Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Psihologija /

Korona na svadbi

Pozdrav svima, evo imam jedan problem. Ispast ce da je problem sto se radi o muzevim roditeljima, ali stvarno nije tako. Naime, oni zive u Austriji i dosli su na mjesec dana kuci, na more. Sutra idu na svadbu u Bosnu. Ne bi me to smetalo da u kuci nemam bebu od 2,5 mj i curicu od godine i pol. Zadnjih dana je u Bosni punoo zarazenih, vecina po svadbama. I kako da se ja sad postavim nakon njihovog povratka? (U istoj smo kuci, ali razliciti katovi) Da su moji roditelji u pitanju ne bi se vidjeli neko vrijeme jer mi je sigurnost i zdravlje djece na prvom mjestu. Ali muz ne vjeruje uopce u tu koronu i znam da cemo se posvadat ako mu uopce kazem da ne zelim da su djeca u kontaktu s njima.. iako ako smo ili ja ili on u kontaktu s njima i mi djeci mozemo prenjet.. ne znam, nisam pametna sto uraditi..
2020 07 10
Posvađajte se s mužem. Nije mi jasno koga vraga uopće idu na svadbu u ovakvim vremenima. Nek misle na unučad i ne idu ili neka idu pa se kasnije distanciraju čak i od vas. I muž i ja smo trebali ići na svadbu pa ne idemo jer imamo bebača i on je na prvom mjestu. Pa taman i da je korona obična prehlada, ne želim ni to svom djetetu.
2020 07 10
Ako baka i deda vole svoju unučad trebali bi se distancirati i biti odgovorni, tako se pokazuje ljubav... Teško je svima u ovoj situaciji...
2020 07 10
> tinica1501: > Pozdrav svima, evo imam jedan problem. Ispast ce da je problem sto se radi o muzevim roditeljima, ali stvarno nije tako. Naime, oni zive u Austriji i dosli su na mjesec dana kuci, na more. Sutra idu na svadbu u Bosnu. Ne bi me to smetalo da u kuci nemam bebu od 2,5 mj i curicu od godine i pol. Zadnjih dana je u Bosni punoo zarazenih, vecina po svadbama. I kako da se ja sad postavim nakon njihovog povratka? (U istoj smo kuci, ali razliciti katovi) Da su moji roditelji u pitanju ne bi se vidjeli neko vrijeme jer mi je sigurnost i zdravlje djece na prvom mjestu. Ali muz ne vjeruje uopce u tu koronu i znam da cemo se posvadat ako mu uopce kazem da ne zelim da su djeca u kontaktu s njima.. iako ako smo ili ja ili on u kontaktu s njima i mi djeci mozemo prenjet.. ne znam, nisam pametna sto uraditi.. Bilo bi najbolje da ne idu na vjencanje, zbog njih samih a i zbog Vas. Ne treba panicarit, ali treba se drzat mjera koje su svakom razumnom covjeku jasne.
2020 07 10
> LovelyLady: > I stvarno ima ljudi koji vjeruju u koronu...🤦🏻‍♀️🙈 Naravno da ne, ko bi jos vjerovao u Koronu?Samo je ubila pola miljuna ljudi ( bez obzira na razne stupnjeve karantene i mjera zastite po svijetu ) i bacila na koljena svjetsku ekonomiju. Korona je nazalost stvarnost koja ugrozava ne samo zdravlje ljudi nego i ekonomiju, a njeznine posljedice cemo jos dugo osjecat.
2020 07 10
> BNF1208: > > LovelyLady: > > I stvarno ima ljudi koji vjeruju u koronu...🤦🏻‍♀️🙈 > Naravno da ne, ko bi jos vjerovao u Koronu?Samo je ubila pola miljuna ljudi ( bez obzira na razne stupnjeve karantene i mjera zastite po svijetu ) i bacila na koljena svjetsku ekonomiju. > Korona je nazalost stvarnost koja ugrozava ne samo zdravlje ljudi nego i ekonomiju, a njeznine posljedice cemo jos dugo osjecat. I novi, žešći virus svinjske gripe, ne samo korona.
2020 07 10
> LovelyLady: > I stvarno ima ljudi koji vjeruju u koronu...🤦🏻‍♀️🙈 Prvo ptice, onda svinje, pa komarci, sada su ljudi ljudima neprijatelji... Samo zato što DIŠU jedni pokraj drugih. Čekam što budu sljedeće izmislili. A do tad: ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/9cd7478454e8e129b7e41d2c2bcce2f2.jpg)
2020 07 10
Ako imate priliku otidite kod svojih na bar 2 tjedna nakon sta se doticni vrate. A inteligenciju u ovakvim vremenima uopce setati po svadbama je suvisno komentirati. Ali postoji im velika sansa da ce u samoizolaciju po povratku. A budu li pametovali i dolazili blizu djece, ja bi ih mirne duse prijavila (jer ce morati u samoizolaciju) pa nek su mi svekar i svekrva sto puta. Cinjenica je da se o ovom virusu jako malo zna, netko ce ga preboljeti bez problema, a nekome ce se nazalost iskomplicirati. Ja se sa zdravljem svoje djece ne bi igrala. A sta se muza tice...neka on slobodno ne vjeruje u nista, ali neka s takvim "uvjerenjima" od**be od djece. Skupa s mamom i tatom. Pamet ocito ista. Ne mogu vjerovati da postoji tolika kolicina sebicnosti i gluposti. Eto.
2020 07 11
Fascinantno mi je kako mi, gledajući i slušajući iste vijesti i izloženi istim informacijama, na kraju imamo potpuno različita mišljenja. Jedni misle da korone nema, a drugi da je ima. Jedni su jako opušteni, drugi jako oprezni. Ali zapravo, koliko je nas, toliko je teorija o koroni. Jadna je ta korona s nama. I da, ne znamo kakve informacije o koroni su u glavama ljudi koji su živjeli u Austriji. Kako to da već niste porazgovarali s njima - jer svadba je danas???? Kako ste na 2 različita kata, po povratku sa svadbe oni mogu biti na jednom katu, a vi na drugom. I tako 2 tjedna. Barem nam tako kažu da je dovoljno. Lijepo ćete si telefonirati. Sretno!
2020 07 11
Postotak zarazenih u odnosu na broj stanovnika u Bih i At je priblizno jednak (ako nisam ovako jos pospana dobro bacila oko ispravite me). U redu, jasno da su u pitanju svatovi, ali ljudi su mogli doci vec zarazeni i iz Austrije.. U ovo vrijeme me malo iznenadjuju ljudi, recimo neki se boje doci kod nas ovisno sto im mediji serviraju, jel.. A ja se ne bih trebala bojati ici na godisnji kod nas na mjesta gdje ima turista, ustvari trebala bih paziti svakako ali navodno nisu nam turisti pozitivni prema onom sto citamo.. Koja je to logika i gdje u citavoj prici stvarno nesto pouzdano🙁 Mislim da nebi trebali ici u svatove iskreno, nek se igraju sa svojim unucetom ostatak godisnjeg,a poklon nek posalju postom.
2020 07 11
> sanjaurban: > Fascinantno mi je kako mi, gledajući i slušajući iste vijesti i izloženi istim informacijama, na kraju imamo potpuno različita mišljenja. Jedni misle da korone nema, a drugi da je ima. Jedni su jako opušteni, drugi jako oprezni. Ali zapravo, koliko je nas, toliko je teorija o koroni. Jadna je ta korona s nama. I da, ne znamo kakve informacije o koroni su u glavama ljudi koji su živjeli u Austriji. Kako to da već niste porazgovarali s njima - jer svadba je danas???? Kako ste na 2 različita kata, po povratku sa svadbe oni mogu biti na jednom katu, a vi na drugom. I tako 2 tjedna. Barem nam tako kažu da je dovoljno. Lijepo ćete si telefonirati. Sretno! Da, slazem se. Mislim da postoji, a je li to ono kakvim nam predstavljaju i koji je uzrok nastanku toga ne znam jer su informacije nejasne, razlicite i promjenjive. Ona cura iz Zivota na vagi je dobila upalu pluca, al ne covid19, zatim sepsu, i umrla je. I nije jedina. Pitanje je li taj virus samo taj, strasno je da umiru i mladi ljudi, pa kako god se virus zvao. Upala pluca je opasna oduvijek, tako da nisam za banaliziranje bolesti zvala se ona korona ili "obicna" upala pluca (ovo zvuci jako glupo ali znate sto mislim), pa ni "obicna gripa".
2020 07 11
Da, ali razaznajuci iz njene price, da joj muz ne vjeruje u to, a oni jako opusteni po pitanju toga, nece oni stati 2 tjedna zatvoreni na svome katu bez da dodu blizu ikome. Bio ovaj virus stvaran ili ne (iako mi je retardirano uopce razglabati je li postoji nesto radi cega je svjetska ekonomija doslovno na koljenima) i kako ce on utjecati na koga u slucaju zaraze je nesto sto je individualno. Al u svakom slucaju ja teorije ne bi testirala na svojoj djeci. Ja osobno ne zivim u strahu, ali zivim u oprezu. I to je sasvim dovoljno po mom misljenju. A nekakve svadbe i okupljanja u ovakvim situacijama stvarno nisu neophodne i nitko se ne bi naljutio da se ne dode na te manifestacije. Po meni se radi o jako sebicnim ljudima(svekar i svekrva). A nije ni muz daleko. Radi neodgovornih ljudi i imamo situaciju kakvu imamo. Bilo da su ti neodgovorni ljudi u vladi, stozeru ili medu nama gradanima. Poanta svega ovoga je da se ne preoptereti zdravstveni sustav prevelikim brojem zarazenih, jer ako se to dogodi onda oni kojima ce biti potrebna pomoc je nazalost nece dobiti. Nitko ne kaze da je korona posat koja ce nas bas sve poubijati, dosta ljudi je falilo poantu. Ali sigurno ce biti onih kojima ce se iskomplicirati (kao sto i gripa moze, ali ovo je zasad dosta zaraznije od gripe pa je i sansa veca) i moramo misliti i na njih. To su sve neciji bake, djedovi, braca, sestre, djeca...
2020 07 11
Zene drage hvala vam svima, vidim da vas se vecina slaze sa mnom. Nemam ja nista protiv njih ali nisu jako zainteresirani za svoju unucad pa me zato ni ne cudi da su odlucili ici. Kad su tek dosli vidjali smo se svaki dan jer smo mi isli kod njih, onda par dana se nismo spustili, nisu se ni oni popeli.. tako da eto koliko su zainteresirani ali nije to ni poanta price. Eto, ja sam muzu rekla da se ja s djecom nemam namjeru vise spustat kod njih, ne zelim nas nicemu izlagat i naravno tu je nastala svadja.. krivi su moji roditelji koji su mi napunili glavu s tim (inace se s njima super slaze i stvarno nam uvijek uskacu kad treba, bilo s novcima ilo cuvanjem djece), on ce njih vodit da se vide, korona ne postoji a i da postoji moze je i on donjet s posla, bez obzira sta se radit mora a na svadbe ici ne mora.. tako da eto, zakljucak je da ce zbog svojih roditelja i djecu i nas izlozit virusu (bez obzira vjerovali u njega ili ne), iduca 2 tjedna nigdje necemo izlazit jer nam nije potrebno da sirimo zarazu ukoliko dodje i do nas.. prestrasno. Bas sam ljuta i razocarana, a kreten sam sto se ne spakujem i odem kod svojih 2 tjedna kad ce taman i oni otici.. eto, hvala vam svima.
2020 07 11
Nisam baš pratila statistike, ali mislim da zdrava djeca nisu u rizičnoj skupini. Mislim da je za zdravo dijete ovo samo kao neka obična gripa, a u ovo ljetno vrijeme još i nešto blaže. Moje osobno mišljenje je da ćete više štete napraviti djeci svojim svađama, nemirom u obitelji, napetošću i svojim uznemirenim i nervoznim stavom. Djeca to sve osjete!! Nemojte zanemariti psihu i osjećaje svoje djece. Zar mislite da svaka vaša svađa sa mužem, pa onda period napetosti i sl. ne utječe negativno na vašu djecu? Pa i beba u trbuhu majke to osjeti. Zar mislite da je samo korona negativna? Eto, ja osobno mislim da je za djecu veća šteta svađa bračnog para, paranoja i nemir u obitelji, napeti i živčani roditelji... Eto.. To je samo moje mišljenje.
2020 07 11
Ma zasto bi djeca dobila iti obicnu gripu radi necijeg retardiranog razmisljanja?? Ajmo se sad i na*uzit radi "mira u obitelji". Kakva su to razmisljanja mako mila. Ja osobno se ne bi uopce mislila sta je korona, kako ce mi djeca reagirat i oce li to preboliti kao prehladu ili sta vec. Kad je i sezona gripe i raznih viroza, ne dam nikome tko je bio u drustvu bolesnih ili doma ima nekoga s gripom, da mi dolazi. Ne drzim ih pod staklenim zvonom, ali necu ih ni izlagati okolo bez razmisljanja. Ne triba mi to i ne zelim se misliti. Svjesno djecu necu nicemu izlagati pa da mi i dragi Bog dode u posjetu, a ne svekar i svekrva. Isto vridi i za moje roditelje. A muz ako se ne slaze nek ide svojima i kraj price. Prije par mjeseci mi je stariji iz skole donio gripu. Dobio i mladi, to je bilo strasno, a bila je "samo" gripa. I isto tako sam tada sva neobavezna druzenja otkazala, rekla sam svima kako stvari stoje i gotovo. Ja ne kazem da nekome zivot triba stat radi ovoga, ali mogli bi bit malo odgovorniji, ako vec moraju ici na posao, ne moraju na kave, svadbe i razna okupljanja, to nije nesto neophodno sad. Zasto bi netko djecu svjesno izlagao mogucnosti zaraze, zato sta necija guzica mora ic na svadbu u zemlju di je vise nego duplo zarazenih nego ovdje? I to na dogadaj na kojemu ce bit xy ljudi za koje niti ne znaju di su bili, odakle dolaze ni s kim su se druzili. Da bi bili svi mirni? Veca je sansa da ce se vratiti zarazeni nego nezarazeni. Uzas, eto. Sokirana sam mozgom pojedinih.
2020 07 11
1 2 Sljedeći