Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Preporuka i recept za ribu

Molim Vas preoruku koju ribu kupiti i kako je pripremiti da je ukusna i neraspadljiva?
2019 12 24
Ja obično znam raditi početnički lažni bijeli brudet u ovo blagdansko vrijeme... i savršen je za početne korake u kuhini.... Radi se u većoj plitkoj posudi, ne u dubokom loncu....zbog miješanja.... Prodinstaš jednu veću kapulu na maslinovom ulju s malo soli, tako da postane staklenasta....ako treba dodaš 1 dcl vode... Narežeš krumpir na ploške (kao za krumpir salatu)... prodinstaš ga s kapulom uz dodavanje 2 dcl vode.... povremeno promiješaš... pustiš krčkati 10 min... Na to sve dodaš otopljene filete oslića, krčkaš 10 min uz lagano povremeno miješanje...začiniš vegetom, solju, paprom, kim, origano ili bosiljak ili majčina dušica (što god imaš doma), i voila... Ručak je gotov... Jede se žlicom... vrlo je ukusno i lagano baš za Badnjak....
2019 12 24
Ovisi što ćete uspjeti kupiti. Za početnike, najvažnije je da je riba friška. Predlažem ribu u pećnici. Mi smo morski ljudi i roštilj imamo samo na moru. Ako nemate roštilja i u stanu ste, najednostavnije je kupiti brancine i s krumpirima na ploške ispeći ih u pećnici. Također se lignje mogu ispeći u pećnici s puno povrća i zaliti vinom. Meni muž kuha i volimo ribu, ali nikad je ne pečemo u tavi. Smrdi mi poslije cijeli stan od toga. Ali puno ljudi kaže da im je riba pečena na tavi najukusnija pa biraju tako. Moli su najbolji za juhu, to je također jednostavno za pripremu. I KOntesa vam je dala jednostavan recept za brudet....sretno u kuhinji!!
2019 12 24
Za brudet se kapula isto reže na ploškice i kad se stavi riba, može bilo koja, više se uopće ne smije miješat ;)
2019 12 24
Važno je znati za što je koja riba dobra... Za brudet: bežmek, grdobina, pauk... Za lešadu: tabinja, oslić... U pećnici nikad ne pripremam ribu, ali može ići komarča, brancin i tima slične. Takve obavezno kod nas idu na gradele. Pržim obično oslića, trlju... I vjerujem da će vas na ribarnici znati uputiti na koji način je ribu koju mislite kupiti najbolje pripremiti.
2019 12 24
Pohani osic i uz nju krumpir salata. Jednostavno, a fino. 😊
2019 12 24
Hvala Vam...
2019 12 24