Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

SIX MONTH SMILES - Aparatić za zube

Pozdrav drage krpičarke, Danas sam stavila SixMonthSmiles aparatić za zube, ima li koja iskustva s istim ili bilo kojim drugim? Što ste jele? Što ste pile? Što niste jele? Što niste pile? Je li vas boljelo? Pišite molim vas jer ja danas nisam ništa stavila u usta koliko sve nekako boli.... :,'( :,'( :,'(
2020 01 08
Bok! Ja sam prije 4,5 g. stavila aparatic na obje celjusti... prvih 10 dana nisam jela nista osim juha i cokolina jer bol je bila nepodnosljiva cak i kad bi sa gornjim zubima dotakla donje jeza me hvatala no tako otprilike desetak dana je trajala bol dok se nisam navikla i onda otprilike svakih mjesec dana kod zatezanja bravica kako su se zubi pomicali opet bol par dana... receno mi je da cu ga nositi max 12mj no to je kod mene trajalo 2,5g. Jela sam sve normalno kao da ga i nemam i nista mi nije smetalo samo svaki put nakon jela oprala zube sa cetkicom za aparatic jer hrana zapne za zicu, bas na poslu kad nisam mogla stalno prati zube a ako sam jela nesto onda sam samo dobro promuckala vode po ustima i ispljunula da ocistim eventualne ostatke hrane. Pila kavu, cajeve, sokove... ma sve normalno.
2020 01 08
Nakon 2,5 g napokon skidanje i ja odusevljena rezultatom, zubi predivni.. odmah napravila i zoom izbjeljivanje i bila sretna do neba.. e nakon toga dobila retainer i rekli mi da ga nosim cca 12mj kako bi zubi ostali u tom polozaju, dakle ja sam ga nosila (retainer)cak 2 god za svaki slucaj i skinula ga.. na zalost 6mj kasnije meni su se zubi vratili u isti polozaj i jos gori.. tako da sam uzasno razocarana, 4,5 god muke da bi ishod bio katastrofalan. Isla sam i reklamirati jer mi je receno za retainer na pocetku da je dovoljno 12mj i kad sam reklamirala rekli su da neki ljudi retainer moraju nositi do kraja zivota jer neki imaju mekse kosti celjusti pa se lako vrati na pocetak. Nadam se da ces ti imati lijepo iskustvo i da ce ti rezultat biti dugotrajan no meni eto nije.. sad bi najradije povadila svoje zdrave zube koji su mi upropasteni aparatom i stavila krunice... no to opet kosta.. zali Boze novaca, nikad vise..😏
2020 01 08
Ja sam fiksni aparatic nosila 3,5 godine i retainer cu morati nositi stalno. Ali mi uopce ne smeta niti se vidi, tako da mi je svejedno. Znam dosta ljudi koji su skinuli aparatice nakon kraceg vremena i kasnije su im se zubi vratili u prvobitan polozaj. Ja sam cak i inzistirala sa mi stoji sto duze, jer sam negdi procitala da su potrebne najmanje 3 godine da bi se nekakav genetski kod brisao(ne mogu se sad tocno sitit, ali tako nesto). Ja sam aparatic skinula prije 3 godine i zubi su mi jos u istom polozaju u kakvom su bili nakon skidanja aparatica. Mislim da dosta ljudi grijesi sto zuri sa skidanjem aparatica. Ipak je to skupa investicija da bi konacan rezultat ugrozili pozurivanjem. Najgore je u pocetku, kasnije se priviknes i stvarno ga je bolje nositi sto duze. Niti osobno virujem u te nekakve aparatice koji zube poravnaju u par miseci. Svaki iole dobar ortodont ce vam reci da se zubi trebaju micati postepeno dok ne dodu u zeljeni polozaj, a to je proces koji traje itekako duze od par miseci.
2020 01 09
Ja sam nosila fiksni aparatić na donjoj čeljusti 8 mjeseci. Izvadila sam jedinicu jer je bila skroz iza drugih zubi i izgledalo je kao da imam rupu. Prijedlog zubara je bio da izvadim i umnjake što nisam htjela. Već s ovim mi se super sredila situacija, baš su se lijepo poravnali i posložili zubi, apsolutno se ne kuži da je jedan izvađen. Naknadno kad su narasli umnjaci su mi se mrvicu pomaknuli zubi, ali ništa drastično. Od toga ima već 15 godina i stoji tako kako je bilo. Ja sam super zadovoljna.
2020 01 09
> Entoni: > Pozdrav drage krpičarke, > Danas sam stavila SixMonthSmiles aparatić za zube, ima li koja iskustva s istim ili bilo kojim drugim? > Što ste jele? Što ste pile? Što niste jele? Što niste pile? Je li vas boljelo? > Pišite molim vas jer ja danas nisam ništa stavila u usta koliko sve nekako boli.... :,'( :,'( :,'( ja sam nosila obični fiksni aparatic. kako su mi se zubi vratili morala bih opet. možeš mi molim te napisat koja je cijena tvog aparatica. što se tiče hrane, prvih par dana jedi mekanu hranu. griz, cokolino pire krumpir... nakon par dana ćeš moći jesti normalno. ako te jako boli možeš popiti nešto za bolove. :)
2020 01 11
Evo update, nakon 4 dana ne osjetim više nikakvu bol, ali sam oprezna što se tiče hrane, i dalje jedem izričito mekanu hranu i pazim da nešto slučajno hranom ne pokvarim. NJega i higijena mi je postala nešto što prvo napravim kad se probudim, kad idem spavati tj.svaki put poslije jela: Kozmetičku torbicu sam zamijenila Etuiom za njegu zubi, 3 različite četkice, konac... :D Što se tiče cijene, zaista su fleksibilni što se tiče plaćanja. KOnkretno ovaj Six Month Smiles nevidljivi aparatić je mene koštao s gotovinskim plaćanjem oko 14 000kn Za sada sam zadovoljna, iako konačne utiske mogu reći tek nakon par mjeseci, ali zaista, ne vidi se, jedino kada vam se netko približi... Izdaleka je nevidljiv, i kada se nasmijete zubi izgledaju bijelo i ravno. :)
2020 01 12
evo i ja se ukljucujem, vec neka 2 i pol mjeseca nosim fiksni keramicki aparatic. Imala sam isti problem i strah na pocetku, i bol me drzala 2 dana i vec treci sve po starom i jela i pila :') cim me prestalo boliti. I dalje pazim na ono da ne "trgam" hranu i izbjegavam jabuke i tako voce zagrizati, ali mislim da je to to... ostalo ne biram, osim kurkume jer su mi bravice bijele :D cak sam bila razocarana jer sam se nadala da necu moci jesti, mislim si super taman ne bi li smršavila hahah. Boli isto tako dan/dva poslje zatezanja.
2020 01 15
> MartinaTonkovic: > Nakon 2,5 g napokon skidanje i ja odusevljena rezultatom, zubi predivni.. odmah napravila i zoom izbjeljivanje i bila sretna do neba.. e nakon toga dobila retainer i rekli mi da ga nosim cca 12mj kako bi zubi ostali u tom polozaju, dakle ja sam ga nosila (retainer)cak 2 god za svaki slucaj i skinula ga.. na zalost 6mj kasnije meni su se zubi vratili u isti polozaj i jos gori.. tako da sam uzasno razocarana, 4,5 god muke da bi ishod bio katastrofalan. Isla sam i reklamirati jer mi je receno za retainer na pocetku da je dovoljno 12mj i kad sam reklamirala rekli su da neki ljudi retainer moraju nositi do kraja zivota jer neki imaju mekse kosti celjusti pa se lako vrati na pocetak. > Nadam se da ces ti imati lijepo iskustvo i da ce ti rezultat biti dugotrajan no meni eto nije.. sad bi najradije povadila svoje zdrave zube koji su mi upropasteni aparatom i stavila krunice... no to opet kosta.. zali Boze novaca, nikad vise..😏 ajme :( jako mi je zao! strasno... kako mogu tako neke stvari ne predvidjeti.. i zar su se uspjeli vratiti u samo 6 mjeseci, wow. Nakon toliko godina muke... i mene je tog strah
2020 01 15
Da.. ne znam kako se to dogodilo no oni objasnjavaju da je stvar u kostima celjusti i da nije kod svakog tako, npr.frendica je stavila u isto vrijeme kad i ja i njoj su dan danas predivni i nista se vratilo nije a ja sam ga nosila cak i duze nego sto su rekli pa i one udlage nakon skidanja imala sam dugo ali ocito nije imalo smisla. Razmisljala sam ja opet ga staviti ali bojim se da bi se ponovilo isto tako da sam odustala.. > ilmaaa: > > MartinaTonkovic: > > Nakon 2,5 g napokon skidanje i ja odusevljena rezultatom, zubi predivni.. odmah napravila i zoom izbjeljivanje i bila sretna do neba.. e nakon toga dobila retainer i rekli mi da ga nosim cca 12mj kako bi zubi ostali u tom polozaju, dakle ja sam ga nosila (retainer)cak 2 god za svaki slucaj i skinula ga.. na zalost 6mj kasnije meni su se zubi vratili u isti polozaj i jos gori.. tako da sam uzasno razocarana, 4,5 god muke da bi ishod bio katastrofalan. Isla sam i reklamirati jer mi je receno za retainer na pocetku da je dovoljno 12mj i kad sam reklamirala rekli su da neki ljudi retainer moraju nositi do kraja zivota jer neki imaju mekse kosti celjusti pa se lako vrati na pocetak. > > Nadam se da ces ti imati lijepo iskustvo i da ce ti rezultat biti dugotrajan no meni eto nije.. sad bi najradije povadila svoje zdrave zube koji su mi upropasteni aparatom i stavila krunice... no to opet kosta.. zali Boze novaca, nikad vise..😏 > ajme :( jako mi je zao! strasno... kako mogu tako neke stvari ne predvidjeti.. i zar su se uspjeli vratiti u samo 6 mjeseci, wow. Nakon toliko godina muke... i mene je tog strah
2020 01 16
Ovo je bilo isti dan nakon skidanja aparatica i izbjeljivanja, a sada uzas zivi, jedan unutra jedan vani ma katastrofa, svaki put se rasplacem kad pogledam ovu sliku koliko sam bila sretna tada! ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/85eafb3ab1ed343a8cf4eb7d596b3e9e.jpg)
2020 01 16
Ja nosim fiksni, keramički (bijeli). Stavila sma ga u 10.mj i prezadovoljna sam. Nosit ću ga godinu-godinu i pol. Rezultat vidjela odma nakon mjesec i pol. Malo me boli nakon zatezanja i 2 dana nakon sa mi ga je stavio ali uspijevam sve jesti, ono sto pokusavam izbjegavati su tvrdi sendvici i zilavo meso. Kad sam ga stavljala mi je ortodont stavio prvo na gornje zube, te za mjesec dana na donje da se priviknem i da me ne bole istovremeno i to je bila jako dobra odluka. Nakon skidanja cu morati nositi preko noci onu plastiku i cula sam da to boli, al da je jako vazno nositi inace se zubi vrate na staro
2020 01 16
Wow jaaako su lijepi :( bas mi je zao... jer znam koliki problem to stvara, suosjecam... zato ga sad nosim kad već nisam bila pametnija dok sam bila mlađa i jedva čekam riješiti to... 😫 > MartinaTonkovic: > Ovo je bilo isti dan nakon skidanja aparatica i izbjeljivanja, a sada uzas zivi, jedan unutra jedan vani ma katastrofa, svaki put se rasplacem kad pogledam ovu sliku koliko sam bila sretna tada! > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/85eafb3ab1ed343a8cf4eb7d596b3e9e.jpg)
2020 01 17
> ilmaaa: > Wow jaaako su lijepi :( bas mi je zao... jer znam koliki problem to stvara, suosjecam... zato ga sad nosim kad već nisam bila pametnija dok sam bila mlađa i jedva čekam riješiti to... 😫 > > MartinaTonkovic: > > Ovo je bilo isti dan nakon skidanja aparatica i izbjeljivanja, a sada uzas zivi, jedan unutra jedan vani ma katastrofa, svaki put se rasplacem kad pogledam ovu sliku koliko sam bila sretna tada! > > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/85eafb3ab1ed343a8cf4eb7d596b3e9e.jpg) ista je stvar kod mene. moram opet nositi :( ali ovaj put ću tražiti fiksni r.
2020 01 17
> MartinaTonkovic: > Da.. ne znam kako se to dogodilo no oni objasnjavaju da je stvar u kostima celjusti i da nije kod svakog tako, npr.frendica je stavila u isto vrijeme kad i ja i njoj su dan danas predivni i nista se vratilo nije a ja sam ga nosila cak i duze nego sto su rekli pa i one udlage nakon skidanja imala sam dugo ali ocito nije imalo smisla. Razmisljala sam ja opet ga staviti ali bojim se da bi se ponovilo isto tako da sam odustala.. > > ilmaaa: > > > MartinaTonkovic: > > > Nakon 2,5 g napokon skidanje i ja odusevljena rezultatom, zubi predivni.. odmah napravila i zoom izbjeljivanje i bila sretna do neba.. e nakon toga dobila retainer i rekli mi da ga nosim cca 12mj kako bi zubi ostali u tom polozaju, dakle ja sam ga nosila (retainer)cak 2 god za svaki slucaj i skinula ga.. na zalost 6mj kasnije meni su se zubi vratili u isti polozaj i jos gori.. tako da sam uzasno razocarana, 4,5 god muke da bi ishod bio katastrofalan. Isla sam i reklamirati jer mi je receno za retainer na pocetku da je dovoljno 12mj i kad sam reklamirala rekli su da neki ljudi retainer moraju nositi do kraja zivota jer neki imaju mekse kosti celjusti pa se lako vrati na pocetak. > > > Nadam se da ces ti imati lijepo iskustvo i da ce ti rezultat biti dugotrajan no meni eto nije.. sad bi najradije povadila svoje zdrave zube koji su mi upropasteni aparatom i stavila krunice... no to opet kosta.. zali Boze novaca, nikad vise..😏 > > ajme :( jako mi je zao! strasno... kako mogu tako neke stvari ne predvidjeti.. i zar su se uspjeli vratiti u samo 6 mjeseci, wow. Nakon toliko godina muke... i mene je tog strah Ja isto mislim da je to od osobe do osobe, i kakvu čeljust imaš ... Ovo je baš situacija osobe kao pojedinca i dokaz da nismo svi isti, ali svakako treba probati... Novce ćemo ionako potrošiti na nešto drugo, a ovako ćemo ih dati za nešto što želimo: lijepi osmijeh, ravne zube... Mislim da je vrijedno probati, i nikada nam ne treba biti žao ulagati u sebe tj.u zdravlje. ❤️😘
2020 01 19
1 2