Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Perimenopauza 40+

Drage moje, Otvaram ovu temu, možda nas ima još sa istim /sličnim problemima pa da pomognemo jedna drugoj. Moja priča, ukratko : 42 godine, zadnjih par meni mi "šeta" od 24.do 29 dana. Prije uredne na 25.dan,točne u sat. Od svibnja 2019.do danas na dobila sam 9 kila 😭 iako nisam promijenila prehrambene navike. Ne podnosim gluten tako da kruh, tjestenina i slično ne dolaze u obzir u mojoj prehrani. Ok, imam posao da uglavnom sjedim ali ni prije nisam bila nešto previše aktivna, a posao mi je isti. Nesanica- ne spavam mjesecima normalno Kronični umor - konstantno Kratki fitilj- puknem bez razloga Tužna, na rubu depresije a realno imam sasvim lijep i uređen život. Stres- ništa više nego drugi, a tko danas nije bar malo pod stresom. Mama mi je ušla u menopauzu u 51/52 godini. Nisam nikad rodila... Pričajući sa prijateljicom, imala je sve iste simptome i iako nije lako pristala, na prijedlog ginekologa počela je uzimati neke hormonske tablete i stanje joj se kroz par mjeseci normaliziralo, izgubila je dobivene kile bez posebne dijete, spava normalno, nije više nervozna kao prije. Imala sam dogovoren termin kod ginekologa za sutra ali zbog ove situacije sa coronom otkazani su svi pregledi tako da ništa neću saznati idućih mjesec - dva. U iščekivanju novog termina, odlučila sam podijeliti ovo na forumu, možda neka od vas ima slična iskustva pa da si pomognemo savjetima, iskustvima... Svaki savjet i vaša priča može pomoći pa vas molim da se uključite Hvala 🙏
prije 19 dana, 14:57
imaš na fb grupu MENOPAUZA/KLIMAKS ... ovo je tema za tamo...
prije 19 dana, 15:01
> KontesaNeraZG: > imaš na fb grupu MENOPAUZA/KLIMAKS ... ovo je tema za tamo... Hvala 😊 ali nisam baš na FB pa nisam znala..
prije 19 dana, 15:23
Ništa bez ginekološkog pregleda i vađenja hormona koji su pokazatelji jeste li u predmenopauzi. Jedino možete uzeti Maca prah ili tablete, dok se ova situacija ne sredi, da vam malo ublaže simptome i povećaju energiju, najbolje ako imate Bio&Bio trgovine, imaju i jedno i drugo.
prije 19 dana, 16:59
Rijetke su žene koje prođu bez problema ovo razdoblje...u svakom slučaju nešto poduzmite. Ima dosta lijekova koji mogu pomoći..ali savjetujte se sa liječnicima...neko hormone, neko biljne ljekove, neko antidepresive...žene si svakako pomažu da im bude lakše živjeti...
prije 19 dana, 17:26
Hvala vam 🤗
prije 19 dana, 17:42
Pozdrav,dali ste sigurni da nemate problema sa stitnjacom?Ovi vasi simptomi su bas cisti pokazatelj promjene u njenom radu...ja bih na vasem mjestu prvo izvadila hormone tsh iz krvi.Da ne cekate dugo mozete ih izvaditi i u privatnim laboratorijima.Obicno se vade dva hormona,ako se ne varam oko 90 kn je jedan ...inace smo otprilike isto godiste , kod mene su mjesecnice postale obilne i po tome vidim da se nesto mijenja.Inace moja mama je usla u menopauzu vec sa 42 godine ...
prije 19 dana, 22:14
> Natalija77: > Pozdrav,dali ste sigurni da nemate problema sa stitnjacom?Ovi vasi simptomi su bas cisti pokazatelj promjene u njenom radu...ja bih na vasem mjestu prvo izvadila hormone tsh iz krvi.Da ne cekate dugo mozete ih izvaditi i u privatnim laboratorijima.Obicno se vade dva hormona,ako se ne varam oko 90 kn je jedan ...inace smo otprilike isto godiste , kod mene su mjesecnice postale obilne i po tome vidim da se nesto mijenja.Inace moja mama je usla u menopauzu vec sa 42 godine ... Slazem se s ovim.Ako vadite hormone stitnjace,treba izvaditi TSH,FT3,FT4...i meni ovo vuce na usporenu stitnjacu.
prije 19 dana, 22:37
> teodora1: > > Natalija77: > > Pozdrav,dali ste sigurni da nemate problema sa stitnjacom?Ovi vasi simptomi su bas cisti pokazatelj promjene u njenom radu...ja bih na vasem mjestu prvo izvadila hormone tsh iz krvi.Da ne cekate dugo mozete ih izvaditi i u privatnim laboratorijima.Obicno se vade dva hormona,ako se ne varam oko 90 kn je jedan ...inace smo otprilike isto godiste , kod mene su mjesecnice postale obilne i po tome vidim da se nesto mijenja.Inace moja mama je usla u menopauzu vec sa 42 godine ... > Slazem se s ovim.Ako vadite hormone stitnjace,treba izvaditi TSH,FT3,FT4...i meni ovo vuce na usporenu stitnjacu. Hvala vam cure! Moja doktorica me prvo poslala napraviti krvnu sliku i tamo se vidi TSH za koji ona kaže da je ok i da me ona nebi slala dalje jer da je štitnjača u pitanju da bi to pokazao TSH. E ajd sad ga znaj!! Nisam pametna.... Još kad radim, nekako izguram dan, ali sad ove dane kući, grozno... Budim se noću iz tog nazovi "sna" i umirem od gladi, dakle usred noći umjesto da spavam, ja čekam jutro da nešto pojedem 🙄 A ni privatne klinike zbog ove situacije tu u Istri ne primaju pacijente, zato su mi i otkazali dogovoreni pregled.
prije 18 dana, 17:23
Mora vam ginekolog dati uputnicu za vađenje spolnih hormona LH i FSH, oni su pokazatelji rada jajnika, tj. jeste li u menopauzi.
prije 18 dana, 17:39
> vedranapv: > Mora vam ginekolog dati uputnicu za vađenje spolnih hormona LH i FSH, > oni su pokazatelji rada jajnika, tj. jeste li u menopauzi. Hvala Vedrana!
prije 17 dana, 15:24