Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Ricinusovo ulje teorija zavjere

😂 Dakle, Znala san u raznim životnim periodima koristiti navedeno ulje za kosu. Nekad bi ga direkt utrljala u tjeme, a nekad bi ga pomjesala s jos nekim uljem i onda utrljala. E sad, svaki put kad bih prala kosu kada bi ga koristila, toliko bi kose otpalo da bi se znala zabrinuti... Pa sam mislila okej mozda je jesen, okej mozda je stres, okej mozda previse cupam kosu kad ju zamotam da se to upije, no evo opet sam ga pocela koristiti i opet kosa nenormalno opada kada ju operem poslije njega. Dakle mene sad zanima, posto to ulje kao potice rast kose, logično je da ako toliko kose opadne da ona mora i narast, i jel moguce da je to zabluda da kosa raste onda od njega? 🙈😅 Ima li itko ovakav slučaj?
2020 06 06
Meni kosa opada normalno skoro nikako.Ali ne koristim nista sa polica trgovine za kosu poput moje.
2020 06 06
> Jelena505: > Meni kosa opada normalno skoro nikako.Ali ne koristim nista sa polica trgovine za kosu poput moje. Ne opada ni meni bas, ali kazem ovo se odnosi na ricinusovo ulje...
2020 06 06
nisan čula da je ricinusovo ulje dobro za kosu.. Svakako je dobro očistit vlasište od tih masti i ulja jer ako kosa sporo raste zbog stresa onda se vlasište pojačano masti, pa kad se još zalije uljen svaka dlaka samre. Za čišćenje vlasišta treba tek voda i ružmarin i u 7 dana- nova glava. To potiče i rast kose, a pčele vas oprašuju još tjednima nakon toga(naravno da nisu:) )
2020 06 06
> dobrojutro: > nisan čula da je ricinusovo ulje dobro za kosu.. Svakako je dobro očistit vlasište od tih masti i ulja jer ako kosa sporo raste zbog stresa onda se vlasište pojačano masti, pa kad se još zalije uljen svaka dlaka samre. Za čišćenje vlasišta treba tek voda i ružmarin i u 7 dana- nova glava. To potiče i rast kose, a pčele vas oprašuju još tjednima nakon toga(naravno da nisu:) ) Potiče rast, dobro je i za nokte i za trepavice ☺️ Ja si očistim tjeme domaćim jabučnim octem, savršeno mi bude nakon toga čisto ☺️
2020 06 06
Ja koristim mix ulja i ima i ricinusovog i stvarno mi kosa raste ko luda...cak sam i franzete dobila😂
2020 06 07
Meni i kad koristim bilo koje drugo ulje (a posebice kokosovo) kosa jače otpada. Ali samo pri tom pranju, dalje je sve normalno dok ponovno ne stavim
2020 06 07
Normalno je da kosa ispada kad začepite folikul vlasi kose s uljem. Ne vidim čemu to. Kosa raste tempom kojim raste i ni jedan proizvod neće to ubrzati. Isto tako je gusta onoliko koliko ima folikula i ni s jednim proizvodom se ne može povećati broj folikula. Mazanje vlasišta s uljem je bez veze jer se nepotrebno masti vlasište i začepljuju folikuli što osim pojačanog ispadanja kose može izazvati i seboreju.
2020 06 07
Nelogično mi je skroz da se ulje stavlja na tjeme i dodatno masti pa onda treba čudo šampona da se to ispere.
2020 06 07
> Tea8818: > Ja koristim mix ulja i ima i ricinusovog i stvarno mi kosa raste ko luda...cak sam i franzete dobila😂 Bitno da nisu brkovi 😂😂😂😂
2020 06 07
> PigmyPuff: > Meni i kad koristim bilo koje drugo ulje (a posebice kokosovo) kosa jače otpada. Ali samo pri tom pranju, dalje je sve normalno dok ponovno ne stavim E pa tako i meni ☺️
2020 06 07
> Tanči14: > Normalno je da kosa ispada kad začepite folikul vlasi kose s uljem. > Ne vidim čemu to. > Kosa raste tempom kojim raste i ni jedan proizvod neće to ubrzati. > Isto tako je gusta onoliko koliko ima folikula i ni s jednim proizvodom se ne može povećati broj folikula. > Mazanje vlasišta s uljem je bez veze jer se nepotrebno masti vlasište i začepljuju folikuli što osim pojačanog ispadanja kose može izazvati i seboreju. Ne koristim za ubrzani rast, već da se malo "popuni"... Npr tinktura od koprive mi je savršena, nema di ne dobijem mladu kosu, a postojeće dlake s glave ne ispadaju, dapače i manje ispadaju.. Ne znam koji me vrag nosi ricinusu, valjda puste preporuke 😂
2020 06 07
> sanjaurban: > Nelogično mi je skroz da se ulje stavlja na tjeme i dodatno masti pa onda treba čudo šampona da se to ispere. Ma ovaj moj od koprive nema kaj ne skine, savršen mi je po tom pitanju ☺️
2020 06 07
Po pitanju gušće kose, sad ćete se smijati al evo što mi se neki dan dogodilo.....kad je bila ona tuča s kišom ja sam se lijepo vraćala s posla biciklom doma i pokisla svjetski. Kosa bila mokra kao kad ju opereš. I nešto mi čudno bilo, odjednom imala gustu i mekanu kosu.....nikad gušću...pa sam odlučila staviti lončić vani na prozor i skupljajti kišnicu.....smišno al istinito....
2020 06 07
> Tanči14: > Normalno je da kosa ispada kad začepite folikul vlasi kose s uljem. > Ne vidim čemu to. > Kosa raste tempom kojim raste i ni jedan proizvod neće to ubrzati. > Isto tako je gusta onoliko koliko ima folikula i ni s jednim proizvodom se ne može povećati broj folikula. > Mazanje vlasišta s uljem je bez veze jer se nepotrebno masti vlasište i začepljuju folikuli što osim pojačanog ispadanja kose može izazvati i seboreju. Prije 7 mjeseci sam ošišala 50 cm kose i izblahjala se, vec dosta dugo koristim mix ulja (kokos, argan, rucinus) koje moja majka pravi, dermatologinja je, kosa mi je narasla 15 cm. Ulje je iznimno zdravo za kosu, tijelo i vlasiste, pogotovo za bore na licu. Dakle ne moze kosi štetiti i ne znam otkud vam to, a sto se tice otpadanja, normalno je da Vam 300 vlasi otpadne dnevno🌸
2020 06 07
1 2 3