Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Iznajmljivanje

> DUCHELL: > > gitadevi: > > > DUCHELL: > > > Meni se ova ideja ne sviđa. Mislim da nije baš higijenski nositi odjeću koju je prije nosilo tko zna koliko ljudi. Odjeća se, naravno, može oprati, ali gljivice i bakterije se uništavaju na temperaturi od min. 60 stupnjeva, a rijetko koja odjeća se može prati na tako visokoj temperaturi... > > Ali kupiti ili prodati na Krpicama odjeću vam je okej? > Odkud vi znate što ja kupujem na Krpicama? Možda kupujem samo stvari koje nisu nošene ili one koje su nošene par puta? > Također i prodajem uglavnom ono što nisam nosila ili sam obukla dva, tri puta. Ja svoju odjeću koja je stvarno nošena poklanjam. A i ta odjeća koju poklanjam nije prošla 100 ruku već sam ju nosila samo ja. > Nadalje, kod posuđivanja odjeće na ovaj način o kojem se govori ovdje, odjeća dolazi u kontakt sa puno više ljudi nego kada se kupi na Krpicama i Second hand shopu. Pazite da možda baš ta majica koja je nošena par puta nema gljivice i bakterije po sebi...😂 Draga moja i u dućanu nešto novo može imati bakterije, niste o tome razmišljali? I te majice isprobava stotine ljudi, pa si ju Vi kupite. ;)
2020 02 11
> Hennnnnnx: > Ocijena za ovu mladu damu je cista 1 stavit cu ju jos i na profil forum da znate naime kupila sam cizme od dame i u opisu profila pise 38 velicina znaci ja sam cisti 38 a ove ogromne cipele su su 39 prema 40 kazem joj nek mi vrati novce ona izvrce da mi se kao ne svidaju i tako to ja cu ih stavit na svoj oglas i naglasit da su 39 kako se curama ne bi desilo sto i meni platila sam ih 300 kuna stoga djevojke sve koje kupujete od ove mlade prevarantice prije se raspitajte sve o velicini jer stigle su mi danas i ja sam odmah javila da su mi velike a ona ne vraca novce stoga moja ogromna ocijena je 1 znam da nije za ovaj forum al ocajna sam krpicarka se zove princesss29 kreveti i lampe ne spadaju pod krpice. ja se također nekako ne vidim u iznajmljivanju svakodnevne odjeće, imam osjećaj da bi mi to bio pritisak i da bih se stalno opterećivala da li ću nešto zaflekati i slično. na krpicama sam puno puta ulovila neki komad vrlo povoljno, tako da ne znam koliko bi cijena morala biti niska da odlučim iznajmiti nešto svakodnevno. možda bi zaživilo za neke skuplje/markirane komade, ali u to se nimalo ne razumijem pa ne mogu komentirati.
2020 02 11
Vidjela sam ovdje kako neke cure iznajmljuju skuplje haljine, ali me uvijek zanimalo kako to funkcionira i koja je garancija da će im haljina biti vraćena bez oštećenja ili uopće vraćena
2020 02 11
> Ivaaaaa: > Vidjela sam ovdje kako neke cure iznajmljuju skuplje haljine, ali me uvijek zanimalo kako to funkcionira i koja je garancija da će im haljina biti vraćena bez oštećenja ili uopće vraćena Obično se uplati polog, koji se vrati ako je haljina vraćena na vrijeme i u stanju u kojem je preuzeta.
2020 02 11
Meni je nekak bilo u glavi da bi bilo fora slozit sistem u kojem se salje recimo 4 il 5 komada koje si ili sam slozis ili imas predlozeno pa kao gratis usluga stilitiranja, cak i vise stvari. Slanje nebi bilo tolko skupo ko slanje pojedinacno znaci odma manja cijena najma, a s 4-5 komada mozes cuda skombinirat. Furas mjesec dana, spakiras i vratis nazad. Kaj se ostecenja tice i fleka, kolko sam skuzila oni imaju uracunatu cijenu kemijskog i nekakvo osiguranje (to mi bas nije jasno o cem je rijec tocno). Sve u svemu, treba to sve na papir stavit i preracunat. Najveci upitnik mi je zapravo kolko neki komad moze pretrpit dok se ne pocne mucat, rastezat i to jer ako je mrlja, nju na kemijskom rijese i cao, al ako se ocofalo nemos to uvalit nekom. I sad recimo da kupim vestu za nekih hiljadu kuna, odlucim je iznajmit za 100 mjesecno. Racunam da ce izdrzat godinu dana i recimo da je to to taman da vratis investiciju, a ona rikne nakon 3 mjeseca. I dobro dok je jedna, sta kad bude 10 takvih haha
2020 02 12
Ja sam bila učlanjena u taj Silver Club čiji je dućan za iznajmljivanje bio u Ilici. Zatvorio se prije 3 godine . Posuđivala sam uglavnom torbice, mislim da sam jednu tjedan dana mogla imati kod sebe, ako zakasniš, plaćaš zakasninu po danu 5 kn. Bilo je i nakita, ali bio je bezveze. Bilo je haljina, većinom s Asosa, pa kako sam i sama naručivala s Asosa, onda mi nije bilo isplativo neke koje sam mogla jeftino kupiti- posuđivati. Samo sam jednom haljinu posudila, bila je malo posebnija, pa hajde, oko 150 kn. Prije 5-6 godina sam prodavala na Njuškalu Lei Lou haljinu, te mi se tamo javila djevojka, bi li ju ona mogla posuditi za 200-300 kn, ja sam rekla može, ona ju je nosila na vjenčanje, uredno kemijski očistila i vratila. Naravno, mislim da je tad bilo puno manje prijevara, nego li sad. Kad se sve zbroji i oduzme, mislim da trenutno ne bih koristila usluge najma, jer sumnjam da bi cijene bile pristupačne. Razmišljam, ako bi netko iznajmljivao haljinu, primjera radi; Lei Lou, ali ne onu koja košta u prodaji 1000 kn, nego onu koju košta 5000 kn, iznajmila bih ju za 300-400 kn, ali ne više od toga kada se za malo više mogu naći prekrasne haljine ovdje ili na Asosu.
2020 02 12
> Rose007: > Prije 5-6 godina sam prodavala na Njuškalu Lei Lou haljinu, te mi se tamo javila djevojka, bi li ju ona mogla posuditi za 200-300 kn, ja sam rekla može, ona ju je nosila na vjenčanje, uredno kemijski očistila i vratila. Naravno, mislim da je tad bilo puno manje prijevara, nego li sad. Cini mi se ful glupo to na tjedan dana, kaj platis bubam 50 kn posudbu da bi torbicu nosio 4 il 5 dana od njih 7 kaj je kod tebe i to na silu jer znas da onda moras vratit. A da je mjesec u pitanju, kombiniras ju kad ti se nosi pa nek bude i 15 puta u mjesec dana, taman dovoljno da je se zasitis.
2020 02 12
> Rose007: > Kad se sve zbroji i oduzme, mislim da trenutno ne bih koristila usluge najma, jer sumnjam da bi cijene bile pristupačne. Razmišljam, ako bi netko iznajmljivao haljinu, primjera radi; Lei Lou, ali ne onu koja košta u prodaji 1000 kn, nego onu koju košta 5000 kn, iznajmila bih ju za 300-400 kn, ali ne više od toga kada se za malo više mogu naći prekrasne haljine ovdje ili na Asosu. A ovo apsolutno stoji, sam kaj velim, nisu mi haljine svecane opce ni zanimljive bas jer to posudis za prigodu i to je to nego ono da za 400-500 kn na mjesec dana uzmes 10-15 komada robe za svaki dan. Pod svaki dan ne mislim obicne bijele majice haha nego onak neke zanimljive i fora komade. Polazim od sebe, odem u ducan i vidim neku luuudu kosulju il neku glupost opce nebitno kaj je, kupim i profuram mozda 3 puta i to je to. Dam za nju neku sumu novaca, evo neznam najgluplji primjer...nek odem u zaru i dam 500 kn za neku haljinu. Okej, mogu ju prodat kad mi dosadi i dobit mozda 200-300 nazad, al opet sam ju onda platila 200 jel. I necu uzet jednu nego cu uzet neznam 3 haljine, 2 para hlaca i vec kakvu glupost nadem, long story short potrosit cu puno vise novaca na manju kolicinu robe (s okvirno uracunatim povratom od prodaje) nego sto bi teoretski kostalo mjesecno iznajmljivanje. Znaci prednost kupnje bi bilo to sto mozes zadrzat odjecu, a tom se moze doskocit tako da iznajmljivac ponudi mogucnost otkupa. Neznam, vici ako sam nesto krivo poslozila
2020 02 12
Zgodna je to ideja i mišljenja su različita. Sigurno bi bilo ljudi koji bi posuđivali na taj način odjeću. Samo je pitanje koliko bi financijski bilo isplativo za onog tko bi držao takav posao, tj. trgovinu. Uzmimo za primjer, netko posudi torbu na mjesec dana i za to plati 150 kn. Zatim dolazi druga osoba i ona plati 150kn pa treća... Koju kvalitetu mora imati takva torba da bi izdržala isti cjenovni rang plaćanja? Kvalitete su često upitne. Ako je već 6 ljudi posudilo torbu na mjesec dana, ta torba se koristila pola godine, a stvari koje je više ljudi nosilo postaju starije, a samim time bi trebale biti jeftinije, zar ne? Tražiti da i 7. osoba plati posudbu 150 kn nekako mi nije fer. A tu treba još razmisliti i o čišćenju stvari i naravno o nabavci novih stvari. Ako se nove stvari nabavljaju jednom mjesečno to je opet malo, jer stalni posjetitelji gube volju za razgledavanjem.
2020 02 12
> ema.kahlina: > > DUCHELL: > > > gitadevi: > > > > DUCHELL: > > > > Meni se ova ideja ne sviđa. Mislim da nije baš higijenski nositi odjeću koju je prije nosilo tko zna koliko ljudi. Odjeća se, naravno, može oprati, ali gljivice i bakterije se uništavaju na temperaturi od min. 60 stupnjeva, a rijetko koja odjeća se može prati na tako visokoj temperaturi... > > > Ali kupiti ili prodati na Krpicama odjeću vam je okej? > > Odkud vi znate što ja kupujem na Krpicama? Možda kupujem samo stvari koje nisu nošene ili one koje su nošene par puta? > > Također i prodajem uglavnom ono što nisam nosila ili sam obukla dva, tri puta. Ja svoju odjeću koja je stvarno nošena poklanjam. A i ta odjeća koju poklanjam nije prošla 100 ruku već sam ju nosila samo ja. > > Nadalje, kod posuđivanja odjeće na ovaj način o kojem se govori ovdje, odjeća dolazi u kontakt sa puno više ljudi nego kada se kupi na Krpicama i Second hand shopu. > Pazite da možda baš ta majica koja je nošena par puta nema gljivice i bakterije po sebi...😂 Draga moja i u dućanu nešto novo može imati bakterije, niste o tome razmišljali? I te majice isprobava stotine ljudi, pa si ju Vi kupite. ;) Naravno da možete pobrati kožnu bolest ili nešto slično i sa nove robe u dučanu. Nitko ne kaže da ne možete. Ali vi jednostavno ne uzimate u obzir zakon vjerojatnosti...
2020 02 17
ako bi iznajmljivali gaćice ili najlonke na dnevnoj bazi, to bi moglo ić...ostalo je, čini se, rizično zbog gljivica.
2020 02 17
1 2