Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

A kako je vama na poslu?

Otvaram temu za čavrljanje i kako bi podijelili svoja iskustva, savjete... Sigurno ste imale onih tjedana na poslu kada bi najradije vrištale od muke. Kako se smiriti i kako ste se opustile? Znam da je nezaposlenost teška tema i da svi koji radimo trebamo biti sretni, ali... Ja sam trenutno preumorna od posla. Imam radno mjesto za koje bi mi mnogi pozavidjeli, jer izvana izgleda sjajno, a unutra je užasno. Određene radne kolege su toliko zlobne i živčane da je teško s njima raditi, šefovi samo gledaju po svome, što god napraviš, ne valja, trudiš se i nosiš doma posao i opet nisu zadovoljni. I tako ukrug... Ima nas dosta nezadovoljnih s poslom, ali ne možeš ništa iako nekad doživiš psihičko maltretiranje i nakon toga osjećaš se strgano. Kako je vama na poslu? Što bi promijenile i kako izgurate loše dane na poslu?
2020 01 31
Takoder sam prije radila na poslu koji je bio slican vasem. Shvatila sam da takav posao ne zelim raditi do 65godine. Takoder sam shvatila da zelim biti sama svoj šef i napraviti posao onako kako meni odgovara. Uz to sam morala dati otkaz na tadasnjem poslu i riskirati sve. I rizik se isplatio,tek sad istinski uzivam u svom poslu,odredujem koliko cu raditi i kada. Na ovaj posao ne gledam kao posao,nego vise uzitak,tako da ne osjecam nikakav teret. Ne dopustite da vas iskoristavaju,ne poštuju,i da vam kasne s plaćom. To je meni nezamislivo i nebi trpila ni sekudne. Pogotovo kad se radi o vrijednom i kvalitetnom radniku,znaci da vas taj poslodavac ne zaslužuje. Posao je jako bitan aspekt zivota,ukoliko ste nezadovoljni s njime stvaraju se frustracije koje vam ne koriste u vasem zivotu.
2020 01 31
> MarijaVrcic: > Takoder sam prije radila na poslu koji je bio slican vasem. Shvatila sam da takav posao ne zelim raditi do 65godine. > Takoder sam shvatila da zelim biti sama svoj šef i napraviti posao onako kako meni odgovara. Uz to sam morala dati otkaz na tadasnjem poslu i riskirati sve. I rizik se isplatio,tek sad istinski uzivam u svom poslu,odredujem koliko cu raditi i kada. Na ovaj posao ne gledam kao posao,nego vise uzitak,tako da ne osjecam nikakav teret. > Ne dopustite da vas iskoristavaju,ne poštuju,i da vam kasne s plaćom. To je meni nezamislivo i nebi trpila ni sekudne. Pogotovo kad se radi o vrijednom i kvalitetnom radniku,znaci da vas taj poslodavac ne zaslužuje. Posao je jako bitan aspekt zivota,ukoliko ste nezadovoljni s njime stvaraju se frustracije koje vam ne koriste u vasem zivotu. Ovakve priče sa zadovoljstvom čitam :") :") Razmišljala sam jedno vrijeme o pokretanju vlastitog posla, ali nekako su se sve ideje razvodnile i izgubile. Tako me ovo radno mjesto iscrpljuje da ne vidim pomak i to je ono najgore. Ja sam s plaćom zadovoljna, na vrijeme je i volim svoj posao. Zapravo ga obožavam, ali sam okružena određenim brojem ljudi s kojima se ne može raditi i tu je najveći problem. Jedna kolegica stvarno i trpi psihičko zlostavljanje i još je u goroj poziciji. Nemaš se kome obratiti, jer šefa ništa ne zanima. Dosta puta ispada da oni koji se ne trude bolje prođu, a oni koji žele posao napraviti bolje - zapravo njih još tlači dodatnim poslovima. Ne postoje nikakve sankcije za neradnike, ali ne postoje ni pohvale ni razumijevanje za one koji stvarno rade.
2020 01 31
Stvarno mi je vazno da sam sretna na poslu ipak punoo vremena provedemo tamo. Kad sam postala nesretna uvijek bi promjenila posao pa cak jedan i za duplo manju placu. Tamo mi je bas bilo predivno radit i gustala sam,ali su prodali svoj lanac drugom 🤷. Na godisnjem sam sad poslje porodiljnog i jedva cekam ic radit. Moj savijet bi uvijek bio da je najvaznije da je covjek sretan i da voli to sto radi,pa ako to znaci da se i riskira punoo,mislim da vrijedi. Stavit cu link jednog predivnog i jako motivirajuceg videa,pa pogledajte 😊😊 https://youtu.be/26CQRNFvIyw
2020 01 31
Bitno vam je imati cilj i viziju. Ukoliko vam nije cilj raditi taj posao na kojem neradnike nagrađuju a vrijedne radnike iskorištavaju,onda to promjeniti. Zacrtajte si cilj i posao koji zelite raditi,kolege na tom poslu..Težite tom cilju,nemojte samo prihvatiti situaciju kakva je i ne poduzeti nista. Meni je drago cuti da ste htjeli pokrenuti vlastiti posao. Niste ga pokrenuli jer ste cekali pravo vrijeme,jer je nesto iskrsnulo,trebalo je vise novaca...te sam situacije i ja prolazila. Medutim samo sam jednog dana rekla da je dosta. I riskirala sve,nisam gledala sta gubim tim rizikom nego samo sto dobivam,i vjerujte mi neprocjenjivo je. I tek sad zivim život a prije sam bila samo promatrač. Svima toplo preporučam da slijede svoje ciljeve i snove bez obzira sta vam drugi kazu,morate sebe slušati.😍❤
2020 01 31
> MarijaVrcic: > Bitno vam je imati cilj i viziju. Ukoliko vam nije cilj raditi taj posao na kojem neradnike nagrađuju a vrijedne radnike iskorištavaju,onda to promjeniti. Zacrtajte si cilj i posao koji zelite raditi,kolege na tom poslu..Težite tom cilju,nemojte samo prihvatiti situaciju kakva je i ne poduzeti nista. > Meni je drago cuti da ste htjeli pokrenuti vlastiti posao. Niste ga pokrenuli jer ste cekali pravo vrijeme,jer je nesto iskrsnulo,trebalo je vise novaca...te sam situacije i ja prolazila. Medutim samo sam jednog dana rekla da je dosta. I riskirala sve,nisam gledala sta gubim tim rizikom nego samo sto dobivam,i vjerujte mi neprocjenjivo je. I tek sad zivim život a prije sam bila samo promatrač. Svima toplo preporučam da slijede svoje ciljeve i snove bez obzira sta vam drugi kazu,morate sebe slušati.😍❤ 😍😍😍
2020 01 31
> medozg: > Stvarno mi je vazno da sam sretna na poslu ipak punoo vremena provedemo tamo. Kad sam postala nesretna uvijek bi promjenila posao pa cak jedan i za duplo manju placu. Tamo mi je bas bilo predivno radit i gustala sam,ali su prodali svoj lanac drugom 🤷. Na godisnjem sam sad poslje porodiljnog i jedva cekam ic radit. Moj savijet bi uvijek bio da je najvaznije da je covjek sretan i da voli to sto radi,pa ako to znaci da se i riskira punoo,mislim da vrijedi. Stavit cu link jednog predivnog i jako motivirajuceg videa,pa pogledajte 😊😊 > https://youtu.be/26CQRNFvIyw Hvala za link <3 Pogledala sam i mislim da mi trebaju takve priče :")
2020 02 01
> medozg: > > MarijaVrcic: > > Bitno vam je imati cilj i viziju. Ukoliko vam nije cilj raditi taj posao na kojem neradnike nagrađuju a vrijedne radnike iskorištavaju,onda to promjeniti. Zacrtajte si cilj i posao koji zelite raditi,kolege na tom poslu..Težite tom cilju,nemojte samo prihvatiti situaciju kakva je i ne poduzeti nista. > > Meni je drago cuti da ste htjeli pokrenuti vlastiti posao. Niste ga pokrenuli jer ste cekali pravo vrijeme,jer je nesto iskrsnulo,trebalo je vise novaca...te sam situacije i ja prolazila. Medutim samo sam jednog dana rekla da je dosta. I riskirala sve,nisam gledala sta gubim tim rizikom nego samo sto dobivam,i vjerujte mi neprocjenjivo je. I tek sad zivim život a prije sam bila samo promatrač. Svima toplo preporučam da slijede svoje ciljeve i snove bez obzira sta vam drugi kazu,morate sebe slušati.😍❤ > 😍😍😍 Lijepo ste sve napisali. To je ono što želim čuti od nekoga... inspiraciju i motiv za dalje. Bez obzira koliko volim i ovaj posao koji sada radim, nekako sve što napravim mi se čini bezveze, a istina u tome je da sam izgubila volju zbog ljudi koji se ponašajaju gore od vukova. Zaista je istina, u kakvom si okruženju, tako se i osjećaš.
2020 02 01
Cim ste otvorili ovakvu temu,duboko u sebi znate gdje je tocno problem. Morate znati da je svaki problem moguce riješiti. Ne postoji nemoguce,pocnite vjerovati u čuda. Najvaznija stvar: S cime hranite svoj um? Pozivitnim ili negativnim mislima? Osoba koja čisti svoje misli od negativnosti,ne dopušta negativnoj misli da je preuzme,prebaciva u pozitivno, takva osoba živi u potpuno drugom svijetu od osobe koja vidi samo crnilo. Kad idete na posao s negativnim mislima,taj posao ce vam biti pakao. Kad se vracte kuci s negativnim mislima,posvađat cete se s nekim ukucaninom... Očistite svoj um od negativnosti,u svakoj situaciji pronadite pozitivnu stranu. To je meni promijenilo život. Prije sam govorila:Ajme kako je teško živit,ajme ko ce naći posao,ajme svi kradu a ja se moram ubit od posla da bi zaradila opet minimalac...jedna negativna misao vodi drugu i tako u krug. Odmah prekinite i počnite pozitivno razmišljati. Primjer:ne volim ovaj posao ali bar imam posao,bar imam placu za ovaj mjesec,nemam auto ali bar imam noge pa mogu setati do posla ili busa,bar imam vremena razmišljati o lijepim stvarima,imam priliku sanjati,imam priliku pokusati nesto novo,imam priliku zivjeti onako kako ja zelim,imam priliku druziti se s ljudima koji meni odgovaraju...
2020 02 01
Radim u bolnici, imam kolegicu koja se uvijek zali na kolektiv, ljude, odnose, sefove, itd itd. Vise puta je promijenila odjel, pa i Ustanovu te se uvjerila da drugdje trava nije zelenija. Ovisi naravno sto covjek radi, ako vam je profesija takva da radite u kolektivu, s ljudima, morate biti spremni na neke stvari, a te se stvari uce i 10 godina. Pod te "stvari" mislim na ovo sto je napisala korisnica MarijaVrcic, ne shvacati sve susvise osobno, ne dozvoliti negativi da udje u vas i koci vas u svemu lijepome. Posao je velik dio nasih zivota, ali ipak to je posao, ti ljudi su kolege, nisu prijatelji. Zivotni prioriteti su nesto drugo. Ja sam tip osobe kojoj se mora ne znam sto dogoditi da to shvati kao problem i dramu, zato mi i je svuda dobro jer te gluposti ni ne primjecujem. Dodjem, zaradim placu, idem kuci uzivati u danu. Ja sam tako poslozena.
2020 02 01
> Fraagaria: > Radim u bolnici, imam kolegicu koja se uvijek zali na kolektiv, ljude, odnose, sefove, itd itd. Vise puta je promijenila odjel, pa i Ustanovu te se uvjerila da drugdje trava nije zelenija. > Ovisi naravno sto covjek radi, ako vam je profesija takva da radite u kolektivu, s ljudima, morate biti spremni na neke stvari, a te se stvari uce i 10 godina. > Pod te "stvari" mislim na ovo sto je napisala korisnica MarijaVrcic, ne shvacati sve susvise osobno, ne dozvoliti negativi da udje u vas i koci vas u svemu lijepome. Posao je velik dio nasih zivota, ali ipak to je posao, ti ljudi su kolege, nisu prijatelji. Zivotni prioriteti su nesto drugo. > Ja sam tip osobe kojoj se mora ne znam sto dogoditi da to shvati kao problem i dramu, zato mi i je svuda dobro jer te gluposti ni ne primjecujem. > Dodjem, zaradim placu, idem kuci uzivati u danu. Ja sam tako poslozena. Tako je,svaka vam čast. Kolege na poslu su jedno,to nisu prijatelji. S njima radite na poslu. Ima ljudi koju su tu pronašli najboljeg prijatelja i to je predivno. Ali morate znati da su to samo kolege na poslu i naučite ne primati sve k srcu. I ako se fokusirate samo na probleme u firmi i na radnom mjestu,vi cete vidjeti samo probleme. Ako se fokusirate na uspijehe i nas vas kvalitetan rad,osjećat cete se bolje. I sam dolazak na posao će vam biti ljepši.
2020 02 01
Da, slazem se da su prijateljstva moguca, pa ja sam tamo i kumu pronasla, ali ne mozete ocekivati da cete se sa svima sloziti...ili npr.vi ste nesto napravili, u miru ste sa sobom jer znate da je to dobro, i dodje netko nabrijan kvoca, pljuje vas, pa ja bih se na to nasmijala 😃 Drugo ako je kritika na mjestu, onda cu nastojati poboljsati to sto sam zaribala. Znate onu staru "zivot se sastoji od 1% dogadjaja i 99% nase reakcije i dozivljaja na njih.." Zivot je lijep. Prosla sam i grde stvari koje su puno vise od "neko me gnjavi na poslu", ali sta sad, to je zivot. Zivi i uzivaj dok si tu.
2020 02 01
Napravite od svog života najljepšu priču,vi ste gospodar vaseg zivota i vasih misli,niste mu rob ni sluga. Vi imate kontrolu nad svojim zivotom i mislima. Malo proučite slijedece rečenice i shvatit ćete. Gledajte visoko,na podu nećete nista pronaći.❤
2020 02 01
nisan shvatila da otvaračica teme namjerava promijeniti posao jer kaže "...ne možeš ništa iako nekad doživiš psihičko maltretiranje..." Gospodje Vrcic zvuči dobrononamjerno, ali kao da čitam klišeje iz self-help knjige. Takve naputke smatram neprimjenjivim za 99,9%ljudi jer za primjenu i promjenu treba imati hrabrosti, sreće, discipline itd. Lunass, ako imate ili ste imali neke ideje i niste zadovoljni, više bi pomoga razgovor s psihologon na tu temu, pa možda okupite razbježalo stado ideja, učvrstite sebe u možebitnoj odluci ove ili one vrste..nema smisla da se mentalno iscrpljujete na duge staze. Ja također radim što volim, ali trebalo je dati otkaz na dobro plaćenom a problematičnom poslu (uz burno negodovanje ukućana), no vridilo je i isplatilo se. Nadam se da će i vama krenuti nabolje.
2020 02 01
Dobrojutro ja govorim ono sto živim. Takoder primjenjujem u praksi ovo sto ovdje pišem. I stoga uvijek zelim motivirati ljude,nažalost mnogi ljudi u našoj okolini nas ne podrzavaju i demotiviraju nas. To je žalosno.
2020 02 01
1 2 Sljedeći