Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Moguća upala pluca?

Bok cure. Vec 4 dana ležim u krevetu, temperatura ne previsoka (između 37,5 do 38,1), osjećam se uzasno, kao da me netko cipelario, kašljem, od prvog dana tesko dišem, nekako plitko kao da hvatam dah. Ne bole me pluca ali tu i tamo imam bol na desnoj strani koja se pojavi i brzo prođe. Isla sam kod dežurne doktorice i ona ne čuje nista na plućima (to me jako veseli) ali opet kaze neke upale se ne cuju. I pošalje me doma - da me bar slala na vađenje krvi, rengen, nista. Da je bila moja doktorica ona bi me sigurno poslala na daljnju obradu, nisam paničar i ne visim kod doktora, tamo sam samo kad je zaista potrebno ali najviše me brine to disanje, stvarno je neugodno i stvori mi paniku momentalno. A i temperatura koja nikako ne pada nego se iz dana u dan diže. Dajte neku mudru rijec ili rijec utjehe. 😥
prije 19 dana, 12:07
Temperatura koja traje duze od 3 dana zahtjeva lijecnicku intervenciju. Znaci doktorica mora izvaditi krv i napraviti sve potrebno da nade razlog infekcije. Vjerovatno ce biti potreban i antibiotik ali sve ovisi o vasoj krvnoj slici koja ce pokazati dali se radi o bakterijskoj ili virusnoj infekciji. Ako je virusna antibiotik nema ucinka. Nije nista strasno ako se reagira na vrijeme al svaka zavucena infekcija nije dobra. Stoga mila nazad doktorici i malo ostrije s njom ipak se radi o vama i vasem zdravlju. Sretno i brz oporavak zelim.
prije 19 dana, 12:29
Idem u popodnevnu ambulantu jer od ove nisam dobila nista. Njezin odgovor da ako se temp jos povisi da odem na hitnu stvarno nema smisla. Zasto bi se trebalo pogoršati umjesto da se odmah reagira, pa ako nije nista - odlicno! Kazem, da je bila moja doktorica odmah bi me slala dalje. 😑 hvala puno!
prije 19 dana, 12:51
Ovo proljeće sam imala nekoliko viroza koje su se kalemile jedna na drugu, još sam i astmatičar, kašljala sam i teško disala, imala tonu toga za iskašljat, liječila se na sto načina. Moj doktor me nije slao na nikakve pretrage iako je sumnjao na bronhitis. Dobila antibiotik i prošlo, ali se opet vratilo. Ugl bila sam užasno zabrinuta, ljudi na poslu su se čudili kako tjednima gadno kašljem. Mislila da imam upalu pluća i tak. U to doba sam čak bila na plućnoj na kontroli, ali isto ništa nisu čuli pa me nisu slali na pretrage dalje. Na kraju je sve prošlo samo od sebe kad je došlo ljepše vrijeme :D Nadam se da ćeš dobiti liječničku pomoć i obradu za razliku od mene i vjerojatno nije ništa strašno. Čovjek može jako kašljati i imati temp., a da je fakat nešto bezveze. Pokušaj se ne uzrujavati. Sretno i javi kako si :)
prije 19 dana, 14:24
E zanimljivo, namučiš se a na kraju ti nije ništa, ali i bolje da nije. Ma prije mjesec i pol sam bila strašno prehlađena ali baš strašno i išla sam na posao svejedno jer mi je bio prvi tjedan na poslu (i to u školi! 😄) i nekako mislim da mi se imunitet od tada nikako nije stabilizirao. Djeca mi stalno kašlju, kišu, vjerojatno se nešto od toga primilo na plodno tlo. 😫 Ne sekiram se više toliko oko pluca, vjerujem da je sve ok s njima ali, čim imaš temperaturu znači da se tijelo bori s nekom infekcijom, virusom, bakterijom, a sad.. o čemu se radi, vidjet ćemo.. ili nećemo. 😄 Hvala, javim!
prije 19 dana, 16:21
Hitno slikati pluca. Ja sam zbog lijecnickog nemara i slanja po antibiotike skoro glavu izgubila
prije 18 dana, 11:06
> LornaSabic: > E zanimljivo, namučiš se a na kraju ti nije ništa, ali i bolje da nije. > Ma prije mjesec i pol sam bila strašno prehlađena ali baš strašno i išla sam na posao svejedno jer mi je bio prvi tjedan na poslu (i to u školi! 😄) i nekako mislim da mi se imunitet od tada nikako nije stabilizirao. Djeca mi stalno kašlju, kišu, vjerojatno se nešto od toga primilo na plodno tlo. 😫 Ne sekiram se više toliko oko pluca, vjerujem da je sve ok s njima ali, čim imaš temperaturu znači da se tijelo bori s nekom infekcijom, virusom, bakterijom, a sad.. o čemu se radi, vidjet ćemo.. ili nećemo. 😄 > Hvala, javim! Eto i ja radim u školi i sve ovo napisano sam prošla zbog škole :') Bila sam 10 puta kod doktora u to doba kad sam stalno imala viroze. To ti je normalno u početku, bit će to s vremenom bolje, vidjet ćeš. Ali svakako se nije za igrati i treba ići i biti dosadan ako te brine.
prije 18 dana, 11:43
još prije 5 god, su me u sub na hitnoj poslali doma, a onda cijeli tj poslije bila u bolnici bas zbog upale pluća, kolko se sjećam bila je temp da al ono specificno imala sam osjećaj da pluća sviraju - 'zvizdanje u plucima' al imala sam ujedno i streptokok grla..
prije 10 dana, 14:58
Nisam se nista javljala, sve je u redu na kraju. 😊 Infekcija gornjih dišnih puteva, Bisolexom sam iskašljala ono sto je smetalo, temperatura je 5. dan pala tako da je sad sve ok, jos malo kasljucanja ali minimalno.
prije 9 dana, 16:59
> LornaSabic: > Nisam se nista javljala, sve je u redu na kraju. 😊 Infekcija gornjih dišnih puteva, Bisolexom sam iskašljala ono sto je smetalo, temperatura je 5. dan pala tako da je sad sve ok, jos malo kasljucanja ali minimalno. Super, baš mi je drago, vidiš da je sve oke :)
prije 8 dana, 19:26