Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Posao?! :(

Cure, jel Vas ima još koje ste dobile otkaz u ovo teško vrijeme ili ste primorane na godišnji odmor? Nadam se da ovo neće još predugo potrajati, svi aktivni oglasi koji stoje, nitko ne odgovara i trenutno ne zapošljava :(
prije 8 dana, 10:53
Kod mene nema promjena niti ce biti radimo posao koji se radi 365 dana u godini u dnevnim i nocnim smjenama kakav je raspored tako dolazimo na posao mi ne gledamo u kalendar kao neki koji samo cekaju sve moguce praznike da spoje slobodno kod nas toga nema,radi se svaki blagdan i praznik i u ovoj situaciji,mi opet radimo sva policija radi,vatrogasci,zastitari,trgovci,komunalci najbolji su mi oni koji se zgrazaju nad cinjenicom,da se blagdanima i praznicima radi jako puno zanimanja radi bez obzira na bilo kakvu situaciju samo sto jako puno ljudi ne obraca pozornost na to
prije 8 dana, 11:25
Da, ima puno zanimanja u kojima ljudi rade 365 dana u godini a većina stanovništva jedva da to percipira. U ovakvim, kriznim situacijama, postaje jasno koliko su ta zanimanja važna, i da upravo tim ljudima dugujemo veliku zahvalnost. Kad se život svede na neke elementarne oblike, počinjemo cijeniti tete na blagajnama... da ne spominjem medicinare, policiju i komunalce.
prije 8 dana, 12:09
Jel netko dobio otkaz a da je radio kao pripravnik u privatnom sektoru?
prije 8 dana, 13:08
Ja zasad nisam ali radeći kao student nadam se da se situacija neće izmjeniti, jer je moja branša usko vezana za turizam i na moju sreću vezana je uz moj grad i regiju iako ako se situacija tako nastavi ne piše nam se dobro svima nama :( .
prije 8 dana, 13:50
Ljudima koji sada nisu u državnim firmama puno je teže. Također, mi radimo i vikendom i po noći, u prošlu subotu sam radila 17 sati u komadu u stresnoj situaciji, u malom i skučenom prostoru 2X2 bilo je u jednom momentu nas 8. Svi bez maski, nismo ni jeli ni pili. Nakon toga sam se razboljela i to dobro, no od kuće obavljam dio posla da nam se kolege ne raspadnu koji su još uvijek zdravi. Dovoljan mi je laptop i internet. Glupo mi je sad pisati gdje radim i što radim i šta svi mi radimo u 2X2 kvadrata. Sljedeći tjedan se opet vraćam na posao, ići ću biciklom da ne moram u tramvaj. Otkaz dobiti u ovim vremenima i više je nego strašno. Puno gore nego kad dobiješ otkaz u normalnim vremenima. Nekako mi se čini lakše da imam posao s mogućnošću zaraze, nego da dobijem otkaz. Ljudi, čuvajte se, nikom nije lako pogotovo zato jer ne znamo koliko će trajati i kako će završiti...
prije 8 dana, 14:10
17h u komadu..zašto dozvolite to poslodavcu...pa zar vam u ugovoru o radu nije propisano radno vrijeme..nikada to ne ću moći shvatiti da tako malo cijenite sebe... Oprostite, znam da je jako malo ljudi koji razmišljaju kao ja, ne želim nikoga uvrijediti...
prije 8 dana, 17:25
> Dodo88: > 17h u komadu..zašto dozvolite to poslodavcu...pa zar vam u ugovoru o radu nije propisano radno vrijeme..nikada to ne ću moći shvatiti da tako malo cijenite sebe... Oprostite, znam da je jako malo ljudi koji razmišljaju kao ja, ne želim nikoga uvrijediti... Trebala bih vam sada napisati o kakvom se poslu radi pa vam 17 sati ne bi bilo čudno. Baš zato što cijenim sebe ostajem u započetom projektu/svom danu, pa makar to i toliko trajalo...dok svi zajedno ne završimo. Radi se timski, svi ostajemo do kraja, doma idemo samo ako smo bolesni. Poslodavac je širokogrudan i nikome nije naređeno da bude tamo. U ovakvim situacijama važno je ostati pribran i dobro organizirati stvari. Ne broji nitko sate i ne razmišlja o nagradi. Liječnik kad operira ne gleda na sat, ostaje do kraja, ili barem dok netko drugi ne preuzme šivanje pacijenta. GSS-ovac traži planinara dok ga ne nađe. U izvanrednim situacijama trebamo prihvatiti izvanredne uvjete rada, inače ćemo se svi raspasti...razumijem i vaš komentar, jednostavno nisam dala dovoljno informacija za bilokakvu procjenu...
prije 8 dana, 17:41
Kombiniram tri studentska posla, jedan je predstrožno odgođen na mjesec dana još prije svih donesenih odluka, drugi je zatvoren jer se radi o ugostiteljskom objektu, a na trećem radimo normalno uz određene mjere. Jedina stvar koja mi nije jasna su kolege iz ugostiteljskog — skoro svi stalni su potpisali sporazumni otkaz. Uvijek sam radila preko studentskog pa nisam previše upućena, ali mislim da je između sporazumnog otkaza, dobivenog otkaza i godišnjeg uz državnu potporu to najgora opcija... Btw, kakva su vaša mišljenja o sezoni?
prije 8 dana, 19:04
Moj je zaštitar, radi koliko mu se kaže, tko šiša ugovor? Ljudi se boje zaraze, ne dolaze na smjene, fali radnika, on radi za dvojicu-trojicu, po 12 sati, strašno nešto. Živimo u Apsurdistanu očito.
prije 7 dana, 21:41
> PigmyPuff: > Kombiniram tri studentska posla, jedan je predstrožno odgođen na mjesec dana još prije svih donesenih odluka, drugi je zatvoren jer se radi o ugostiteljskom objektu, a na trećem radimo normalno uz određene mjere. > > Jedina stvar koja mi nije jasna su kolege iz ugostiteljskog — skoro svi stalni su potpisali sporazumni otkaz. Uvijek sam radila preko studentskog pa nisam previše upućena, ali mislim da je između sporazumnog otkaza, dobivenog otkaza i godišnjeg uz državnu potporu to najgora opcija... > Btw, kakva su vaša mišljenja o sezoni? Osobno ako se tako nastavi loše nam se piše bez obzira u kojoj smo branši, a pogotovo za nas studente (jer sam i sama jedna od njih) gdje većina radi isključivo u sezoni jer preko zime od obaveza ne stigne, biti će dobrano zakinuta iako se iskreno nadam da će situacija čim prije da se riješi za dobrobit svih nas.
prije 7 dana, 22:02
Sezona je već otpisana. Tko će imati novaca za putovanja ovo ljeto. Ili će sve biti apsurdno jeftino ili samo neće biti Bit će dugoročno velikih posljedica na ekonomiju
prije 7 dana, 23:43
Da, ljudi će se uvalit u kredite, neće gledati jesu li pod valutnom klauzulom ili ne, sa promjenjivom kamatnom stopom ili ne, daj što daš... ,:(
prije 7 dana, 01:40
Nadam se samo da ovo nece potrajat jos dugo...
prije 7 dana, 10:46
> Lenalove: > Nadam se samo da ovo nece potrajat jos dugo... Pitanje je sad što je to dugi period? Nekome je do sljedeće plaće/stanarine, nekome je dok ne istroši ušteđevinu... Što kasnije? Što ako veliki broj ljudi navali na Centar kao što je ekipa na Zavod za zapošljavanje, a realni sektor ne puni proračun? Odakle će se financirati sve to? DI SU PARE??
prije 7 dana, 19:34
1 2 Sljedeći