Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Ciscenje (pranje) torbice od skaja

Kupila sam torbicu tu na krpicama, medutim ima uzasan miris po kuhanju, dinstanom luku ili necemu, pa me zanima, kako se tog mirisa rijesit? Da ju probam ubacit u masinu na program rucno pranje? Potopiti u octu, ili sodi? Od skaja je, puderasto roze boje.. helppp
prije 19 dana, 13:29
Znala sam si tako neku torbicu kupiti preko Aliexpressa pa smrdi po nečemu tvorničkom ne znam ni sama. Stavim vani na zrak da se prozrači. Sad kako vam je vjetar idealno je za provjetravanje. Kada se malo prozrači našpricajte je svojim dragim parfemom i nek se i dalje zrači. Nakon par sati na zraku ne bi trebalo biti više takvog mirisa. Koliko god možete izvucite podstavu van i prebrišite ih vlažnim maramicama.
prije 19 dana, 14:16
> annie25: > Kupila sam torbicu tu na krpicama, medutim ima uzasan miris po kuhanju, dinstanom luku ili necemu, pa me zanima, kako se tog mirisa rijesit? Da ju probam ubacit u masinu na program rucno pranje? Potopiti u octu, ili sodi? Od skaja je, puderasto roze boje.. helppp Nema tog zračenja koje pomaže protiv takvog smrada. Ja svoje skaj torbe redovito perem u vešerici.
prije 19 dana, 16:02
> gitadevi: > Nema tog zračenja koje pomaže protiv takvog smrada. Ja svoje skaj torbe redovito perem u vešerici. Na kojem programu ih perete? Prvi put se susrecem sa ovako necim.. 🤷🏼 Jednom sam ubacil nove skaj tenisice i sve se oljustilo 🤯
prije 19 dana, 17:44
> Ivaaaaa: > Znala sam si tako neku torbicu kupiti preko Aliexpressa pa smrdi po nečemu tvorničkom ne znam ni sama. Stavim vani na zrak da se prozrači. Sad kako vam je vjetar idealno je za provjetravanje. Kada se malo prozrači našpricajte je svojim dragim parfemom i nek se i dalje zrači. Nakon par sati na zraku ne bi trebalo biti više takvog mirisa. Koliko god možete izvucite podstavu van i prebrišite ih vlažnim maramicama. Da je bar miris po tvornickom, znam da se nakon nekog vremena izgubi al ovo je bas po dinstanju, friganju..😩
prije 19 dana, 17:45
Na programu za šareno sintetičko rublje. I tenisice isto. .Ja još nikad nisam imala slučaj da se nešto oljuštilo :o
prije 18 dana, 22:42
Znate šta, ja bih zastvar koji bi mi došla tako smrdljiva tražila povrat.
prije 18 dana, 22:43
> gitadevi: > Znate šta, ja bih zastvar koji bi mi došla tako smrdljiva tražila povrat. Torbica izgleda kao iz trgovine, zenska tvrdi da joj je bila u ormaru u drugoj sobi i da ne zna kako se to moglo dogoditi, da ona nije osjetila nikakav miris kad je stavljala u paket itd.. Stvarno nema nikakvih tragova da je nosila 😄, i spustila mi je cijenu, a bas mi se svida, zato mi se ne da natezati sa povratom, treba mi za jednu prigodu i slaze mi se uz cipele, zato bi je ocistila radije nego opet isla u potragu za tom nijansom 😓
prije 18 dana, 22:51
> annie25: > > gitadevi: > > Znate šta, ja bih zastvar koji bi mi došla tako smrdljiva tražila povrat. > Torbica izgleda kao iz trgovine, zenska tvrdi da joj je bila u ormaru u drugoj sobi i da ne zna kako se to moglo dogoditi, da ona nije osjetila nikakav miris kad je stavljala u paket itd.. Stvarno nema nikakvih tragova da je nosila 😄, i spustila mi je cijenu, a bas mi se svida, zato mi se ne da natezati sa povratom, treba mi za jednu prigodu i slaze mi se uz cipele, zato bi je ocistila radije nego opet isla u potragu za tom nijansom 😓 Ma kužim sve. AKo vas je strahfrknuti je u vešericu, operite je na ruke. Neka se malo namače u toploj vodi s deterđentom, pa je malo gnjavite spužvicom i tako.......Mislim - skaj je plastika, on se ne bi trebao opirati takvom tretmanu.
prije 18 dana, 23:13
Probajte posuti unutra sode bikarbone i tako ostaviti jedan dan. Poslije sodu možete istresti ili usisati lagano unutrašnjost. Nakon toga možete upotrijebiti Bis osvježivač. Inače su Bis osvježivači intenzivnog mirisa. A imate za kupiti i Cocolino vrećica koje se stavljaju u ormar. Pokušajte nešto od toga tek toliko da neutralizirate miris i sačuvate torbu ako je baš kupljena za prigodu. Poslije kad prođe prigoda možetu ju probati oprati pa kako bude.
prije 15 dana, 20:37