Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Crvenilo lica

Pozdrav svima, primjetila sam da u zadnja 2mj imam problem s licem koji mi se nikad ranije nije javljao (imam 30g), lice mi je svaki dan crveno, osjetljivo, posebno kad izađem van na hladnoću (znam da je to relativno normalno, ali zaista mi se nije događalo, a sada budem kao rak). Stalno imam neki roskasto-crveni ton. U svoju beauty rutinu sam uvela dvije nove stvari- kremu za lice, dosta bogata sastojcima, anti age Lieracova, a drugo je Clarrisonic uređaj...zanima me da li je nešto od tog dvoje moglo potencirati ovaj problem, da li ste imale slična iskustva da vam se crvenilo pojavi nečim izazvano? Na netu sam našla dosta savjeta, ali uglavnom za ljude koji su imali takav tip kože oduvijek...
2020 01 27
Ako do sada niste koristili kreme za lice i svakodnevno ga njegovali, to je razlog. Morate koristiti hidratantne kreme, maske i pilinge za suhu i crvenu kožu.
2020 01 27
Idete možda kod kozmetičarke?
2020 01 27
Koristim godinama kreme, serume, maske, pilinge, sva kozmetička čuda, ali često mijenjam brednove... do sada nisam imala loših reakcija.. Kod kozmetičarke ne idem
2020 01 27
ne mora biti vezano za kozmetiku, može biti za hranu.....mogu vam početi smetati neke namirnice, sastojci nečega, organizam se buni...tako da i to uzmite u obzir....ja ne smijem primirisati nikakve konzervanse, E-dodatke i kupine. Ako pazim, dobro je, ako sam u gostima pa se opustim imam crvenilo i strašno me to svrbi i to traje 1-2 dana....tako da radije biram što prirodniju hranu....također sam par puta isprobala testere nekih skupljih krema...to nikako nije odgovaralo mojem licu tako da sam se vratila na vrlo jednostavne i jeftine kreme koje su mi dovoljne.....na prečesto mijenjanje proizvoda za njegu kože koža također može reagirati....
2020 01 27
Izbacite na kratko kremu koju koristite da vidite hoće li se smetnje povući. Ako sve ostane nepromijenjeno, izbacite Clarrisonic, pa opet promatrajte. Ako smetnje ostanu nepromijenjene, onda je problem drugog tipa. Možda rozacea?
2020 01 27
Hvala vam na odgovorima, pokusat cu prvo s izbacivanjem kreme pa Clarisonica, a ako to ne upali mozda je zaista problem druge prirode, tipa alergijske kako sanjaurban rece...primjetila sam da mi je lice opcenito postalo osjetljivije, npr.cupam obrve i na tim mjestima bude crveno/izritirano..cak me zna i peckati navecer kad se umijem/stavim serum kremu i to sve..od dekorative nisam nista mijenjala
2020 01 27
> Fraagaria: > Hvala vam na odgovorima, pokusat cu prvo s izbacivanjem kreme pa Clarisonica, a ako to ne upali mozda je zaista problem druge prirode, tipa alergijske kako sanjaurban rece...primjetila sam da mi je lice opcenito postalo osjetljivije, npr.cupam obrve i na tim mjestima bude crveno/izritirano..cak me zna i peckati navecer kad se umijem/stavim serum kremu i to sve..od dekorative nisam nista mijenjala Savjetujem da posjetite kozmetičarku, ona će vidjeti vašu kožu i dati preporuku, a ako je ozbiljnije, možda kod dermatologa. Moglo bi Vam pomoći ulje čajevca, ono ne može naškoditi. Vjerujem da nije ništa ozbiljno, promjene se događaju u svake osobe bez obzira na sve okolnosti.
2020 01 28
> ema.kahlina: > > Fraagaria: > > Hvala vam na odgovorima, pokusat cu prvo s izbacivanjem kreme pa Clarisonica, a ako to ne upali mozda je zaista problem druge prirode, tipa alergijske kako sanjaurban rece...primjetila sam da mi je lice opcenito postalo osjetljivije, npr.cupam obrve i na tim mjestima bude crveno/izritirano..cak me zna i peckati navecer kad se umijem/stavim serum kremu i to sve..od dekorative nisam nista mijenjala > Savjetujem da posjetite kozmetičarku, ona će vidjeti vašu kožu i dati preporuku, a ako je ozbiljnije, možda kod dermatologa. Moglo bi Vam pomoći ulje čajevca, ono ne može naškoditi. Vjerujem da nije ništa ozbiljno, promjene se događaju u svake osobe bez obzira na sve okolnosti. Pokusat cu i to, vjerujem i ja da nije nista ozbiljno, ali bio mi je mali sok jucer kad sam usla izvana u lift zgrade, i pogledam se na ogledalo a lice ko crvena paprika..znam da je to bila i promjena temp.,ali nisam prije tako reagirala..sad je sitnica dovoljna da pocrveni. Probat cu i sa cajevcem umiriti, danas prestajem koristiti i dosadasnju kremu
2020 01 28
> ema.kahlina: Moglo bi Vam pomoći ulje čajevca, ono ne može naškoditi. Ulje čajevca može naškoditi, meni ovo zapravo nimalo ne izgleda kao slučaj za ulje čajevca, ne znam kako bi čajevac ovdje pomogao? Ja ga u ovom slučaju ne preporučujem jer će ti isušiti kožu.
2020 01 28
Čini mi se sastav Lierac krema agresivan, ja bih izbacila prvo nju.
2020 01 28
> sonja90: > Čini mi se sastav Lierac krema agresivan, ja bih izbacila prvo nju. je, prvo sam koristila Mesolift kremu i serum, i od seruma me jako peklo lice, njega sam izbacila, onda kad sam potrošila kremu uzela sam Deridium jer sam kao htjela da "kreme nešto i rade s licem", ali čini se da to ima i kontraefekte..barem u mom slučaju.. Izbaciti ću te kreme i otići danas u ljekarnu po neku drugu, pitat ću i njih za savjet
2020 01 28
> RocknRoll: > > ema.kahlina: > Moglo bi Vam pomoći ulje čajevca, ono ne može naškoditi. > Ulje čajevca može naškoditi, meni ovo zapravo nimalo ne izgleda kao slučaj za ulje čajevca, ne znam kako bi čajevac ovdje pomogao? > Ja ga u ovom slučaju ne preporučujem jer će ti isušiti kožu. ok, s čajevcem ću onda pričekati ili pitati još i u ljekarni oko toga
2020 01 28
U ponudu skupljih brandova kad je riječ o kremama se toliko ne kužim, ali kao i Sanja smatram da ne znači nužno skupo=dobro. I kako imate 30 tek, recimo ja bih išla na nešto laganije, prirodnije..možda Nikel (možda Biobaza kad je riječ o jako pristupačnim kremama). Možda se ovdje uključi koja cura koja se bolje razumije u sastav pa vas posavjetuje oko izbora branda kad su u pitanju skuplje kreme.
2020 01 28
Ne znam jel vam tko rekao da bi mogla biti rosacea...otići kod dermatologa... :)
2020 01 28
1 2