Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Čišćenje filigranskog srebra

Drage žene, jeste li probale očistiti filigransko srebro nekim od načina koje ste pronašli na internetu? Što vam je od toga svega bilo najučinkovitije? Imam jednu narukvicu i baš mi je potamnila, dugo je stajala, a sad sam odlučila ponovo ju nositi...Thanks!!
prije 22 dana, 18:20
Ja sam srebro uvijek čistila pastom za zube. 😊
prije 22 dana, 19:05
Topla voda + soda bikarbona + zamotati predmet u dosta alu folije, ostaviti preko noci. Ovisno o jacini patine mozda ce trebati ponoviti, pogotovo za filigranski nakit koji ima dosta "udubina" i preklopa, koji nose deblji sloj patine.
prije 22 dana, 19:54
> embrace: > Topla voda + soda bikarbona + zamotati predmet u dosta alu folije, ostaviti preko noci. Ovisno o jacini patine mozda ce trebati ponoviti, pogotovo za filigranski nakit koji ima dosta "udubina" i preklopa, koji nose deblji sloj patine. hvala! je li važno u kakvu se posudu to stavi..metalna, plastična, keramička, staklo....
prije 21 dan, 20:36
> RocknRoll: > Ja sam srebro uvijek čistila pastom za zube. 😊 je, čitam da i drugi to rade...
prije 21 dan, 20:38
Najbolja tekucinica za ciscenje srebra ❤ ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/ad7366deab5c7d55bd7be2278f76e9ff.jpg)
prije 21 dan, 06:23
Upravo neki dan očistila par crnih stvari s kečapom i starom četkicom za zube. otišlo crnilo u par sekundi, a ovo kaj je bilo najcrnje sam samo ponovila postupak, isprala u gladnoj vodi i odlično
prije 21 dan, 12:31
> sanjaurban: > > embrace: > > Topla voda + soda bikarbona + zamotati predmet u dosta alu folije, ostaviti preko noci. Ovisno o jacini patine mozda ce trebati ponoviti, pogotovo za filigranski nakit koji ima dosta "udubina" i preklopa, koji nose deblji sloj patine. > hvala! je li važno u kakvu se posudu to stavi..metalna, plastična, keramička, staklo.... e da, to sam zaboravila napomenuti, samo da nije metalna, sve ostalo može. obično ne smeta ni metalna, al pošto se praktički radi o procesu elektrolize (elektroni sa srebra prelaze na alu foliju i tako se čiste), najsigurnije je da nema nikakvih ostalih metala. miješanje sa običnom žlicom je ok
prije 21 dan, 14:35
> EzriZlo: > Najbolja tekucinica za ciscenje srebra ❤ ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/ad7366deab5c7d55bd7be2278f76e9ff.jpg) jel ima tog kod nas za kupiti?
prije 21 dan, 14:36
> embrace: > jel ima tog kod nas za kupiti? Ima :) Ovo je kupljeno u Mulleru prije par godina.
prije 21 dan, 14:42
> embrace: > > sanjaurban: > > > embrace: > > > Topla voda + soda bikarbona + zamotati predmet u dosta alu folije, ostaviti preko noci. Ovisno o jacini patine mozda ce trebati ponoviti, pogotovo za filigranski nakit koji ima dosta "udubina" i preklopa, koji nose deblji sloj patine. > > hvala! je li važno u kakvu se posudu to stavi..metalna, plastična, keramička, staklo.... > e da, to sam zaboravila napomenuti, samo da nije metalna, sve ostalo može. obično ne smeta ni metalna, al pošto se praktički radi o procesu elektrolize (elektroni sa srebra prelaze na alu foliju i tako se čiste), najsigurnije je da nema nikakvih ostalih metala. miješanje sa običnom žlicom je ok Je, skužila sam kemijski proces i stavila u staklo. Narukvica je puno svjetlija i sjajnija nego je bila, ali ponovit ću još jednom...EzriZlo, hvala za sredstvo, dobro je znati....kakav mu je rok trajanja? Obzirom da imam samo par komada srebra..
prije 20 dana, 23:13
> sanjaurban: > > embrace: > > > sanjaurban: > > > > embrace: > > > > Topla voda + soda bikarbona + zamotati predmet u dosta alu folije, ostaviti preko noci. Ovisno o jacini patine mozda ce trebati ponoviti, pogotovo za filigranski nakit koji ima dosta "udubina" i preklopa, koji nose deblji sloj patine. > > > hvala! je li važno u kakvu se posudu to stavi..metalna, plastična, keramička, staklo.... > > e da, to sam zaboravila napomenuti, samo da nije metalna, sve ostalo može. obično ne smeta ni metalna, al pošto se praktički radi o procesu elektrolize (elektroni sa srebra prelaze na alu foliju i tako se čiste), najsigurnije je da nema nikakvih ostalih metala. miješanje sa običnom žlicom je ok > Je, skužila sam kemijski proces i stavila u staklo. Narukvica je puno svjetlija i sjajnija nego je bila, ali ponovit ću još jednom...EzriZlo, hvala za sredstvo, dobro je znati....kakav mu je rok trajanja? Obzirom da imam samo par komada srebra.. Nemam pojma..ne nalazim nikakav datum na posudici. :(
prije 19 dana, 13:57