Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Curke pomoć pri debljanju :D

Pozdrav, zanima me kako se udebljati, patim se s tim već godinama, bolest je bila okidač za mršavljenje, imala sam 60 kg, sad je sve u redu već 5 godina no ne mogu prijeći 45 kg. Ako je netko imao sličnu situaciju bila bih zahvalna da mi se javi, hvala :)
2020 06 27
KBC Zagreb ima odjel na kojem se može dobiti savjetovanje o prehrani. Mislim da je najbolje potražiti mišljenje stručnjaka. Sretno! https://www.kbc-zagreb.hr/pacijenti-i-posjetitelji/dijeteticko-savjetovanje/
2020 06 27
> DUCHELL: > KBC Zagreb ima odjel na kojem se može dobiti savjetovanje o prehrani. Mislim da je najbolje potražiti mišljenje stručnjaka. > Sretno! > https://www.kbc-zagreb.hr/pacijenti-i-posjetitelji/dijeteticko-savjetovanje/ Hvala puno 🙂
2020 06 27
Ja ću ti evo dati par osnovnih smjernica dok ne odeš na KBC, osnovno je da unosiš više kalorija nego trošiš, ali pokušaj to postoći kvalitetnim namirnicama, bogatim nutritijentima a ne "praznim kalorijama" poput slatkiša, čipsa, itd, dakle: bjelančevine: meso, jaja, riba, izbjegavaj suhomesnato i prerađevine jer ta hrana nije bogata ničim, salame i slično jel ugljikohidrati: složeni šećeri-škrob-cjelovite žitarice, zobena kaša, kruh koji nije uvijek čisto bijeli, krumpir, riža masnoće:masnija mesa, može i špek, margarini uz to naravno voće i povrće (posebno banane, smokve) između obroka grickaj visokokalorijske orašaste plodove i sjemenke -uz to ubaci trening za dobivanje na mišićnoj masi, ne previše kardio, on će pomoći da se te kalorije lijepo onda preraspodjele u mišiće i masno tkivo da ne bi sve otišlo u mast, a i trening otvara apetit (kao i vitamini B). To je neki okvirni put do zdravog i skladnog tijela, od slatkiša i grickalica se možeš brzo udebljati, ali nećeš se dobro osjećati niti izgledati skladno jer će više manje sve ići u masno tkivo i lijepit se za dva-tri mjesta
2020 06 27
B kompleks iz Dm-a meni pomogao, a i česti obroci, pogotovo u vrijeme karantene 😂
2020 06 28
> Fraagaria: > Ja ću ti evo dati par osnovnih smjernica dok ne odeš na KBC, > osnovno je da unosiš više kalorija nego trošiš, ali pokušaj to postoći kvalitetnim namirnicama, bogatim nutritijentima a ne "praznim kalorijama" poput slatkiša, čipsa, itd, dakle: > bjelančevine: meso, jaja, riba, izbjegavaj suhomesnato i prerađevine jer ta hrana nije bogata ničim, salame i slično jel > ugljikohidrati: složeni šećeri-škrob-cjelovite žitarice, zobena kaša, kruh koji nije uvijek čisto bijeli, krumpir, riža > masnoće:masnija mesa, može i špek, margarini > uz to naravno voće i povrće (posebno banane, smokve) > između obroka grickaj visokokalorijske orašaste plodove i sjemenke > -uz to ubaci trening za dobivanje na mišićnoj masi, ne previše kardio, on će pomoći da se te kalorije lijepo onda preraspodjele u mišiće i masno tkivo da ne bi sve otišlo u mast, a i trening otvara apetit (kao i vitamini B). > To je neki okvirni put do zdravog i skladnog tijela, od slatkiša i grickalica se možeš brzo udebljati, ali nećeš se dobro osjećati niti izgledati skladno jer će više manje sve ići u masno tkivo i lijepit se za dva-tri mjesta Imam pravilnu prehranu stvarno i raznoliku plus vježbam, apetita ne manjka, štoviše jedem u 1 u noći nekad, probala raznolike dodatke prehrani, čak sam i na insurrama bila od strane doktora, nikakav pomak već godinama, doduše nekad je stres bio razlog zašto se ne debljam, ali sad se stvarno dugo već ne stresiram 😅
2020 06 28
> crnamarija: > B kompleks iz Dm-a meni pomogao, a i česti obroci, pogotovo u vrijeme karantene 😂 Njihov nisam pila, evo kupiti ću baš da vidim, a što se tiče apetita, najmanji je on problem, jedem kao za dvoje 😅 Štitnjača je također u redu i nije razlog što sam mršava 🙂
2020 06 28
> Kellybundy2403: > Pozdrav, zanima me kako se udebljati, patim se s tim već godinama, bolest je bila okidač za mršavljenje, imala sam 60 kg, sad je sve u redu već 5 godina no ne mogu prijeći 45 kg. Ako je netko imao sličnu situaciju bila bih zahvalna da mi se javi, hvala :) Što je sa štitnjačom?
2020 06 29
> Tanči14: > > Kellybundy2403: > > Pozdrav, zanima me kako se udebljati, patim se s tim već godinama, bolest je bila okidač za mršavljenje, imala sam 60 kg, sad je sve u redu već 5 godina no ne mogu prijeći 45 kg. Ako je netko imao sličnu situaciju bila bih zahvalna da mi se javi, hvala :) > Što je sa štitnjačom? Sve je u redu
2020 06 30
Prestati se živcirati i razmišljati o tome kako se udebljati. Onda dođe samo od sebe :) Tako je barem meni bilo.
2020 07 17
testiraj se na celijakiju!
2020 07 28