Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Trudnoća iskustva

Pozz, ima li koja trudnica da je u prvom tromjesečju, jel imate mučnine, kako se nosite s tim ? Ja sam trenutno 13 tjedana al i dalje imam mučnine stalno, i dal imate želju za nekim jelom posebno?
2020 05 06
Ja sam u trudnoći imala stalno mučnine (nisam povraćala nikad) . I smiješno je da to zovu jutarnje mučnine,a one se zapravo javljaju bilo kad. Imala sam želju za svim jelima. bila sam non stop gladna. Spremala bi jedno jelo i planirala koje ću drugo nakon ....hahaha Pila sam dosta sokove iz tetrapaka. Tu sam dosta pogriješila jer su oni puni šećera. Dobila sam skoroo 20 kg (prije trudnoće sam bila izrazito mršava) Jedva sam se stesala nakon toga. hahahaa Nemam strije jer sam se non stop mazala onim baby uljem. Nemojte zaboravit na vježbanje. Vježbajte i kad vam bude trbuh do zuba. sretno
2020 05 08
Meni je ovo četvrto, ja povraćam stalno, sokove ne pijem nikako , al baš nikako, u prošloj trudnoći sam dobila svega 8 kila, sad sam u 4 mjesecu i dosad dobila samo 1 kilo, doktoruca kaže da je to ok jer se beba normalno razvija zasad, al mene isto strah, i neznam zašto jer inače ne volim špek i kisele krastavce,sad bi ih mogla jesti po cjeli dan 😅🤭🤭 s prvo dvoje djece sam dobivala po 14-15 kila
2020 05 08
Book :) evo nas u 23.tjednu :) Prva 3 mj su bila umor i mucnine s povracanjem dok nisam shvatila sto mi pase što ne, sad je lakse :) Nemam nikakvih posebnih zelja. Prvo mi se pio sok od narance, sad vise jedem griz s nutelom, ali sam po dr dobila 2 kile po meni vise. Bas sutra idemo na pregled i moram vidjet do kad cu raditi... Usput vidim ovo ti je cetvrto, kad si isla na komplikacije i jel to onih 70% place ili?
2020 05 18
Ja sam 16 tjedan i nzalist ne dobivam na kilazi nista, rekla je da je to problem al da se beba razvija uredno, isti problem je bila i prosla trudnoca dobila oko 7 kg sve skupa,beba imala 2900 kad sam rodila , al vjerujem da ce ostat sve ok jer jedem normalno , sad su mi otkrili dijabetes i anemiju, pa uz ljekove ce doci sve na svoje nadam se, da komplikacije mozete imati cjelu tridnocu i primati 70 posto od place, ja sam hos uvjek na porodiljnom pa sad nemam to
2020 05 20
Nemoj se brinut ja trudna skoro 6 mj sa 48 kila dosla na 51. S bebom je za sad sve ok. Nemoj se previse opterecivat negativnim stvarima sve ce biti ok. U trudnoci je secer do 8.1 normalan ne znam koliko si imala po nalazu, cak je i manjak zeljeza normalan. Ja pijem od novalaca te tablete i sve je ok za sada nadam se da ce tako i ostat, a za kilazu se ne brini :) > ankicabanankica: > Ja sam 16 tjedan i nzalist ne dobivam na kilazi nista, rekla je da je to problem al da se beba razvija uredno, isti problem je bila i prosla trudnoca dobila oko 7 kg sve skupa,beba imala 2900 kad sam rodila , al vjerujem da ce ostat sve ok jer jedem normalno , sad su mi otkrili dijabetes i anemiju, pa uz ljekove ce doci sve na svoje nadam se, da komplikacije mozete imati cjelu tridnocu i primati 70 posto od place, ja sam hos uvjek na porodiljnom pa sad nemam to
2020 05 21
A ja cu na komplikacije za mj dana da bude kao 2 mj pred porod jer jos mogu raditi... hvala na informaciji :)
2020 05 21
Ja sam morala ići odmah na komplikacije, a 2 mj pred porod je ok s tim da morate u zadnjem mjesecu teudnoce neznam ko je knjigovođa i kako vodi računa o vama predati papire za porodiljni, i da ako cete pitati prije nego rodite se to.predaje, nekih mjesec dana prije, to nek vam objasni netko od vaših tko vam vodi papire, da nebi ostali bez nekih naknada,ili jednostavno pitajte doktoricu meni je moja stalno napominjala za to
2020 05 22
Ja nisam mogla raditi imala sam rizičnu trudnocu , sve je prošlo u redu imam curicu od 10 mjeseci, da se nadovežem i s njom sam imala povišen šećer između 15 i 18 bi bio skoro stalno, spusti se na 10 i opet, i da smo načisto nisam debela 😂 to je problem samo u trudnoci jer mi inace bude max 5.2 sećer, al trudnoća je iznad 10 uvjek , još plus anemija baš kao.da me vlak pregazi i vrati se ponovo preko mene danima već, situacija kakva je ne zelim u bolnicu, ne zelim ici nigdje od kuce bas , samo kad moram, s proslom trudnocom sam bila zbog šećera i nesvjestica i mantanja , a sad je ipak malo lakse, jadan muž me s posla zove svako malo , uvjek izgovor neki,bezveze) i sad sam skužila da je to eto samo da vidi di sam šta sam da vidi jel sve ok, 😅🤣🤣jadan isprepadan a ja se smijem
2020 05 22
Ajme puno hvala na pomoci... Ajooj onda se cuvajte i odmarajte i sve ce biti u redu... covjek se brine i treba tako :) > ankicabanankica: > Ja sam morala ići odmah na komplikacije, a 2 mj pred porod je ok s tim da morate u zadnjem mjesecu teudnoce neznam ko je knjigovođa i kako vodi računa o vama predati papire za porodiljni, i da ako cete pitati prije nego rodite se to.predaje, nekih mjesec dana prije, to nek vam objasni netko od vaših tko vam vodi papire, da nebi ostali bez nekih naknada,ili jednostavno pitajte doktoricu meni je moja stalno napominjala za to
2020 05 22
Meni je četvrto, pošto sam 3 rodila proje 10 mj mislila sam da gubim ove 2 god jer imam sada 3 god pravo, i lad rodim da necz moci iskoristiti pravo za trece ostatak, al mogu sve do djetetovih 8 godina 🤪tako da kad rodim četvrto mogu biti kući 5 godina na porodiljnom
2020 05 22
Pa odlicno :) iskoristi sve sta mozes 😁 ipak ih je 4. Ja tek prvo sada 😄🤣🤣
2020 05 22
Joj ja prvo prije 9 godina 😅lete godine
2020 05 23
Komplikacije nisu isto što i bolovanje. Kod bolovanja dobivate 70% plaće, kod komplikacija oko 4200, bez obzira koliko iznad toga du vaša primanja
2020 05 23
Pozdrav 😊 ja sam u 25. tjednu i beba je navodno puno nisko, al imam sreću da sam zatvorena. Pa me zanima ima li koja iskustva s time? Kad beba naraste kasnije dal se otvoriš prije reda, dal te pošalju u bolnicu ležat ili postoji vjerojatnost da to neke i zaobiđe? Nije mi baš do ležanja u bolnici. Prva mi je trudnoća 😀
2020 05 28
1 2