Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Primopredaja

> Majalike: > > mihica555: > > Ako me netko pita za primopredaju i kaže da bi to uzeo/kupio onda smatram da je to gotovo, da nema više dodatnog gledanja i probavanja na licu mjesta. Neodgovorno mi je to, drugo je ako kupac pita može li nešto pogledati.. Osobno na to "ja bih pogledala/probala" nikad ne pristajem jer nemam živaca ni vremena za to. Isto tako kad ja idem po nešto nema šanse da bih tamo još razmišljala hoću li uzeti ili ne.. Nije da baš imam vremena za bezvezna nalaženja, a i ako sam rekla da uzimam neugodno mi je odustati, osim naravno ako se ne radi o nekim nenaglašenim oštećenjima ili nešto 🙄 > Meni je normalno da ako se radi o primopredaju da se artikal pogleda, valjda to i jest poanta. Doduše, nisam pobornik isprobavanja na ulici pa malko mi nije u lijevo il udesno, ali načelno je u redu da osoba pogleda šta kupuje. > Jednom u početku i u svojoj naivi iziđem u susret, artikal 25 kn cijena, kao nov, i onda ona sad proba nasred parkinga, pa ne zna jel joj stoji, pa ne zna na što će skombinirat, pa ovo, ono.. Znači toliko sam se šokirala da sam šutila svo vrijeme u čudu.. > Druga nije došla.. > Treća me zavlači la.. > Onak.. Ne, hvala!!! Ne mislim da neće uopće pogledati to, ali tada se premisljati i razmišljati nema smisla.. Ako je dogovorena kupnja onda mi je to isto kao da sam nekome slala poštom ili tiskom Otići na drugi kraj grada i malo samo pogledati neku stvar i reći e ipak ne bih nije u redu
2019 10 16
Mislim da bi prilikom primopredaje trebalo vrijediti isto pravilo kao za povrat kod slanja. Dakle, kod primopredaje kupac gleda je li predmet onakav kakvim je opisan: točna veličina i točan sastav, neoštećen, original... Na primopredaji se onda ne gleda odgovara li predmet kupcu bojom ili na opip jer se iz tih razloga ne bi radio povrat da se radilo o slanju umjesto o primopredaji. Na primopredaju više gledam kao na provjeru nego kao na isprobavanje. Naravno, druga stvar je ako se dogovori isprobavanje.
2019 10 16
Imala sam sve moguće situacije na primopredajama,i cjenjkanje na licu mjesta,i ono samo sam htjela isprobati,izjave kao gle stvarno je 38 veličina a izgledalo mi manje na slici(ona nosi 34),i obrnuto,gle stvarno je 34 a ona 42 broj,i ne stoji mi to baš dobro,ili pa na tom crnom se vidi sve a ja imam macu doma(kao valjda čudom bude promjenilo boju do primopredaje) i ne dođe uopće ili dođe sa 30 minuta zakašnjenja ,mrtva hladna,kao u čem je problem,uglavnom sto bisera,ali kad se razmisli koliko bi bilo troškova i problema da se slalo ........i dalje više volim primopredaje,ali sad samo do 5 minuta od moje kuće.
2019 10 16
O da. Potpuno razumijem otvaračicu teme. Slično je meni nedavno jedna ozbiljna (tako ona tvrdi) krpičarka napravila. I ja sam otvorila temu o tome. I ne, nije u redu reći da uzima, a onda na licu mjesta rušiti cijenu i bezobrazno odustati zbog izmišljenog izgovora. Evo i moje teme o istoj problematici: https://mojekrpice.hr/forum/t/261758/primopredaja-ili-razgledavanje
2019 10 16
Koji je na kraju zaključak,što je normalno učiniti u takvim slučajevima?Patiti u tišini,jadati se na forumu,ostaviti neutralnu sa opisom situacije ili............?
2019 10 16
Uvijek sam raspoložena za primopredaju. Ne moram pakirati, kupac vidi proizvod na licu mjesta, napravimo razmjenu proizvod - novac i svako na svoju stranu - sretan. Samo, pristajem na primopredaju na mjestu gdje je meni - blizu i usput. Jer ima svega: - nedolaska s nebuloza isprikama - naručivanje više proizvoda i onda ... razgledavanje i isprobavanje, da bi se na kraju kupilo - ništa - naručivanje više stvari npr. cipelica za dijete - da bi se ustanovilo da su sve 2 broja veće (naravno da su prije pitane mjere i brojevi) - itd. Iskreno, nastojim zaboraviti istog momenta loše iskustvo na primopredaji i krenuti dalje. Jer ima svakakvih ljudi....
2019 10 16
> maumau: > Ma nema ni govora o negativnoj, o tome nisam niti razmišljala. > Mislila sam neutralnu jer je naznačeno da će uzeti, ni u primisli da želi pogledati pa razmisliti. No s obzirom da većina misli da je uredu, neću nikakve ocjene ostavljati niti imenovati gospođu kao što me neke cure u inboxu traže jer nema smisla razvlačiti ime po forumu jer realno nisam oštećena, možda za vrijeme malo ali definitivno ću sama početi naglašati što ja smatram primopredajom. > Cure koje mislite da je uredu da kupac pogleda i ipak ne kupi, je li isto to prakticirate kad šaljete poštom/tiskom? Znači da ima pravo na povrat ukoliko mu se artikl ne svidi (tu ne računam oštećenja i slično)? Ne bih to tako usporedila . Primopredaja je bez garancija,naucila sam iz osobnog iskustva pa vise ne prakticiram jer zadnje 3 su mi bile porazavajuce iskustvo .Osjecala sam se ko neka svercerica koja ide po kancelarijama javnih poduzeca preko marende i dila neke stvari .Uzas Ima bezobraznih i i nekulturnih ljudi svuda, pa nije ni cudo da se takvi mogu upoznati i na ovim stranicama . Stavila sam to iza sebe, nikakve neutralne, negativne ocjene ,, samo sam pozelila da te ljude nikada vise ne sretnem .u biti i ja osobno kad udem u neki ducan probam 5 stvari ne kupim ni jednu a dosla sam s namjerom da cu kupiti . Kada saljem zbilja nikad nisam imala nikakve zamjerke na artikle koje sam prodalaa ja sam 2 puta ostala razocarana ali moja greska jer mi se ne svida kako mi stoji ili kako izgleda ali to je rizik koji uzimam kada kupujem ovdje .
2019 10 16
Imala i ja nedavno jednu primopredaju gdje sam trebala ici na Borongaj da gospođi pokažem čizme u kakvom su stanju jer ona eto nema auto i služi se samo biciklom i hodom rekoh ajde može nije problem, dodem taj dan na dogovoreno mjesto kiša lije kao iz kabla žena nije došla jer eto nema čim, a i prehladila se pita da li može drugi put reko može oke ajde jer nije mala cifra cizama pa neka vidi zena, drugi put se dogodio u Sesvetama sa njenom prijateljicom koja je cizme pregledala i snimila mobitelom da joj pokaže kaže cura čizme su super i sve pet, da bi na kraju žena koja je trebala kupit čizme zahvalaila se i rekla da ne bi kupila ipak joj nije to to kako je ona zamišljala, a to što sam ja dva dana bezveze izgubila šetajući nikome ništa, do tada sam imala sve super suradnje, ah ima nas svakakvih
2019 10 16
S obzirom kakve sam sve situacije sada pročitala, moja je stvarno ništa :') Eto, po meni je primopredaja također znači nešto primiti/predati s obzirom da na krpicama možemo svakakve detalje dobiti. Normalno da tu ne uključujem situacije poput krivog oglašavanja veličine, boje ili nešto slično jer to spada u kategoriju varanja. Nitkome ovo nije primaran posao niti itko ima svoj službeni dućan da bi se to uspoređivalo, a lijepo je od nekih krpičarki što dozvoljavaju dolazak doma i isprobavanje. Nemam ništa protiv ali za takve stvari je potreban dogovor a ne pretpostavka jer ipak treba poštivati tuđe vrijeme.
2019 10 16
nekako mi primopredaje postale draže u zadnje vrijeme - kupac odmah pregleda predmet, da pare i ćao :') nema natezanja sa poštom/tiskom i sl. a i volim kad je cijela transakcija u cugu odrađena a ne da čekam danima da paket pronađe novi dom...a lijena sam malo i za ić do pošte i kioska...štaću...mrsko mi...bit će da me južina oprala :')
2019 10 16
Imala sam dosta sličan slučaj, kao i slučajeva gdje žene vade robu iz vrećice pa ih navlače na sebe/rastežu po sunčevoj svjetlosti i detaljno seciraju naočigled svih ostalih prolaznika, da bi na kraju odustale od kupnje. Meni kao prodavatelju je zbog toga, prije svega, neugodno, pošto kao i vi, prije primopredaje odgovorim na sva moguća pitanja i iskreno navodim stanje artikla. Isto smo se tako znali dogovoriti za primopredaju, ja dođem, a žene se odjednom počnu cjenkati i pokušavati sniziti (već ionako dosta nisku) cijenu. Meni primopredaja nije "došla sam tu da vidim stvar uživo", nego "došla sam tu da stvar brže dobijem u svoj posjed i ne plaćam poštarinu", znači trenutak da se stvar proda. Pa ipak, ne smatram da takvo ponašanje zaslužuje negativnu. No zbog takvih iskustava sam nažalost odustala od primopredaje, i mogu reći da mi prodaja nije nešto značajno opala.
2019 10 17
eto jučer imala jednu primopredaju - milina....cura došla na vrijeme, još javila kad je krenula...ma ono - san.... a s obzirom da je ona nažalost u manjini, eto, čisto objašnjenje budućim kupcima da je razlog zbog čega primopredaje dogovoram u max blizini doma je jer Vas hrpa ne dođe....ili kasni....ili oteže....a ako Vama moje vrijeme nije važno, meni je...pa no hard feelings, ali ako kod mene želite primopredaju, možete očekivati da ćete morati i doći do mene ;) jutros mi se javio neki lik, htio bi odijelo što prodajem, kaže on meni: "ovako, ja Vam radim u xx, pa dođite oko 10:30 da ja to isprobam. ako mi bude odgovaralo, uzet ću..." :s ono, ofkors, jer samo ti radiš a meni je super da ja obilazim sve svoje kupce :') e bajo moj, pa sa odjećom i stvarima za dom imam 100tinjak oglasa....nisam ja u tolikoj formi da sve kupce osobno obiđem :') :') :')
2019 10 17
> jutros mi se javio neki lik, htio bi odijelo što prodajem, kaže on meni: "ovako, ja Vam radim u xx, pa dođite oko 10:30 da ja to isprobam. ako mi bude odgovaralo, uzet ću..." :s ono, ofkors, jer samo ti radiš a meni je super da ja obilazim sve svoje kupce :') e bajo moj, pa sa odjećom i stvarima za dom imam 100tinjak oglasa....nisam ja u tolikoj formi da sve kupce osobno obiđem :') :') :') :') :') :') Koji samodopadni lik! Taj očito misli da je ON centar svemira i da se sve vrti oko njega!
2019 10 17
> PretrpaniOrmar: > jutros mi se javio neki lik, htio bi odijelo što prodajem, kaže on meni: "ovako, ja Vam radim u xx, pa dođite oko 10:30 da ja to isprobam. ako mi bude odgovaralo, uzet ću..." :s ono, ofkors, jer samo ti radiš a meni je super da ja obilazim sve svoje kupce :') e bajo moj, pa sa odjećom i stvarima za dom imam 100tinjak oglasa....nisam ja u tolikoj formi da sve kupce osobno obiđem :') :') :') Hahaha, moraš priznat da je lik dost dobro organiziran, sve po satima namješteno :') :') Meni su dosada uvijek divne primopredaje bile, bila ja u ulozi kupca ili prodavača tako da nikako to ne želim ukinuti. Eto jedino ću početi prije primopredaja označavati što to znači a ne ovako. Nemam problem ni sa gledanjem i proučavanjem nekih sitnica jer vjerujem da se greške mogu dogoditi ali imam problem da dođem u dogovoreno vrijeme i na kraju ništa, bez prethodne ikakve najave. Nije problem ni odustati od kupnje ali ajmo uštediti svoje i tuđe vrijeme.
2019 10 17
> LauraAshley: > > jutros mi se javio neki lik, htio bi odijelo što prodajem, kaže on meni: "ovako, ja Vam radim u xx, pa dođite oko 10:30 da ja to isprobam. ako mi bude odgovaralo, uzet ću..." :s ono, ofkors, jer samo ti radiš a meni je super da ja obilazim sve svoje kupce :') e bajo moj, pa sa odjećom i stvarima za dom imam 100tinjak oglasa....nisam ja u tolikoj formi da sve kupce osobno obiđem :') :') :') > :') :') :') Koji samodopadni lik! Taj očito misli da je ON centar svemira i da se sve vrti oko njega! :') :')
2019 10 17