Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

Crkveni razvod

Ajmo dalje....jedna jako mi bliska osoba radila u jednom samostanu u Zagrebu, pričala kako se razbacuje tamo sa hranom, ne jede se ista hrana drugi dan, mora se svaki dan kuhati po željama, doživljavala je mobing od strane jedne osobe s kojom je radila tamo i nitko nije ništa poduzeo. Radila na sve moguće blagdane bez izuzetaka. Jedna druga osoba također mi je ispričala (radi u Njemačkoj) u samostanu kako su tamo već tako opušteni da se i sprdavaju s vjernika i pričaju kako su ljudi priglupi, a oni na njima lijepo zarađuju. Imamo i par slučajeva sa sudova: svećenik iz orahovice je pronvjerio sav župni novac i pobjegao s ljubavnicom, svećenik iz Splita(mislim) je umjesto popravaka crkve kupio jahticu i na pitanje da se izjasni odgovorio kako mu je tako Bog rekao da napravi, više slučajeva žrtve pedofilije, gdje je i svećenik jedan izjavio kako bolje da je silovan od svećenika pedofila nego od običnog pedofila, jer je ovaj ipak bliže Bogu.
2020 06 15
Pa biseri svećenika s izjavama poput: 1. Silovana žena ne može ostati trudna, jer je pod stresom u tom trenutku, jer ako kojim slučajem ostane, znači da joj se svidjelo. 2. O pedofiliji sam iznad navela. 3. Darwin je prevarant, ne postoji teorija evolucije. 4. Dekan Katoličko-Bogoslovnog fakulteta: U crkvi se ne možete zaraziti coronom i da vjernicima je nebitno kad će umrijeti, a misa se mora održati i pod cijenu života. Također svigdje gdje je vjera vrlo važan aspekt u državnom funkcioniranju, te zemlje su debelo zaostale i u razvoju i napretku. I to je činjenica, nije mišljenje.
2020 06 15
> teehee: > > malllaaaa: > > Ako ćemo se pridržavati Svetog pisma kao što jest, onda bi pravi vjernik trebao biti obrezan kao Isus, i to još u djetinjstvu, ne jesti svinjetinu, ne piti alkohol, kada se moli nema držanja sklopljenih ruku kao hindusi, nego se klanja u stilu muslimana itd itd > > Puno ima zakona u toj knjizi što ne poštuju ni pastiri, a kamo li stado > Evo, zbog ovakvih komentara su teme svjetonazorskog karaktera totalni promašaj. Ovo gore napisano je moglo biti iz pera nekoga tko veze s teologijom nema, ali se razbacuje frazama koje je negdje načuo odnosno načula. > Doista se ne mislim prepucavati niti ulaziti u raspravu o ovome, samo ću te zamoliti da ne lupaš gluposti koje eto, nemaju veze s naukom niti KC niti bilo koje druge kršćanske crkve, a niti Biblije koju čine i SZ i NZ, a tumače ju crkve. Malo se povuci iz ovoga jer pišeš neistine. Pitanje uvodničarke se odnosilo na predmet koji se tiče KC. Kako je u islamu i njihovim vjerskim bračnim zajednicama ne znam jer njihov nauk ne poznajem. Pročitajte Bibliju, makar Novi zavjet, ali evo literature za sve ono što sam spomenula: - Lk, 2, 21 - Rođenje i obrezanje Isusovo - Izr 20,1 - Proždrljivost, prijevara, naprasitost (o alkoholu) - Lev, 11, 7 - Zakon o čistim i nečistim životinjama (o svinjetini+deva, kunić, zec, sve vodene životinje bez ljusaka, orao, brkati zer, jastreb, sokol, gavran, noj, lastavica, galeb, kobac, ćuk, gnjurac, ušara, labud, pelikan, plamenac, roda, čaplja, pupavac, šišmiš, lasica, miš, gušter, rovka, kameleon, geko, zelembać, daždevnjak...) - Mk, 14, 35 - U Getsemaniju - Mt 5, 17-20 - Isus usavršava zakon
2020 06 15
(+) Pod riječ Božju tumačim upravo riječ Božju koja je objavljena npr. Mojsiju (Levitski zakonik) te citirane Isusove govore jer ga smatram Sinom Božjim. Nikakve Pavlove, Judine i ine poslanice jer su one riječi čovječje, mogu poslužiti kao dopuna, ali nikako kao zamjena! I za kraj, zašto bi Vam netko trebao tumačiti Bibliju? Prevedena je na hrvatski. I nisam spomenula islam u vezi braka, nego u vezi načina kako se moli. Ali kada me već vučete za jezik, u islamu je dozvoljeno se rastati za života (islamradostpravovjernih .blogspot. com/2013/01/propisi-razvoda-braka.html), naravno uz opravdan razlog po pravilima šerijata, dok u kršćanskom nauku nije (Mt, 5, 31-32-rastava), ni u jednom slučaju, znači sve dok smrt supružnike ne rastavi. Najlakše je drugima spočitat besmislice, a ne ponuditi protuargument za navedeno. Ovo je forum, mjesto za razmjenu mišljenja i nije me briga tko ste i što ste, gledam samo Vaše izjave. I sa njima se ne slažem. I to sam u detalje objasnila. Upučeno konretno "katarinamartina" & "teehee".
2020 06 15
> andrejama: > Evo mallllaaaa se već dotakla nekih pitanja, a ja bi samo nastavila, zašto sam izjavila termin "zatucanost" zbog koje me se proziva. Dakle u Bibliji crno na bijelo kako je ŽENA ta koja je kriva za prvi grijeh i jadan Adam ne bi on nikad da nije bilo te kuještine, ŽENA je također stvorena iz Adamovog rebra naknadno, paralelno u Kur'anu žene se navode kao manje vrijedne od muškaraca i da kad su "oni dani" u mjesecu mora biti u drugoj sobi i ne smije biti pored muškarca. Također i neke primitivne kulture i vjerovanja navode kako je ŽENA tada pod "demonima" i mora ju se udaljiti dok ne završe njene "tegobe". Zaključno tome ŽENE dugo nisu imale pravo glasa, još uvijek negdje nemaju, muškarci si još uvijek uzimaju za pravo zlostavljati žene, te ih podcjenjivati jer tako piše u najvažnijoj knjizi na svijetu. Nadalje što se radilo sve od 11 pa sve do 16.st, travarice se palilo kao vještice, znanstvenike proglašavalo luđacima, mentalno oštećene osobe vezalo po trgovima i naplaćivalo "predstave", križarski ratovi, čvrsta veza između kralja i pape, koja je rezultirala samo daljnjim bogaćenjem bogatih, a još više osiromašenjem naroda, nasilno pokršćavanje po cijeloj Africi pod maskom misija.... Super napisano. Mogu još nadodati, u islamu, dok žena ima one dane, zabranjen je razvod braka ;) Da, pod krinkom ne bih baš rekla vjere, ali ideologije radile su se grozne stvari, većinom je služila za opravdanje zločincima koji su se pozivali na određeni autoritet, ovog puta duhovnog karaktera (za razliku od totalitarističkih vladavina koji su pozivale na karizmu vođe). Sve je to na jedan način skup vjerovanja i pravila po kojima bi narod trebao živjeti. Danas se zločini rade pod patronom "struke" pogotovo zdravstvene, koja nije u stanju ni mrtvo drvo napraviti da prolista, a pričaju nam bajke o tome da je sve nastalo od nežive materije i nude nam "spasonosna" rješenja u cilju brige oko zdravlja, a zapravo brinu samo o svom profitu.
2020 06 15
> teehee: > Tako je, krstiti dijete mogu jer oni za sakramentalni brak imaju zapreke. Drugačije bi bilo da ih nemaju, odnosno da se ne žele sakramentalno vezati. U tom slučaju bi bio problem krstiti dijete. Logično. ja imam drugo iskustvo, osobe koje nisu vjenčane u crkvi niti to namjeravaju, mogu krstiti dijete, bila sam na takvom krštenju
2020 06 15
> sanjaurban: > > teehee: > > Tako je, krstiti dijete mogu jer oni za sakramentalni brak imaju zapreke. Drugačije bi bilo da ih nemaju, odnosno da se ne žele sakramentalno vezati. U tom slučaju bi bio problem krstiti dijete. Logično. > ja imam drugo iskustvo, osobe koje nisu vjenčane u crkvi niti to namjeravaju, mogu krstiti dijete, bila sam na takvom krštenju Tako i ja kad sam Prvu pričest obavljala, moji su se udomitelji ispovjedili i uredno pričestili dok su me vodili do svećenika, a jedna curica za koju je cijelo selo znalo da joj roditelji nisu vjenčani, ona je uredno primila Prvu pričest kao i ja, dok njezini roditelji nisu, samo su je ispratili nazad do klupe. I nitko se nije pogledavao, nikakva sramota nije nastala iz toga. Znaju da ne smiju i to su poštovali.
2020 06 15
Malaaaa, zašto ne spavaš? 4 je sata u noći. I otkuda ti da bi svaki vjernik trebao biti obrezan? Obrezuju se Židovi, ne Kršćani. Imamo zajednički dio knjige-SZ. Pa nam se nekad i čini da je Jahve iz SZ-a puno stroži i okrutniji. Ako je Biblija pisana sveukupno oko 1600 godina, ne možemo je mi u samo jednom životu svladati...to je puno kompleksnije štivo, i za vjernika i za onoga koji to nije....
2020 06 15
Budimo svi skupa dobri ljudi, milosrdni i ne činimo drugima ono, što ne bismo htjeli da drugi nama čine. Ne dijelimo se po nikakvom ključu, jer smo svi samo ljudi bez obzira na vjersku pripadnost, boji kože, nacionalnosti itd.
2020 06 15
> sanjaurban: > > teehee: > > Tako je, krstiti dijete mogu jer oni za sakramentalni brak imaju zapreke. Drugačije bi bilo da ih nemaju, odnosno da se ne žele sakramentalno vezati. U tom slučaju bi bio problem krstiti dijete. Logično. > ja imam drugo iskustvo, osobe koje nisu vjenčane u crkvi niti to namjeravaju, mogu krstiti dijete, bila sam na takvom krštenju Sanjaurban, u pravilu nije tako tj ne bi trebalo biti, ali znam da takvih "iznimaka" ima podosta. Osobno ne vidim u tome pravi smisao jer ispada da je krštenje samo folklor. No eto, njima na savjest. Nemre klincu niš loše biti ak' je kršteno 😃 Ostalim nespavalicama: dakle ne radi se ovdje uopće o stavu već o teologiji o kojoj je izneseno mnoštvo neistina. Već sam rekla, a ponovit ću, da mi ne pada na pamet se prepucavati i dokazivati svoja uvjerenja. Ne ovdje. Općenito su mi takve rasprave besmislene. Podsjećaju me na period odrastanja, postavljanja pitanja, želja za dokazivanjem i velikih potreba da se "bude u pravu". I zadnje, osoba koja pripadnike KC odnosno njezinih uvjerenja naziva "zatucanima" VRIJEĐA te ljude i tu dileme, nema. Termin vrijeđanja nema veze sa stavom.
2020 06 15
> teehee: Ostalim nespavalicama: dakle ne radi se ovdje uopće o stavu već o teologiji o kojoj je izneseno mnoštvo neistina. Već sam rekla, a ponovit ću, da mi ne pada na pamet se prepucavati i dokazivati svoja uvjerenja. Ne ovdje. Općenito su mi takve rasprave besmislene. Podsjećaju me na period odrastanja, postavljanja pitanja, želja za dokazivanjem i velikih potreba da se "bude u pravu". > I zadnje, osoba koja pripadnike KC odnosno njezinih uvjerenja naziva "zatucanima" VRIJEĐA te ljude i tu dileme, nema. Termin vrijeđanja nema veze sa stavom. Veeeliki potpis na ovo.
2020 06 15
Evo jutro svima, vidim dosta misljenja , 🤗 poštivam svačije, nije razmisljala o crkvenom razvodu i trosenju toliko novaca, andrejama da prvi put 3000 kuna kako joj je fratar rekao, onda ide jos neki proces i to se placa oko 2000 i sve akupa na lraju moze doci i do 10000 , tek nakoj sto je upoznala ovoga sada muza, ozenili su se kod maticara i dobili curicu 3 godine su skupa, i covjek je predivan prema njima, i prema prvom djetetu, ne pije , ne izlazi ne tuce je , dovoljan razlog da bi htjela rjesiti situaciju s prvim muzem koji je maltretirao, dolazio ujutro kuci, tukao je ,ne fali joj kako se kaze ni pticjeg mlijeka sada , kroz par godina sto je bila sama uvik je govorila da ne planira vise biti s nikim da ne zeli opet isto ili slicno, dok nije upoznala ovoga covjeka, znam ga osobno vec 2 godine , i svako malo se vidimo s njima i s djecom, i vjerujte ja mu skidam kapu, tolerantan je i stvarno ok covjek, drago mi je da je naletila na nekoga takvog jer je i sama skromna i postena, odgojena je u vjeri, i njegovi i njeni su vjernici, nije joj toliko ni vazno da se uda u crkvi opet koliko bi htjela sada rjesiti sve veze sa bivsim, vlastito djete ne zna , ne viđa niti želi,
2020 06 15
Razvlačenje nečije intime po javnom forumu nije niti u redu, niti pametno. S ovim topikom ionako niste saznali ništa što već prije niste znali pa mislim da je najpametnije obrisati ga, a tako ćete spriječiti vrijeđanja i prepucavanja te pisanje raznih neistina čime ovaj topik obiluje.
2020 06 15
> teehee: > > sanjaurban: > > > teehee: > > > Tako je, krstiti dijete mogu jer oni za sakramentalni brak imaju zapreke. Drugačije bi bilo da ih nemaju, odnosno da se ne žele sakramentalno vezati. U tom slučaju bi bio problem krstiti dijete. Logično. > > ja imam drugo iskustvo, osobe koje nisu vjenčane u crkvi niti to namjeravaju, mogu krstiti dijete, bila sam na takvom krštenju > Sanjaurban, u pravilu nije tako tj ne bi trebalo biti, ali znam da takvih "iznimaka" ima podosta. Osobno ne vidim u tome pravi smisao jer ispada da je krštenje samo folklor. No eto, njima na savjest. Nemre klincu niš loše biti ak' je kršteno 😃 Ma niš mu nemre bit, il spava il plače il gleda uokolo. Da, mene isto to začudilo skroz, išla guglat i proučavat kad sam to saznala....onda naišla na svakakva štiva...pa opet ajmo cijelu noć,,,,i da, ne mislim da se ovdje trebamo ispovijedati, jesmo li vjernici ili zastupamo neke znanstvene teze, ionako još nitko nije dokazao ništa, tko smo, zašto smo ovdje, kako smo došli, gdje nam je početak i ima li uopće kraja....
2020 06 15
A kao da bi napisala i pitala da me nije zamolila ima li itko da vudim tko je to prosao, ocito nema a skupilo se svega tu nisam ja kriva sto se na svemu mora ovako prepucavati,
2020 06 15
1 2 3 4 5 6 7 8