Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Primanje sa zavoda

Pozdrav, moze li mi netko reci kako funkcionira to primanje sa zavoda za zaposljavanje? Naime radila sam sezone i onda sam se opet zaposlila pa me sada zanima dali mogu dobivati te novce ako dam tu otkaz i koliko je to primanje?
2020 02 16
Ako date otkaz, nemate pravo na naknadu s burze.
2020 02 16
Odite na bolovanje,kad se vratite sigurno ćete dobiti otkaz,ako vam je katastrofa na poslu mobing i stres i za to se može otvoriti bolovanje ako je doktor normalan i osjećajan i ima razumijevanja..
2020 02 16
Morate imati najmanje 6 mjeseci radnoga staza u komadu zadnjih godinu dana ili 9 mjeseci s prekidima u zadnje 2 godine. Vi morate dobit otkaz a ne ga dat. Takodjer ako dobijete nakadu morate se javljati na burzu svaka 3-4 tjedna
2020 02 16
Znaci ja imam dvije sezone svaka 6 mj, sto je zavrsilo istekom ugovora i sada planiram dati otkaz pa me zanima jel bi svejedno imala pravo bez obzira na ovaj otkaz, jer su te sezone bile prije ovog posla. Ako me razumijete sto hocu reci, ne znam kako bih bolje objasnila
2020 02 16
Nisam previše upućena u to, ali pretpostavljam da ne jer dajete otkaz na sadašnjem radnom mjestu (odnosno zadnjem radnom mjestu), bez obzira na ova prijašnja koja su prekinuta istekom ugovora.... Osim ako ste sada na poslu na crno pa se to nigdje ne vidi?
2020 02 16
> Nina667: > Znaci ja imam dvije sezone svaka 6 mj, sto je zavrsilo istekom ugovora i sada planiram dati otkaz pa me zanima jel bi svejedno imala pravo bez obzira na ovaj otkaz, jer su te sezone bile prije ovog posla. Ako me razumijete sto hocu reci, ne znam kako bih bolje objasnila Morate dobit otkaz da biste mogli ostvariti pravo na naknadu s burze.
2020 02 16
Da, razumijem ali TI ne smijes dat otkaz. Moras ga dobiti. Jer ako das otkaz, bez obzira koliko radnog staza imala prije, nemozes ostvarit pravo na naknadu sa burze!!!
2020 02 16
Ne smijes ni dati otkaz niti dobiti otkaz radi povrede radnog odnosa itd. Jedino sto moze proci je da ti istekne ugovor ili eventualno neko maltretiranje, ne isplata place mjesecima ali za to moras imati bas dobre dokaze. Npr ako je zakonski rok do 15. a oni ti 30. isplate placu, to ne uzimaju kao opravdan razlog za dat otkaz pa da mozes primat naknadu
2020 02 16
Sto se tice iznos naknade gleda ti se prosjek zadnje tri place. Ako ti je zadnji radni odnos kraci od 3mj a imas u zadnje 2god skupljeno 9mj onda ti se naknada obracunava ne prema prosjeku place nego prema minimalcu.
2020 02 16
Vrijedi li naknada u slucaju sporazumnog otkaza?
2020 02 16
Ovisi. "Iznimno, pripada pravo na novčanu naknadu nezaposlenoj osobi kojoj je prestao radni odnos odnosno služba pisanim sporazumom ako je do prestanka radnog odnosa, odnosno službe, došlo zbog premještaja bračnog druga, odnosno izvanbračnog druga ili životnog partnera u drugo mjesto prebivališta po posebnim propisima, zbog promjene prebivališta iz zdravstvenih razloga, a na temelju mišljenja zdravstvene ustanove koju određuje ministar nadležan za zdravstvo, te na prijedlog poslodavca, a u slučaju kolektivnog zbrinjavanja viška radnika prema posebnom propisu."
2020 02 16
Aha, znaci onda mi ovo sto je istekao ugovor na sezoni ne vrijedi ako sada dam otkaz. Hvala vam na objasnjenju :)
2020 02 16
> Nina667: > Aha, znaci onda mi ovo sto je istekao ugovor na sezoni ne vrijedi ako sada dam otkaz. Hvala vam na objasnjenju :) Ne nazalost. Ne znam koliko dugo radis na novom poslu i kakav ti je ugovor ali ako nisi prijavljena na minimalac nego neku vecu placu i mozes istrpiti, radije ostani ta 3mj pa da primis vecu naknadu.
2020 02 16
Stvar je u tome da ja ugovor nisam dobila i ne znam kakav je, a 01.03 ce biti 6 mjeseci kako radim. I stvarno vise ne mogu, psihicki je tesko pa me zato sve zanimalo
2020 02 16
1 2 Sljedeći