Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Savjet za leće

Bok svima 😜 Imam jedan problem, ajmo reći kompleks. Stvar je u tome što imam naočale i trebam ih nositi, ali ja to ne radim. Nosim ih samo doma i kad me ne vidi puno ljudi, recimo dok vodim psa u park. 😂🙆 Smatram da mi ne stoje lijepo i da mi nijedan okvir ne odgovara, da mi zatvara pogled na lice, na oči.. Dioptrija i nije nešto velika. Na jednom oku -1.5 na drugom -0.75. I htjela bi nositi leće. Iako znam da su naočale bolji izbor, ali eto. Ne mogu protiv sebe.🤦 Pa sad, ima li tu netko od vas tko mi je voljan reći nešto više o njima, ono najosnovnije. Briga, njega, oprema, stupanj neugode oku. Hvala unaprijed na trudu za odgovor 😍
2020 01 29
Ja ih nosim već godinama, uzela sam ih sama. Nosim naočale od svoje 10. godine i ne volim ih nositi. Dioprija mi je stalno rasla i oftalmolog mi preporučio leće. Naručila ja neke najjeftinije s Adrialeće.com i evo već godinama ih nosim. Ja nosim meke leće i čula sam da su one najbolje. Kupiš vodicu za ispiranje i to je sve što ti treba. Ispereš ih nakon nošenja, staviš u posudicu s vodicom i do jutra tako stoje. Nije preporuka spavati u njima i tuširati se. Nipošto prati leće običnom vodom! Meke leće su najudobnije oku i moja preporuka je da kreneš od njih. Vjerujem da bi ti odgovarale. Ja imam Bausch&Lomb meke leće, kutija je 64 kn i imaš 6 leća. Naručim dvije kutije, svaka različite dioptrije jer su mi različite dioptrije na oba oka te ih mijenjam svaka dva mjeseca. To su inače mjesečne leće što znači da se mijenjaju svakih mj dana (nakon mj dana nošenja bacaš ih i uzimaš druge), no oftalmolog mi je rekao kako ih mogu nositi i dva mjeseca. I do sada nikad problema nisam imala. Naručim dakle jednom godišnje dvije kutije leća i jednu otopinu i to je 210kn. Jeftino, A predobro. Iako ja planiram ove godine na lasersko skidanje dioptrije, ali leće su definitivno bolji izbor od naočala. Ako te što još zanima slobodno mi se javi. :)
2020 01 29
Ni ja ne volim nositi naocale jer su neprakticne i ogranicavaju me u aktivnostima, a kad je sunce onda nemrem suncane i obicne nositi. Tako da lece su definitivno super rjesenje ako si odgovorna. Ako ces ih nositi po uputama, ispirati kako treba itd. Znam dosta ljudi koji zaspu s njima, pa ih ostave svugdje i tako. Sto se tice mekih il tvrdih, meke su jedino bolje sto su udobnije za nositi tj lakse se naviknuti na njih. Savjetujem ti svakako polutvrde jer su higijenskije i zaustavljaju dioptriju bolje od mekih. Meke jedino ako ti je oko bas jako jako osjetljivo jer polutvrde svakako imaju prednost pred mekima u svemu osim sto ne propustaju toliko kisik u oko kao meke tako da svakako doma nositi naocale tako da oko odmori. Inace ja imam polutvrde i mjenjam ih svake 2 god (moglo bi i duze al kao tako preporucuju) i platim ih cca 800kn. Ne znam za meke ali tvrde najnormalnije peres u vodi iz pipe i ostavljas u onoj njihov tekucini.
2020 01 29
Također nosim leće jer mi naočale smetaju 😂 Ali nikako ni pod razno prati leće u običnoj vodi, nego u otopinama i svaki put prije skidanja i stavljanja leća obavezno oprati ruke.. isto tako imaš leće s kojima možeš i spavati, zgodne su ako si par dana npr u prirodi ili slično, ali inaće je skroz nepotrebno spavati s njima.. Eto, cure su gore uglavnom sve napisale pa nemam što više dodati 😁
2020 01 29
> Chinchilla: > Ni ja ne volim nositi naocale jer su neprakticne i ogranicavaju me u aktivnostima, a kad je sunce onda nemrem suncane i obicne nositi. > Tako da lece su definitivno super rjesenje ako si odgovorna. Ako ces ih nositi po uputama, ispirati kako treba itd. Znam dosta ljudi koji zaspu s njima, pa ih ostave svugdje i tako. > Sto se tice mekih il tvrdih, meke su jedino bolje sto su udobnije za nositi tj lakse se naviknuti na njih. Savjetujem ti svakako polutvrde jer su higijenskije i zaustavljaju dioptriju bolje od mekih. Meke jedino ako ti je oko bas jako jako osjetljivo jer polutvrde svakako imaju prednost pred mekima u svemu osim sto ne propustaju toliko kisik u oko kao meke tako da svakako doma nositi naocale tako da oko odmori. > Inace ja imam polutvrde i mjenjam ih svake 2 god (moglo bi i duze al kao tako preporucuju) i platim ih cca 800kn. > Ne znam za meke ali tvrde najnormalnije peres u vodi iz pipe i ostavljas u onoj njihov tekucini. Hvala ti puno na odgovoru, bas sam napisala crnamarija u inbox da se narucujem sutra i idem u potragu za idealnima.
2020 01 29
> Valentina1965: > Također nosim leće jer mi naočale smetaju 😂 > Ali nikako ni pod razno prati leće u običnoj vodi, nego u otopinama i svaki put prije skidanja i stavljanja leća obavezno oprati ruke.. isto tako imaš leće s kojima možeš i spavati, zgodne su ako si par dana npr u prirodi ili slično, ali inaće je skroz nepotrebno spavati s njima.. Eto, cure su gore uglavnom sve napisale pa nemam što više dodati 😁 Da, naravno. Imam i psa pa moram prati ruke svakako. Bakterije svuda oko nas :P hvala ti na odgovoru :")
2020 01 29
> crnamarija: > Ja ih nosim već godinama, uzela sam ih sama. Nosim naočale od svoje 10. godine i ne volim ih nositi. Dioprija mi je stalno rasla i oftalmolog mi preporučio leće. Naručila ja neke najjeftinije s Adrialeće.com i evo već godinama ih nosim. Ja nosim meke leće i čula sam da su one najbolje. Kupiš vodicu za ispiranje i to je sve što ti treba. Ispereš ih nakon nošenja, staviš u posudicu s vodicom i do jutra tako stoje. Nije preporuka spavati u njima i tuširati se. Nipošto prati leće običnom vodom! Meke leće su najudobnije oku i moja preporuka je da kreneš od njih. Vjerujem da bi ti odgovarale. Ja imam Bausch&Lomb meke leće, kutija je 64 kn i imaš 6 leća. Naručim dvije kutije, svaka različite dioptrije jer su mi različite dioptrije na oba oka te ih mijenjam svaka dva mjeseca. To su inače mjesečne leće što znači da se mijenjaju svakih mj dana (nakon mj dana nošenja bacaš ih i uzimaš druge), no oftalmolog mi je rekao kako ih mogu nositi i dva mjeseca. I do sada nikad problema nisam imala. Naručim dakle jednom godišnje dvije kutije leća i jednu otopinu i to je 210kn. Jeftino, A predobro. Iako ja planiram ove godine na lasersko skidanje dioptrije, ali leće su definitivno bolji izbor od naočala. Ako te što još zanima slobodno mi se javi. :) Sve ste rekli. Znate li možda da li na toj stranici imaju leće i za astigmatizam? Jer na jedno oko imam taj problem. Plaćam ih dosta skupo, 540 kn za 3 para mekih leća. Problem je samo naučiti ih stavljati i skidati. Čini se jako jednostavno, a preteško je. Ali s vremenom se uvježbate. Ja sam iz istog razloga prestala nositi naočale, jednostavno mi ne stoje. Leće su presuper jer uopće nemate brigu da li će Vam se naočale zamagliti, pa svako malo brisati, meni se i nos mastio i područja oko očiju jer je koža ispod njih jedva disala. Katastrofa. Leće su spas. Niti ne skužite da ih imate na očima! :)
2020 01 30
Mislim da imaju leće za astigmatizam isto, to su onda neke posebne samo za to. Pregledajte malo njihovu stranicu, možete im i upit poslati. Ja godinama naručujem od njih i provjereni su, također i osobe koje znam isto od njih naručuju.
2020 01 30
Ja opet nikad problema nisam imala sa stavljanjem leća. Znam da ima raznih pomagala, ali ja najviše vjerujem sebi i prstima ih stavljam. Staviš leću na jagodicu prsta, ispereš i lagano staviš na jabučicu oka, ona se odmah zalijepi, par puta trepneš da se namjesti i gotovo. 😊
2020 01 30
imam veliku dioptriju i astigmatizam preko optike mibo lens uzimam meke leće coopervision clariti toric 1month plaćam ih 1000kn za 3mj (2 paketa po 3 leće) mjenjam ih svaka dva mjeseca (tebalo bi svaki mjesec, al su mi rekli da ih mogu nositi dok mi ne postanu neugodne oku) najbitnije ih je održavati prema uputama nekad se tuširam s njima i povremeno hodam na bazen (stavim one zaštitne naočale), najgori problem je prašina, kad sam u jako prašnom prostoru nakon pol sata ih moram izvadit i očistit i pustit oko da se isčisti prirodnim putem inače se upali
2020 01 30
Nosila sam meke leće, ali sam ih mijenjala par puta dok nisam našla koje mi odgovaraju. Imam suhe oči i trebala sam stalno kapati umjetne suze, ali i dalje su mi malo smetale i ne mogu raditi s njima na kompjuteru. Naručite se na pregled i oni će vam preporućiti najbolje za vašu diotriju i dati sve upute za održavanje. Ako su vam oči osketljive kao moje preostaju samo naočale
2020 01 30
> jelena693: > Nosila sam meke leće, ali sam ih mijenjala par puta dok nisam našla koje mi odgovaraju. Imam suhe oči i trebala sam stalno kapati umjetne suze, ali i dalje su mi malo smetale i ne mogu raditi s njima na kompjuteru. Naručite se na pregled i oni će vam preporućiti najbolje za vašu diotriju i dati sve upute za održavanje. Ako su vam oči osketljive kao moje preostaju samo naočale Da, jesam. Još jučer. Pa ćemo vidjeti. Hvala svakako na odgovoru :)
2020 01 31
Ja svakako preporučam otići na pregled za leće, nikako ih uzimati na svoju ruku. Tamo će vam, kako je netko već napisao, odrediti koje su leće najbolje za vas (ja sam isprobala dvije vrste i razlika je bila ogromna, jedne su mi na oku užasno smetale a druge nisam ni osjetila - to su moje leće sad). Tamo vas također i nauče kako ih stavljati, vaditi i daju sve potrebne informacije. S lećama se (ako ih se pravilno koristi) lakše živi :)
2020 01 31
> Viktorija7: > Nosim jednokratne meke lece i to me spasilo. Nema crvenih ociju, odrzavanja i ciscenja. Ujutro stavim i navecer bacim. 🔝👍😉 > Jedino sto je cijena 30 leca (znaci za 15 dana) cca 160 kuna... Sve su to 2 minute posla. Crvenilo očiju nikad nisam imala od njih, pojavi se samo ako se leće ne čiste kako treba. Tko je pedantan neće mu to biti problem. :)
2020 02 04
E sad ja imam dva pitanja, pošto smo već na temi o lećama...meni su na pregledu rekli da mjesečne leće striktno "traju" mjesec dana. Znači da ih nakon mjesec dana bacim i otvorim nove. E sad, ja leće ne nosim često...zapravo sam ih kroz prošli mjesec nosila max. 7 puta. Oni su mi rekli da ih unatoč tome što ih rijetko nosim, svejedno moram baciti jer imaju svoj vijek trajanja, itd. itd. Nisam ih ni mislila produžiti nositi još ni sama ne znam koliko, ali evo, zanima me kako to rješavate vi ostale koje ne nosite mjesečne leće svakodnevno, koliko dugo nosite jedan par? Uz normalno čišćenje i održavanje, naravno. I da, ja sam na pregled došla jer sam željela jednodnevne leće - baš zbog toga što ih ne nosim svaki dan. Oni su mi dali mjesečne, s naputkom da oni prvo počinju s njima, pa tek kasnije preporučuju jednodnevne. :| Imam nalaz, sve...ako mi ove mjesečne s vremenom dojade, mogu li s tim nalazom kupiti i jednodnevne ili moram na ponovni pregled? Čini mi se kao da bih trebala ponovno na pregled, ali eto, da priupitam i to...
2020 02 05
1 2