Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kakvo je kod vas stanje?

Kakva je kod vas situacija što se tiče opskrbe s namirnicama, kupovine općenito zbog cijele ovo situacije oko virusa? Spadate li u tu skupinu ljudi koja se želi što više opskrbiti namirnicama? U centrima je počela histerija, dosta osnovnih stvari poput brašna, kvasca, mlijeka skoro pa u nekim trgovinama nema. Mislite li kako nema razloga za paniku ili ćete ipak kupiti barem nešto zaliha za svaki slučaj? Jučer sam i ovdje imala dva upita pa su mi žene napisale da će još razmisliti o kupnji i javiti se ukoliko se cijela ova situacija s tom koronom smiri. Koliko ste u strahu i sad uopće nešto naručivati od nekog nepoznatog ili ići u trgovinu? Pišite pa da vidimo različita mišljenja ili savjete :")
2020 03 14
Mislim da je nemoguće stvoriti tolike zalihe da traju koliko i ova situacija. S druge strane, odgovorno je i promišljeno pripremiti zalihe za 5-7-10 dana čisto da se smanji potreba za izlaženjem iz kuće i mogućnošću zaraze. Na krpicama sam odlučila obustaviti kupnju i prodaju. Tko zna kuda bi moj paket sve prošao i što bi s njim došlo kupcu. Nepotrebno je riskirati. Smatram da bi dobro došla tema prevencije širenja virusa i prijedlozi i ideje za neke radnje i prakse kojih bi se trebali pridržavati s ciljem da se mi kao pojedinci potrudimo da ne dođe do kolapsa zdravstvenog sustava i teških posljedica. Evo, ja nisam znala, dok to nisam čula od liječnice na HTV-u, da virus ima masnu ovojnicu. I zato je bitno prati ruke toplom vodom i prozračivanje jakni vani, pogotovo na suncu. Srećom je ovdje kod nas ugodna temperatura pa imamo stalno skroz otvorena vrata, uz standardno poluotvorene prozore svih prostorija. Odrezala sam komad starog tepiha i natopila ga klorom. Nakon brisanja nogu, izuvanje, naravno. Može nekom zvučati radikalno i smiješno, ali ja sam uvijek za prevenciju. To mi je prvenstveno roditeljska dužnost.
2020 03 14
> jackrussel: > Mislim da je nemoguće stvoriti tolike zalihe da traju koliko i ova situacija. > S druge strane, odgovorno je i promišljeno pripremiti zalihe za 5-7-10 dana > čisto da se smanji potreba za izlaženjem iz kuće i mogućnošću zaraze. > Na krpicama sam odlučila obustaviti kupnju i prodaju. > Tko zna kuda bi moj paket sve prošao i što bi s njim došlo kupcu. > Nepotrebno je riskirati. > Smatram da bi dobro došla tema prevencije širenja virusa i prijedlozi i ideje za neke radnje i prakse kojih bi se trebali pridržavati > s ciljem da se mi kao pojedinci potrudimo da ne dođe do kolapsa zdravstvenog sustava i teških posljedica. > Evo, ja nisam znala, dok to nisam čula od liječnice na HTV-u, da virus ima masnu ovojnicu. > I zato je bitno prati ruke toplom vodom i prozračivanje jakni vani, pogotovo na suncu. > Srećom je ovdje kod nas ugodna temperatura pa imamo stalno skroz otvorena vrata, > uz standardno poluotvorene prozore svih prostorija. > Odrezala sam komad starog tepiha i natopila ga klorom. > Nakon brisanja nogu, izuvanje, naravno. > Može nekom zvučati radikalno i smiješno, ali ja sam uvijek za prevenciju. > To mi je prvenstveno roditeljska dužnost. > da, upravo na vašim postovima se zna pronać i neka korisna informacija. Meni je još uvijek nejasno da li se virus prenosi isključivo kontaktom ili se može unijeti i na kožnoj jakni npr.dođeš s kafe, opereš ruke, odložiš jaknu u ormar, jesi li zarazio svu odjeću pa će ista daljnjim nošenjem zarazit tebe ili to naprosto ne ide tako? Danas su dvi gospođe zakašljale relativno blizu mene, pa san ih tila počupat za kosu i za skalp odvuć doma, ali prevladala je moja blaga priroda. Dakako, ima i onog soja(npr.moja sestra)koja to ne doživljava uopće, no isto mi ide na nerve nerezonski C dur kad je opća intonacija daleko niža.
2020 03 14
Dobro je pitanje za odjeću. Prenosi li se tako virus ili ne? Također razmišljam da obustavim prodaju. A što se tiče kašljanja i kihanja, na žalost vrijeme je alergija... Pa si ti sad misli, jel virus ili alergija kad netko zakašlje u blizini tebe...
2020 03 14
Da, činjenica je da je situacija u kojoj se cijeli svijet našao, gotovo nevjerovatna. Kao neki film katastrofe. Stoga razumijem da puno ljudi ne može ili pak ne želi prihvatiti stvarnost. Ali, treba reagirati i bar ih pokušati uvjeriti jer, ako neće radi sebe, onda iz solidarnosti prema drugima. Svakako, bolje spriječiti nego liječiti. A, budući da pravog lijeka nema, prevencija je jedina opcija. Možete se truditi spriječiti zarazu i oboljeti, ali bar ćete znati da ste sve učinili. Ne budimo sebični i mislimo na naše bliske, znane i neznane jer o nama u ovakvim okolnostima ovise tuđi životi. Budimo odgovorni. 💖😘
2020 03 14
> dorinekrpice: > Dobro je pitanje za odjeću. Prenosi li se tako virus ili ne? > Također razmišljam da obustavim prodaju. A što se tiče kašljanja i kihanja, na žalost vrijeme je alergija... Pa si ti sad misli, jel virus ili alergija kad netko zakašlje u blizini tebe... Nisam stručnjak, ali ja vjerujem da da. Ako se ustanovilo da se prenosi zrakom, naravno da nakon leta mora negdje i pasti. Sjetite se dezinficiranja pločnika u Kini koje smo vidjeli bezbroj puta. Pitanje je samo koliko na odjeći može preživjeti. Pročitala sam da na metalnim površinama živi najmanje 12 sati. No, na ništa se ne možemo osloniti jer ni znanost ne zna puno o virusu.
2020 03 14
Ja sam si uzela dosta ratnih rezervi u vidu konzervi x-) 2 paketa toalet papira, 2-3 L mlijeka, tjestenine raznih vrsta, jedno 5 kg krumpira, nekoliko paketa tosta i uz kokice iz mikrovalne pratiti razvoj situacije hehe
2020 03 14
Panika nije dobra...što bude biti će...nije lako... Od namirnica imamo od prije nešto...velike zalihe ne...
2020 03 14
Ja sam jucer kupila sve u manjem konzumu. Mali kvartovski ducan i nis nije rasprodano jer ljudi idu u vece konzume obzirom da je tamo jeftinije. Nista pretjerano jer sam nedavno u Bipi kupila hrpu hrane kad je bilo onih 30% nedavno,a to je sve nekvarljivo tako da sam sad mirna i dva mjeseca ako potraje. A i ovih dva tjedna koliko necu radit ce mi odlicno doc da doma napravim reda ionak sam htjela to sve porjesavat,a nikako da se natjeram pa mi je ovo super doslo. Taman da si operem svu zimsku robu i pospremim je,pa da i proljetnu rijesim i malo proljetnog ciscenja.
2020 03 14
Smatram najvaznijim pranje ruku minimalno 20sec. Inace sam freak za ruke i sad jos vise..i vec pomalo nerviram sama sebe. Prakticiram i umivanje (sve cesce i tusiranje) po dolasku kuci, preodjevanje, ciscenje alkoholom novcanik, rucke od torbe i kvake na vratima.. I ne diram se po licu vani. Po ulasku u auto brisem ruke alkoholom (nemam maramice ni gel, nisam nasla..pa ni masku) i bacam to u vrecicu. Pusem nos po potrebi cistim rukama i bacam isto u vrecicu pa perem/brisem ruke alkoholom. Cesce se i tusiram dosta toplom vodom. Jakne izbacujem van na zracenje.. Jucer sam sve iz trgovine obrisala alkoholom i prepakirala, jer ne znam sto ima na tim ambalazama.. pomislih jesam li ja dobro.. I ne znam sto vise mogu, i dokad cu uopce to moci. A nismo nitko stvorili velike zalihe, naprotiv danas sam shvatila da mi fali par stvari... Koristan savjet za tepih na ulazu svakako, hvala.
2020 03 14
> sonja90: > Smatram najvaznijim pranje ruku minimalno 20sec. Inace sam freak za ruke i sad jos vise..i vec pomalo nerviram sama sebe. Prakticiram i umivanje (sve cesce i tusiranje) po dolasku kuci, preodjevanje, ciscenje alkoholom novcanik, rucke od torbe i kvake na vratima.. I ne diram se po licu vani. Po ulasku u auto brisem ruke alkoholom (nemam maramice ni gel, nisam nasla..pa ni masku) i bacam to u vrecicu. Pusem nos po potrebi cistim rukama i bacam isto u vrecicu pa perem/brisem ruke alkoholom. Cesce se i tusiram dosta toplom vodom. Jakne izbacujem van na zracenje.. Jucer sam sve iz trgovine obrisala alkoholom i prepakirala, jer ne znam sto ima na tim ambalazama.. pomislih jesam li ja dobro.. I ne znam sto vise mogu, i dokad cu uopce to moci. A nismo nitko stvorili velike zalihe, naprotiv danas sam shvatila da mi fali par stvari... > Koristan savjet za tepih na ulazu svakako, hvala. ne mogu to ni misaono popratit a kamoli bi fizički...kvragu, nek' me safata(ovdje se ubacuje praznovjerno udaranje o drvo tri puta) pa ili korona ili ja!
2020 03 14
> IvanaAnic: > Nismo nikakve zalihe stvorili, kupujem na krpicama i drugi od mene, na AliExpress-u također, sve smireno hah jedino ne mogu naći nigdje gel za dezinfekciju ruku koji sam koristila uvijek i prije korone 😶 https://mojekrpice.hr/items/kozmetika/10429501/antibakterijski-gel-za-dezinfekciju-ruka :")
2020 03 14
> dobrojutro: > > sonja90: > > > ne mogu to ni misaono popratit a kamoli bi fizički...kvragu, nek' me safata(ovdje se ubacuje praznovjerno udaranje o drvo tri puta) pa ili korona ili ja! Jasno, i meni sve polako ide na zivce. Tek 2dana pratim taj neki nacin i vec me nervira, ne mogu zivot okrenuti naopako. Aj ispraksana sam inace ne dirati lice, vidim kako su stvari u trgovinama i svugdje vani nerijetko prljave pa mi vec u navici, ali ovo ostalo po dolasku doma me nervira. Danas brisala kutiju cigareta i kljuc od auta,karticu..Ma za pop**! Dam se kladit da cu izdrzat jos 2dana a onda po starom samo prati ruke i izbjegavati diranje lica.
2020 03 14
Mislim da bi trebalo izbjegavati i zamjene,slanje paketa jer i ljudi koji prevoze pakete su izloženi,kao i mi koji moramo poslati,preuzeti paket.
2020 03 15
Ovo sa zalihama konzerviranom hranom... zdraviji je heroin od konzervansa. Ako i dodje do zaraze, treba jesti sto vise voca, povrca i domacih juha.. pa nije nuklearni rat. Dajte se malo zbrojite, djizs! 😂 Higijena je pola zdravlja. Pranje ruku kao i do sada. Virusa i bakterija je na sve strane i bez ovog Covida. Hype s virusom ce trajati do konca 4.mj. Zivot ne staje do tada.
2020 03 15
1 2 3 4 5 ... 6