Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Kaktusi i sukulenti - savjet

Molila bi ljubiteljice kaktusa i sukulenata da mi daju savjet. U procesu izrade sam nekakvih polica u dvoristu na kojeplaniram poslozit kaktuse i sukulente koje imam, pa me zanima da li je bolje da budu pod nadstresnicom gdje nema bas sunca nego tek malo predvecer ili da budu izlozeni cjelodnevnom suncu. Sto je za njih bolje? Zahvaljujem se!
2020 07 08
U stvari bi idealno rješenje bila neka srednja opcija ,:) . S tekmalo predvečernog sunca neće htjeti cvjetati, sa cjelodnevnim cuncem neki od mojih sukulenata su dobili 'opekline'. Sad sam ih poredala na dio terase gdje imaju jutarnje sunce negdje do podneva i to im je okej.
2020 07 08
Gitadevi zahvaljujem se na odgovoru. Znam da bi to bila najsretnija opcija, ali sam limitirana prostorom pa bas i nemam neke opcije osim ove dvije koje sam navela. Jedino sto mi pada na pamet je ugraditi one male kotacice pa da polica bude mobilna. Jos cu dobro razmislit... bilo bi mi bas zao da ne procvjetaju.
2020 07 08
E, to s kotačićima jje skroz dobra ideja!
2020 07 08
Zavisi koja je vrsta sukulenata, neki mogu na cjelodnevno sunce bez problema, a nekima odgovara polusjena ili sunce samo dio dana, inače je idealno jutarnje sunce, do podne.
2020 07 08
Evo odlična stranica, pa možete potražiti one koje imate i upute za uzgoj https://worldofsucculents.com/
2020 07 08
Gitadevi i vedranapv iskreno se zahvaljujem na savjetima. Ovu stranicu idem odma posjetiti.
2020 07 08