Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Curke pomoć pri debljanju :D

Pozdrav, zanima me kako se udebljati, patim se s tim već godinama, bolest je bila okidač za mršavljenje, imala sam 60 kg, sad je sve u redu već 5 godina no ne mogu prijeći 45 kg. Ako je netko imao sličnu situaciju bila bih zahvalna da mi se javi, hvala :)
prije 19 dana, 14:55
KBC Zagreb ima odjel na kojem se može dobiti savjetovanje o prehrani. Mislim da je najbolje potražiti mišljenje stručnjaka. Sretno! https://www.kbc-zagreb.hr/pacijenti-i-posjetitelji/dijeteticko-savjetovanje/
prije 19 dana, 16:39
> DUCHELL: > KBC Zagreb ima odjel na kojem se može dobiti savjetovanje o prehrani. Mislim da je najbolje potražiti mišljenje stručnjaka. > Sretno! > https://www.kbc-zagreb.hr/pacijenti-i-posjetitelji/dijeteticko-savjetovanje/ Hvala puno 🙂
prije 19 dana, 20:14
Ja ću ti evo dati par osnovnih smjernica dok ne odeš na KBC, osnovno je da unosiš više kalorija nego trošiš, ali pokušaj to postoći kvalitetnim namirnicama, bogatim nutritijentima a ne "praznim kalorijama" poput slatkiša, čipsa, itd, dakle: bjelančevine: meso, jaja, riba, izbjegavaj suhomesnato i prerađevine jer ta hrana nije bogata ničim, salame i slično jel ugljikohidrati: složeni šećeri-škrob-cjelovite žitarice, zobena kaša, kruh koji nije uvijek čisto bijeli, krumpir, riža masnoće:masnija mesa, može i špek, margarini uz to naravno voće i povrće (posebno banane, smokve) između obroka grickaj visokokalorijske orašaste plodove i sjemenke -uz to ubaci trening za dobivanje na mišićnoj masi, ne previše kardio, on će pomoći da se te kalorije lijepo onda preraspodjele u mišiće i masno tkivo da ne bi sve otišlo u mast, a i trening otvara apetit (kao i vitamini B). To je neki okvirni put do zdravog i skladnog tijela, od slatkiša i grickalica se možeš brzo udebljati, ali nećeš se dobro osjećati niti izgledati skladno jer će više manje sve ići u masno tkivo i lijepit se za dva-tri mjesta
prije 18 dana, 21:58
B kompleks iz Dm-a meni pomogao, a i česti obroci, pogotovo u vrijeme karantene 😂
prije 18 dana, 00:59
> Fraagaria: > Ja ću ti evo dati par osnovnih smjernica dok ne odeš na KBC, > osnovno je da unosiš više kalorija nego trošiš, ali pokušaj to postoći kvalitetnim namirnicama, bogatim nutritijentima a ne "praznim kalorijama" poput slatkiša, čipsa, itd, dakle: > bjelančevine: meso, jaja, riba, izbjegavaj suhomesnato i prerađevine jer ta hrana nije bogata ničim, salame i slično jel > ugljikohidrati: složeni šećeri-škrob-cjelovite žitarice, zobena kaša, kruh koji nije uvijek čisto bijeli, krumpir, riža > masnoće:masnija mesa, može i špek, margarini > uz to naravno voće i povrće (posebno banane, smokve) > između obroka grickaj visokokalorijske orašaste plodove i sjemenke > -uz to ubaci trening za dobivanje na mišićnoj masi, ne previše kardio, on će pomoći da se te kalorije lijepo onda preraspodjele u mišiće i masno tkivo da ne bi sve otišlo u mast, a i trening otvara apetit (kao i vitamini B). > To je neki okvirni put do zdravog i skladnog tijela, od slatkiša i grickalica se možeš brzo udebljati, ali nećeš se dobro osjećati niti izgledati skladno jer će više manje sve ići u masno tkivo i lijepit se za dva-tri mjesta Imam pravilnu prehranu stvarno i raznoliku plus vježbam, apetita ne manjka, štoviše jedem u 1 u noći nekad, probala raznolike dodatke prehrani, čak sam i na insurrama bila od strane doktora, nikakav pomak već godinama, doduše nekad je stres bio razlog zašto se ne debljam, ali sad se stvarno dugo već ne stresiram 😅
prije 18 dana, 10:14
> crnamarija: > B kompleks iz Dm-a meni pomogao, a i česti obroci, pogotovo u vrijeme karantene 😂 Njihov nisam pila, evo kupiti ću baš da vidim, a što se tiče apetita, najmanji je on problem, jedem kao za dvoje 😅 Štitnjača je također u redu i nije razlog što sam mršava 🙂
prije 18 dana, 10:16
> Kellybundy2403: > Pozdrav, zanima me kako se udebljati, patim se s tim već godinama, bolest je bila okidač za mršavljenje, imala sam 60 kg, sad je sve u redu već 5 godina no ne mogu prijeći 45 kg. Ako je netko imao sličnu situaciju bila bih zahvalna da mi se javi, hvala :) Što je sa štitnjačom?
prije 17 dana, 20:15
> Tanči14: > > Kellybundy2403: > > Pozdrav, zanima me kako se udebljati, patim se s tim već godinama, bolest je bila okidač za mršavljenje, imala sam 60 kg, sad je sve u redu već 5 godina no ne mogu prijeći 45 kg. Ako je netko imao sličnu situaciju bila bih zahvalna da mi se javi, hvala :) > Što je sa štitnjačom? Sve je u redu
prije 16 dana, 17:22
Mojekrpice su zajednica u kojoj možete prodavati, kupovati i mijenjati odjeću
Kupi - Prodaj