Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kakvo je kod vas stanje?

Ovaj cijeli svijet je naopak pa tako i to.
2020 03 18
> jackrussel: > Da ne kopiram i ne razvlačim post preko cijele stranice, bit ću vrlo kratka. > Ako se ljudi ne vraćaju iz inozemstva i nisu problem, kako to da su svi dosadašnji slučajevi importirani virus ili kontakti s tim osobama koje su bolest donijeli izvana? Krenulo je s onima koji su na par dana otišli izvan HR. Prvi zaraženi od koronvirusa je bio s curom na na tekmi u Milano, nakon njega njegov brat blizanc i tako je krenulo. Među zaraženima ima i doktora, za koje se uopće nije znalo da su bili vani na dan - dva, vratili se, kao i prethodni, radili, kretali se normalno kao da je sve ok. Nisu naši koji rade vani importirali virus.
2020 03 18
Što to znači, da virus pita koliko dana i s kojom namjerom si bio vani pa onda uskače? Virus razlikuje radnike od ovih koji putuju iz razonode? Sad kad to znam osjećam se 100% sigurno. Jupi.
2020 03 18
Samo tvrdim, a i kontrole koje država provodi su već dokazale da se veliki broj povratnika iz inozemstva ne pridržava pravila samoizolacije.
2020 03 18
> jackrussel: > Samo tvrdim, a i kontrole koje država provodi su već dokazale da se veliki broj povratnika iz inozemstva ne pridržava pravila samoizolacije. To je istina, premalo kontrole, na granici samo pitaju i naravno ima ih koji lažu,... Odu svuda naokolo na granični prijelaz i po osobnoj iskaznici se ne vidi ne mare za druge nažalost,a samo izolacija da ne pričam tko to zna da su u samoizolaciji ...
2020 03 18
službene stranice Vlade https://koronavirus.hr/sto-moram-znati/8 Ne možemo svi biti doma....neki moraju biti na poslu i po 12 sati zbog posla koji obavljaju ...ne stignu prati ruke ni gledati ponude u dućanima....takvo je stanje.....ili bolje rečeno sRanje.....
2020 03 18
> jackrussel: > Samo tvrdim, a i kontrole koje država provodi su već dokazale da se veliki broj povratnika iz inozemstva ne pridržava pravila samoizolacije. To je najveći problem plus što su nam doktori zaboravili gdje su bili prije par dana.....neoprostivo , ali kao mi bi to trebali prihvatiti jer se radi o jako dobrim doktorima🙉 Mala smo zemlja i mogli smo to bez problema riješiti Sinagapur ima 6.5 mil stanovnika....121 zaražen i isto toliko izliječenih!!!!!! Škole i sve radi Zašto? Zato jer su ogromne kazne za nepoštivanje izolacije i rigorozne kontrole istog.
2020 03 18
Svi smo dobili preporuke za ostanak doma, naravno ljudi koji rade na određenim mjestima to si ne mogu priuštiti. Čak je i ovdje upitno za prodaju, kupnju i zamjenu. Ne mislim pritom da se ugasi stranica, ali trebali bi razmisliti o svemu prije nego li se sklopi suradnja. Danas je jedna korisnica otvorila temu o slanju paketa iz druge države...Baš i ne razumijem što je sad toliko hitno nešto kupiti od odjeće/modnih dodataka.
2020 03 19
> jackrussel: > Što to znači, da virus pita koliko dana i s kojom namjerom si bio vani pa onda uskače? > Virus razlikuje radnike od ovih koji putuju iz razonode? > Sad kad to znam osjećam se 100% sigurno. Jupi. Ne razumijem čemu takva ironična replika, krivi zaključak i pametovanje.
2020 03 19
> sanjaurban: > službene stranice Vlade > https://koronavirus.hr/sto-moram-znati/8 > Ne možemo svi biti doma....neki moraju biti na poslu i po 12 sati zbog posla koji obavljaju ...ne stignu prati ruke ni gledati ponude u dućanima....takvo je stanje.....ili bolje rečeno sRanje..... Točno! Trgovine prehrane, pekare, poštari i ini rade. Poštari bez osnovne zaštite, bez rukavica i maske, a raznose pakete i poštu, preporučene pošiljke im primatelji moraju potpisati da su preuzeli, znači to je bliski kontakt, ne mogu to napraviti na razmaku od par metara. Odbiju li, slijedi otkaz. HP se nije pobrinula osigurati im barem jedan par rukavica i masku, sami se snalaze i svojim novcem kupuju.
2020 03 19
> InesLagancic: > Jučer vidjeh prve nam turiste, grupica od 20-ak ljudi, svi 60+ nit brige nit pameti.. Pa gdje to?
2020 03 19
U Zg nitko ovim prastarim đuturumima ne moze dokazati da ne hodaju bezveze gradom dok se ne bude sve propisno kaznjavalo ,nece biti pomaka netko nosi i masku i rukavice,vecina se seta bezveze jer nisu navikli biti doma ja izbjegavam sve kontakte koliko mogu idem do posla i nazad,jer moram radim sve ostalo moze cekati a nekim ljudima se to ne moze dokazati
2020 03 19
Stariji ljudi imaju problem: ne služe se internetom, ne koriste kartice, nemaju mlađih da im pomažu, nekima nema tko donijeti iz dućana, račune plaćaju u Institucijama, ne mogu na web stranice, osuđeni su na TV i radio, ne mogu kupiti maske jer su sve prodane. Mislim da je njima sada najgore, pogotovo kad ih stalno bombardiraju da su najugroženija skupina. Ne mogu im ni unuci doći da kartaju ili igraju šah. Pa to je katastrofa.
2020 03 19
evo stanje u Makarskoj nakon zabrane rada-automehaničari, Hrvatska lutrija, knjigovodstveni servisi, sve radi, a kafiće je tribala zatvarat policija(u 7.15 gledan s balkona kako zatvaraju objekt) Međutim, kafići opet puni jer se kafa uzme u Mlinara pa se sidne na štekat.. sve se gradi, bauštele krcate radnika, drmaju bušilice, svit hoda, ko da je rečeno- Izađite u što većem broju! Ja bi sve zatečene ovako vanka itnila u bolnicu, ali na odjel psihijatrije.
2020 03 19
> dobrojutro: > evo stanje u Makarskoj nakon zabrane rada-automehaničari, Hrvatska lutrija, knjigovodstveni servisi, sve radi, a kafiće je tribala zatvarat policija(u 7.15 gledan s balkona kako zatvaraju objekt) Međutim, kafići opet puni jer se kafa uzme u Mlinara pa se sidne na štekat.. sve se gradi, bauštele krcate radnika, drmaju bušilice, svit hoda, ko da je rečeno- Izađite u što većem broju! Ja bi sve zatečene ovako vanka itnila u bolnicu, ali na odjel psihijatrije. Ma, kad se toliko ne boje šta ne volontiraju po bolnicama. Naše zdravstvo je već satraveno, a nije ni krenila prava stvar.
2020 03 19