Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Primopredaja

Hm, ne vidim razlog za paniku i ne vidim nikakav problem. Koliko puta vidite neku stvar na slici u nekom butiku, i kao odete u trgovinu s namjerom da kupite, ali kada ste došli tamo, ipak Vam taj isti partikl ne odgovara, nije onakak materijal kakav ste zamislili, nije točno takava boja ili Vam jednostavno ne stoji kako bitste Vi htjeli. I bez obzira što ste imali namjeru ga kupiti ipak nećete. Takva je i ova situacija ( ako sam ju dobro razumijela ) Tako da ne vidim tu nikakav problem. Poanta i je u tome, ako se radi o primopredaju, da kupac vidi, opipa i isproba artikl. Eto, bez ljutnje, to je neko moje osobno mišljenje. :)
2019 10 16
Svatko ima pravo odlučiti hoće li radit primopredaju ili ne. Osim što je vrijeme novac kako se kaže, vrijeme je više od toga, vrijeme je život. Zato svatko troši vrijeme kako hoće i bira kako će prodavati i kupovati. Na primopredaju idem jako rijetko i u tih rijetko imam loših iskustava, zato često rađe dam gratis slanje ako baš ne traže u cijeni slanje Tiskom za artikl od 35 kn. Navedeni slučaj po meni nije za nikakvu povratnu, to je rizik takvog poslovanja. Nitko neće uzeti ako mu ne paše kad vidi.
2019 10 16
Po meni isto nije za nikakvu povratnu...sad znate s čim se ubuduće isto možete susresti na primopredaji, to je tako, ima svašta...ja sam išla na primopredaju dječje obuće i dijete je bilo s mamom i ona nije htjela niti mu probati nego odmah kupuje, ja joj rekla pa probajte djetetu obući, možda ne odgovara broj/kalup pa je onda isprobala kao reda radi a meni onda bilo neugodno što sam uopće rekla da proba i kad je rekla odgovaraju (cijena je bila 50 kn) onda je rekla da ima samo 30 kn, meni bilo žao pa sam na kraju dala jeftinije iako mi po izgledu i svem ostalom nije odavala baš dojam da nema novca. Tako da eto svašta- u oglasu je stajalo 50 kn i nije pitala niti da smanjim pa bi meni bilo logično da ako ideš kupit stvar koja košta 50 kn toliko i poneseš.
2019 10 16
Ja sam imala situaciju da mi je curka nakon puno dodatnog mjerenja i slikanja cipela iz svih kuteva rekla da sigurno uzima. Sutra mi osvane poruka da može li primopredaja. Objasnila sam joj da ne mogu raditi primopredaje kao što sam i napisala u profilu ali ako je baš frka, zamolit ću nekoga od prijatelja da mi pokupi cipelice i odnese. Što je užasan gubitak vremena svima i nezgodno je moliti nekoga za usluge s obzirom da krpice i nisu nešto važne pa da gnjavim ljude koji imaju svoje obitelji i posla preko glave. Ugl. da skratim priču, na kraju cura spomene da bi ona samo pogledala cipele. Tu sam odustala od te suradnje jer to mi je neozbiljno. Ako se baš hoće samo pogledati nešto, treba se naglasiti,(ako je moguće doći doma pa isprobati kod prodavača ili gdje njemu odgovara), a ako sigurno uzimaš, možeš se predomisliti u slučaju da je neka greška prodavača ali gnjaviti nekoga i premišljati se i još možda doći na primopredaju i žicati dodatni popust iako je već dogovoren neki, mi je grozno. Sa takvim kupilicama koje nemaju poštovanja prema tuđem vremenu i situaciji ne želim imati posla i to je po meni za neutralnu.
2019 10 16
> IrenaAR: > Po meni isto nije za nikakvu povratnu...sad znate s čim se ubuduće isto možete susresti na primopredaji, to je tako, ima svašta...ja sam išla na primopredaju dječje obuće i dijete je bilo s mamom i ona nije htjela niti mu probati nego odmah kupuje, ja joj rekla pa probajte djetetu obući, možda ne odgovara broj/kalup pa je onda isprobala kao reda radi a meni onda bilo neugodno što sam uopće rekla da proba i kad je rekla odgovaraju (cijena je bila 50 kn) onda je rekla da ima samo 30 kn, meni bilo žao pa sam na kraju dala jeftinije iako mi po izgledu i svem ostalom nije odavala baš dojam da nema novca. Tako da eto svašta- u oglasu je stajalo 50 kn i nije pitala niti da smanjim pa bi meni bilo logično da ako ideš kupit stvar koja košta 50 kn toliko i poneseš. Ovo je baš jadno od kupca, ako ideš na primopredaju pa znaš koliko nešto košta i što je dogovoreno????
2019 10 16
> LauraAshley: > > IrenaAR: > > Po meni isto nije za nikakvu povratnu...sad znate s čim se ubuduće isto možete susresti na primopredaji, to je tako, ima svašta...ja sam išla na primopredaju dječje obuće i dijete je bilo s mamom i ona nije htjela niti mu probati nego odmah kupuje, ja joj rekla pa probajte djetetu obući, možda ne odgovara broj/kalup pa je onda isprobala kao reda radi a meni onda bilo neugodno što sam uopće rekla da proba i kad je rekla odgovaraju (cijena je bila 50 kn) onda je rekla da ima samo 30 kn, meni bilo žao pa sam na kraju dala jeftinije iako mi po izgledu i svem ostalom nije odavala baš dojam da nema novca. Tako da eto svašta- u oglasu je stajalo 50 kn i nije pitala niti da smanjim pa bi meni bilo logično da ako ideš kupit stvar koja košta 50 kn toliko i poneseš. > Ovo je baš jadno od kupca, ako ideš na primopredaju pa znaš koliko nešto košta i što je dogovoreno???? nažalost toga na njuškalu ima dosta, ali s obzirom da primopredaje dogovaram blizu - ako mi netko krene s tim "jo nemam dovoljno", ja ga samo uputim prema najbližem bankomatu i kažem da mi se javi kad se vrati a ja ga čekam doma :') u 99% slučajeva nađu baš taman novca u drugom džepu :')
2019 10 16
> Ovo je baš jadno od kupca, ako ideš na primopredaju pa znaš koliko nešto košta i što je dogovoreno???? > nažalost toga na njuškalu ima dosta, ali s obzirom da primopredaje dogovaram blizu - ako mi netko krene s tim "jo nemam dovoljno", ja ga samo uputim prema najbližem bankomatu i kažem da mi se javi kad se vrati a ja ga čekam doma :') u 99% slučajeva nađu baš taman novca u drugom džepu :') Vrh!🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2019 10 16
> PretrpaniOrmar: > > LauraAshley: > > > IrenaAR: > > > Po meni isto nije za nikakvu povratnu...sad znate s čim se ubuduće isto možete susresti na primopredaji, to je tako, ima svašta...ja sam išla na primopredaju dječje obuće i dijete je bilo s mamom i ona nije htjela niti mu probati nego odmah kupuje, ja joj rekla pa probajte djetetu obući, možda ne odgovara broj/kalup pa je onda isprobala kao reda radi a meni onda bilo neugodno što sam uopće rekla da proba i kad je rekla odgovaraju (cijena je bila 50 kn) onda je rekla da ima samo 30 kn, meni bilo žao pa sam na kraju dala jeftinije iako mi po izgledu i svem ostalom nije odavala baš dojam da nema novca. Tako da eto svašta- u oglasu je stajalo 50 kn i nije pitala niti da smanjim pa bi meni bilo logično da ako ideš kupit stvar koja košta 50 kn toliko i poneseš. > > Ovo je baš jadno od kupca, ako ideš na primopredaju pa znaš koliko nešto košta i što je dogovoreno???? > nažalost toga na njuškalu ima dosta, ali s obzirom da primopredaje dogovaram blizu - ako mi netko krene s tim "jo nemam dovoljno", ja ga samo uputim prema najbližem bankomatu i kažem da mi se javi kad se vrati a ja ga čekam doma :') u 99% slučajeva nađu baš taman novca u drugom džepu :') Ma vjerojatno bi tako i bilo ali nekako mi se bilo bed natezat pred djetetom a vani još bila kišica pa ajd reko ipak je to djetetu a i pomislila sam da bi djetetu bilo neugodno da čuje da mama nema više a ja inzistiram, ne ulazim u to da li je to možda i modus operandi kupilice ali ja se ne bih ugodno osjećala, ali eto da ima svašta ima.
2019 10 16
Mau, ovdje sam kao kupac, pa vam moje gledište pomogne. Dosta puta sam molila za primopredaju i cure bi mi izišle u susret, par puta jer su korisnice bile sasvim nove, bez povratnih, a uglavnom jer jako često nisam u Splitu. Naravno kako se ni jednom nisam predomišljala, niti cjenkala, jer... to je jednostavno nepristojno prema osobi koja mi poklanja svoje vrijeme. Naravno, ponudila bih da dođemo gdje i kada prodavač želi, ali ipak je to velika usluga. Čitajući ovdje što su cure doživjele, prvi puta razumijem prodavačice koje to ne žele raditi. Da prodajem, poslije svih ovih priča o predomišljanju, cjenkanju, isprobavanju na ulici ne bih se više pomislila upuštati se u to. Tako da se potpuno slažem sa svim što ste napisali. Nikad se nisam razočarala predmetom na primopredaji, jer sam sve pitala ranije. Proizvod ne bih uzela jedino u slučaju da mi je prodavač nešto baš lagao, npr donio fejk proizvod oglašen kao original, ali tu se već radi o prevari, a takve ne idu na primopredaju. Što se povratne tiče, mislim kako je neutralna ok, jer vam je suradnja očito ostavila gorak okus u grlu. I stvarno bi svi trebali više poštivati nečiju dobru volju i vrijeme, jer nemaju cijene.
2019 10 16
Ako me netko pita za primopredaju i kaže da bi to uzeo/kupio onda smatram da je to gotovo, da nema više dodatnog gledanja i probavanja na licu mjesta. Neodgovorno mi je to, drugo je ako kupac pita može li nešto pogledati.. Osobno na to "ja bih pogledala/probala" nikad ne pristajem jer nemam živaca ni vremena za to. Isto tako kad ja idem po nešto nema šanse da bih tamo još razmišljala hoću li uzeti ili ne.. Nije da baš imam vremena za bezvezna nalaženja, a i ako sam rekla da uzimam neugodno mi je odustati, osim naravno ako se ne radi o nekim nenaglašenim oštećenjima ili nešto 🙄
2019 10 16
evo već dva moja komentara su netragom nestala sa foruma u manje od sat vremena
2019 10 16
Do suradnje na neki nacin jeste doslo te mislim da osnove za neutralnu ima, ako neutralne ostavljamo za odustajanje od kupnje zasto nebi za ovo...Moglo se dogoditi i da ste poslali pouzecem pa bi vam napravila veci trosak. Ali opet je to vas izbor, dalo bi se diskutirati danima, netko bi, netko nebi ostavio.. Pozitivna ni slucajno,ma koliko cura bila draga ili ne znam.. I to je vazno. Davno sam napravila gresku, nisam ostavila nista, a ona meni je, te je kasnije ponovila par puta isto drugima i na kraju je blokirana.. Po meni zasluzeno. No da sam ja ostavila neutralnu mozda nebi nekoliko cura nakon mene vukla za nos. Trebalo bi ostaviti neutralnu, a opet mozda i sama nebi nista ostavila, nisam sigurna, ovisi o profilu i ponasanju na primopredaji.
2019 10 16
> mihica555: > Ako me netko pita za primopredaju i kaže da bi to uzeo/kupio onda smatram da je to gotovo, da nema više dodatnog gledanja i probavanja na licu mjesta. Neodgovorno mi je to, drugo je ako kupac pita može li nešto pogledati.. Osobno na to "ja bih pogledala/probala" nikad ne pristajem jer nemam živaca ni vremena za to. Isto tako kad ja idem po nešto nema šanse da bih tamo još razmišljala hoću li uzeti ili ne.. Nije da baš imam vremena za bezvezna nalaženja, a i ako sam rekla da uzimam neugodno mi je odustati, osim naravno ako se ne radi o nekim nenaglašenim oštećenjima ili nešto 🙄 Meni je normalno da ako se radi o primopredaju da se artikal pogleda, valjda to i jest poanta. Doduše, nisam pobornik isprobavanja na ulici pa malko mi nije u lijevo il udesno, ali načelno je u redu da osoba pogleda šta kupuje. Jednom u početku i u svojoj naivi iziđem u susret, artikal 25 kn cijena, kao nov, i onda ona sad proba nasred parkinga, pa ne zna jel joj stoji, pa ne zna na što će skombinirat, pa ovo, ono.. Znači toliko sam se šokirala da sam šutila svo vrijeme u čudu.. Druga nije došla.. Treća me zavlači la.. Onak.. Ne, hvala!!!
2019 10 16
> Sweetclothes: > A gledajte s jedne strane oke što vam je to rekla, jer npr da ste poslali artikl i možda bi ona tražila povrat novca. Opet po drugoj njezina greška što nije tražila dodatne informacije, i morali ste svakako naglasiti da ako radite primopredaju da očekujete da se proizvod kupi. Nije došlo do nikakve suradnje tako da mislim da ne trebate ostavljati ni negativnu povratnu.. Sto ima trazit povrat novca jer joj materijal pretanak? Pa tako cemo gotovo uvijek naci zamjerku nekom artiklu i samo se igrat povrata non stop. Kupac mora naglasiti da dolazi pogledati artikl. Ovdje to nije bio slucaj neg je napisala da uzima tajice.
2019 10 16
Meni primopredaja znaci kupnja, sto i sama rijec govori: primo-predaja prima se novac, predaje stvar 😁 Sve ostalo se dogovara ranije u inbox.
2019 10 16