Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Koliko perete zubiće?

![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3ae0115d6943f140deb36a37435e0353.jpg) Pozdrav svima koji su otvorili moju temu.👋🏻 Higijena mi je na prvom mjestu i obožavam prati zubiće.Pranje zubi mi je postala omiljena stvar nakon što sam isprobala Curaprox četkicu. Moja je soft.Imam osječaj kao da ni ne perem zube koliko je mekana.Preporučam svima, osobito onima koji imaju problema s osjetljivim zubima.Čistim jezik s čistačem sa slike, a konac je s mentom,mmm😍! Sada nakon što sam vam preporučila najbolju četkicu, imam pitanje za vas. Koliko često perete zube? Perem ih ujutro i navečer. Da li ih perete poslje svakog obroka? Čak sam čitala da treba pričekati pola sata od obroka pa tek onda prati. Konac samo navečer koristite? U pitanju je to da me je strah da ne iziritiram zubno meso od prečestog četkanja,ako bih ik prala nakon svakog obroka. Takoder me zanimaju paste i preparati za izbjeljivanje zubi.
2020 02 06
Teško da ćete iziritirati zubno meso ako koristite meku četkicu. Ja perem zube ujutro i navečer, još ako negdje idem kroz dan, ili nakon što jedem čokoladu (rijetko). Imam zdrave zube, ono što mi se ne sviđa je što nisu bijeli jer često pijem kavu i uz to sam pušač. Ja sam isprobala sve moguće paste iz Bipe za izbjeljivanje zubi, ali kod mene nemaju učinka... Koristim i zubni konac, moram, inače bi mi se zubi počeli kvariti.
2020 02 06
I baš mi je drago što ste otvorili ovakvu temu, malo pozitive među silnim prevarama i svađalicama na Forumu. :)
2020 02 06
Evo ja sam opsjednuta zubima. Također sam koristila Curaprox četkicu, sve dok nisam stavila aparatic pa kupila Curaprox ortho koja je baš smeće. Također njihova crna pasta mi ne odgovara. Perem zube 3 puta dnevno, na poslu također :-D Imam cordless Waterpik...najbolja stvar koju sam kupila. Nakon što sam istestirala sve moguće paste ostala sam vjerna Emexu Izbjelila sam zube jednom kod stomatologa Zoom tehnologijom i bila sam prezadovoljna, al to nije dugoročno. Također sam probala onaj Blanx aparatić, al eto nema učinka.
2020 02 06
Zanimljiva tema 😁 perem zube dva puta dnevno, šogor i šogorica su zubari i kažu da nema potrebe više 🙂 dobila sam od dečka na poklon električnu četkicu i ona mi je stvarno odlična, prvo jer imam osjećaj da mi zubi nikad nisu bili čišći, a drugo jer mi smanjuje krvarenje desni. Konac koristim poslje skoro svakog jela, ovisi imam li ga pri ruci, ali unatoč tome imam dosta loše zube i često sam na zubarskoj stolici,kažu genetika igra važnu ulogu 🤷‍♀️ sto se tice paste,dobra je svaka koja ima što više fluora u sebi, preporuča se više od 1200 čestica floura (piše iza svake zubne paste koliko fluora ima)😁
2020 02 06
ne volin prat zube, čudin se šta se tu ima volit, ali peren ih usprkos tome:)..koristin Meridol pastu,a zubar mi preporučio interšparovu medium četkicu koja u family paketu (4 komada)košta desetak kuna. I da su konac i one interdentalne čačkalice nužnost, a ne luksuz:)
2020 02 06
Prije 2 puta dnevno, ujutro i navecer, ali sada nakon svakog obroka (osim kad sam vani pa nisam u mogucnosti), jer bila sam na izbjeljivanju zubi i sve je to savrseno i bas sam zadovoljna no imam osjecaj da se brzo “vata” boja od hrane ili pica npr kole Koristim biomed crnu pastu i ta mi je super, a cetkicu bilokoju samo da nije soft
2020 02 06
Zanimljiva tema :) Ja ih perem prekratko, uvijek nekako požurim. Uglavnom perem ujutro i navečer i prije nego idem nekud. Imam električnu četkicu iz Mullera i odlična mi je, ne mogu više zamisliti pranje običnom. Mene muči konac, nemam dovoljno prostora među zubima i teško mi ga je izvaditi ako ga uguram, a na neka mjesta ni ne mogu ugurati. Ima tko kakav savjet? Oduvijek imam baš lijepe zube i nikakvih problema s njima, ali već vidim da su lagano požutili i moram više brinuti o njima :)
2020 02 08
> iskrica0: > Zanimljiva tema :) > Ja ih perem prekratko, uvijek nekako požurim. Uglavnom perem ujutro i navečer i prije nego idem nekud. > Imam električnu četkicu iz Mullera i odlična mi je, ne mogu više zamisliti pranje običnom. > Mene muči konac, nemam dovoljno prostora među zubima i teško mi ga je izvaditi ako ga uguram, a na neka mjesta ni ne mogu ugurati. Ima tko kakav savjet? > Oduvijek imam baš lijepe zube i nikakvih problema s njima, ali već vidim da su lagano požutili i moram više brinuti o njima :) Evo ja sam imala taj problem s koncem, a sad kad sam stavila aparatić ne može ni konac između zubi. Kupila sam Waterpik (vodeni tuš) prođem s njim 2 puta dnevno sve zube....oduševljena sam :D
2020 02 08
O mogla bih si to onda nabaviti, hvala :)
2020 02 08
Pastu koristim kako koju; colgate-kalodont-signal-vademecum-aquafresh, rotiram ih. Četkica: Dr. Best / Curaprox / Elmex, također rotiram. Vodica za usta iz DM njihova marka. Tražim si neku za jačanje zubi i zaštitu od karijesa...
2020 02 08
Ima netko preporuku za tuš za zube i gdje ga kupiti na nekom popustu? Imam električnu četkicu i super mi je, sad bi to malo unaprijedila. Curaprox svi hvale, a ja sam imala osjećaj da samo "pomazi" zube, a ne i da ih opere
2020 02 10
> TinTina987: > Ima netko preporuku za tuš za zube i gdje ga kupiti na nekom popustu? Imam električnu četkicu i super mi je, sad bi to malo unaprijedila. Curaprox svi hvale, a ja sam imala osjećaj da samo "pomazi" zube, a ne i da ih opere Ja sam uzela cordless jer moj Waterpik putuje sa mnom...kupila sam ga u bipi kad je -30% na dentalnu njegu. Moj ortodont tvrdi isto što i Vi da Curaprox ne pere dobro, preporučio je elektricnu. Imala sam oral B vitality, al mi se baza "napila" vlage u kupaonici, onaj gumeni dio je doslovno pocrnio po rubovima. Ni sama ne razumijem zašto...predpostavljam jer sam je cijelu prala nakon pranja zubi. Tako da sam odustala od toga.
2020 02 10
I ja imam baš tu četkicu već 3 godine. Nakon pranja ju samo preperem kroz mlaz vode i sve obrišem ručnikom. Nastavke kupim neke fejk u Bipi. A odlična mi je jer lako dolazi do zadnjih zubi i nedostupnih mjesta, što nije slučaj s običnom četkicom. Zanima me najviše kakva je jačina mlaza tog tuša, kako ste zadovoljni? Čitala sam da OralB tuš ima slab pritisak pa da se ne zeznem
2020 02 11
Bila sam danas kod zubarice, i pricale smo o curaprox cetkicama. Rekla je da je ova kao najtvrda soft oke, ali da mekse od toga ne uzimam.Jer imate i jos mekse od soft.
2020 02 11
1 2 Sljedeći