižeš novac s kartice druge banke, ta banka čiji je bankomat si uzme proviziju. > > Zato u pošti uvijek najbolje gotovinom, osim ako je HPB tvoja banka onda ne uzmu proviziju i ok si > > A sad ne znam kako ti prije nisu uzimali jer je to već duže tako, bar koliko ja znam :) > Pa dobro,uzimaju proviziju,za sto? Sto sam platila uslugu karticom? Malo je glupo... > To bi bilo kao da dodem u Konzum,platim karticom i oni mi uzmu na to proviziju,malo je blesavo...al to je posta,pa se vise nista i ne cudim🤦🏻‍♂️ Ma gluposti da, jedna od "neprimjetnih" sitnica za izvlačenje još više novca jer eto mogu, užas
2019 10 06
da ali meni je cudno sto to dosad mi se nije desavalo nikad 😫 uvijek placam karticom slanje paketa u posti i to u svojoj na kvartu tak da ovo je prvi put da sam otisla u tu na glavnom kolodvoru i da mi je uzela 9kn provizije za pripritetno slanje od 12kn 😡😡
2019 10 06
Neki dan se dogodilo i meni! Ne mogu vjerovati! Mislila sam da sam luda jer se ne mogu sjetiti da sam još nešto kupila ili platila, ali jasno na izvodnoj listi bankovnog računa piše "naknada". Uzeli su 9,26 kn, a slala sam preporučenu pošiljku za 13 kn :| :| :| Pa da barem upozore da će biti troškova, a ne samo mudro šute...
2020 09 29
U posti bi trebali naglasiti da se za placanje karticom naplacuje provizija Kao sto naglase prilikom mjenjanja novca,da uzimaju proviziju Ovo je katastrofa da za slanje od 13 kn uzme 9 kn provizije Samo zato jer se placa karticom Uzas U posti uvijek placam gotovinom,nikad karticom Pa nemam tih problema Ali ovo stvarno nije u redu I totalno je neisplativo
2020 09 29