Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Kako vratiti zdravstveno osiguranje?

Naime izgubila sam ga jer se nisam prijavila u zadanom roku jer mi nitko nije rekao i sad od toga je proslo 2 god da ga ja nemam nisam bila bolesna ni nista,zanima me jel mogu otic opet se prijavit na HZZO ili mogu samo kada me netko zaposli vratit natrag zdravstveno?Ako nesto znate o ovoj temi slobodno napisite.
prije 19 dana, 18:21
Moras se opet ici prijavit na biro,da bi imala zdravstveno i redovito se svaki mjesec tamo prijavljivati ako se ne prijavis,opet ce te skinuti i gubis sve
prije 19 dana, 18:53
nikakva prijava na biro nece vratit zdravstveno kad je ono izgubljeno. biro i zdravstveno odavno vec nemaju veze jedno s drugim. dobit cete nazad zdravstveno samo kad vas netko zaposli.
prije 18 dana, 19:43
> Mybalm: > nikakva prijava na biro nece vratit zdravstveno kad je ono izgubljeno. biro i zdravstveno odavno vec nemaju veze jedno s drugim. dobit cete nazad zdravstveno samo kad vas netko zaposli. To su onda neke novosti,iako biro nisam godinama vidjela znam da kad se netko ne prijavljuje redovito,skinu ga i gubi zdravstveno kolegica mi nema zdravstveno ,niti je na birou,a nije ni zaposlena moze ga sama placati,560kn mjesecno je rata najbolje otici i raspitati se
prije 18 dana, 19:53
Ja se nisam prijavila u roku i morala sam cekati da se zaposlim i jos sam morala platiti 440kn/mj do zaposlenja (iako nisam nista trebala od doktora). Rekli su mi da je obavezno da to imas tak da ne znam jel ce ti sad oni naplatiti sve za te 2god
prije 18 dana, 20:00
odavno vec nije biro povezan tako da zdravstveno je samo za sebe. kad se zavrsi radit uvijek je rok od 30 dana za prijavu na zdravstveno (iako si nezaposlena osoba) jer je to redovno zdravstveno, ako se zakasni onda se gubi to redovno. i jedina solucija je ponovno zaposlenje kako bi opet pocelo redovno zdravstveno tec. ili naravno uz mjesecno placanje, sto sumnjam da je nekome u interesu :D
prije 18 dana, 20:02
Probaj namolit ako poznas nekog tko ima kakav obrt ili opg da te prijave na dan dva. Radila sam u knjigovodstvenom servisu i hrpa klijenata je tako izlazila u susret ako bi ih netko pitao za prijavu na nekoliko dana. Na kraju vlasniku poduzeća to ne bi trebalo predstavljati nikakvu tlaku, samo knjigovođi 😅
prije 18 dana, 20:06
> Tihana2509: > Probaj namolit ako poznas nekog tko ima kakav obrt ili opg da te prijave na dan dva. Radila sam u knjigovodstvenom servisu i hrpa klijenata je tako izlazila u susret ako bi ih netko pitao za prijavu na nekoliko dana. Na kraju vlasniku poduzeća to ne bi trebalo predstavljati nikakvu tlaku, samo knjigovođi 😅 Meni su rekli da trebam raditi minimalno mjesec dana i još bi trebala poslodavcu platiti troškove koje oni plaćaju za svog zaposlenika (ako bi tako našla nekog ko bi me zaposlio samo na papiru), tako da ako možeš raditi, nađi bilo kakav posao za raditi na mjesec dana i nakon što prestaneš raditi opet se moraš prijaviti u roku od mislim 30 dana nakon prestanka rada, iako u tih 30 dana nemaš zdravstveno pa na to pripazi.. I biro ti nema veze s tim.. Bila sam u tvojoj situaciji i nisu mi ništa naplatili što u međuvremenu nisam imala osnovno zdravstveno
prije 18 dana, 21:03
> Valentina1965: > > Tihana2509: > > Probaj namolit ako poznas nekog tko ima kakav obrt ili opg da te prijave na dan dva. Radila sam u knjigovodstvenom servisu i hrpa klijenata je tako izlazila u susret ako bi ih netko pitao za prijavu na nekoliko dana. Na kraju vlasniku poduzeća to ne bi trebalo predstavljati nikakvu tlaku, samo knjigovođi 😅 > Meni su rekli da trebam raditi minimalno mjesec dana i još bi trebala poslodavcu platiti troškove koje oni plaćaju za svog zaposlenika (ako bi tako našla nekog ko bi me zaposlio samo na papiru), tako da ako možeš raditi, nađi bilo kakav posao za raditi na mjesec dana i nakon što prestaneš raditi opet se moraš prijaviti u roku od mislim 30 dana nakon prestanka rada, iako u tih 30 dana nemaš zdravstveno pa na to pripazi.. I biro ti nema veze s tim.. Bila sam u tvojoj situaciji i nisu mi ništa naplatili što u međuvremenu nisam imala osnovno zdravstveno Možda su u međuvremenu nešto mjenjali, ali evo brat mi ima opg i baš je nedavno prijavio dvojicu na 5 dana baš zbog ovih razloga. Tako da ne znam 🤔
prije 18 dana, 21:22
Stanite malo oni ce meni naplatit to sve sto nisam imala zdravstveno iako nisam koristila nikakve zdravstvene usluge u meduvremenu? Ovo bas nema smisla ajde da sam hodala po doktorima pa rekla bi nesto al ovako..
prije 18 dana, 22:49
Ne, neće ti ništa naplatiti
prije 18 dana, 23:34
A kad nemaš osnovno zdravstveno, onda ti naplate prije nego izađeš iz ordinacije, ništa naknadno
prije 18 dana, 23:35
To znam da normalno, ali vidjela sam da je netko tu napisao da su mu naplatili to vrijeme koje je bio bez zdravstvenog
prije 18 dana, 23:47
Ne znam, meni osobno nisu ništa
prije 18 dana, 09:44
Meni jesu, evo ne znam onda zasto. Ja sam 2,5mj bila bez posla i platila oko 1000kn
prije 18 dana, 10:38
1 2 Sljedeći