Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Putovanje -Flixbus

Pozdrav curke! 😊 Prvi put kupujem kartu za flixbus, pa ako bi mi mogle dati par informacija i savjeta... Da li je koja putovala van Hrvatske u poslijednje vrijeme s flixom, tocnije u Njemacku i da li je bilo problema? Od poznanice sam cula da su ih prebacivali iz busa u drugi bus... Da li je kupnja karte preko aplikacije sigurna? Da li trebam jos sto napraviti na kolodvoru prije polaska? Da li uz rezervaciju sjedala sigurno ima mjesta u autobusu? Ako uzimam povratnu kartu i odmah kod kupovine rezerviram sjedalo da li trebam na kolodvoru sa kojega se vracam napraviti kakvu rezervaciju ili nesto? Kao sto vidite nisam bas previse upucena i k tome sam malo histericna😅 Pa ako imate mozda kakav savjet napisite, hvalaa!💕
2020 07 28
Pozdrav, aplikacija je sigurna za kupnju, uzmete kartu i to je to, pokazete samo QR kod vozacu. Ne morate nista dodatno na kolodvoru, nikakve rezervacije, a na app dobivate info ako bus kasni i slicno. Prtljagu takoder ne placate dodatno.
2020 07 28
Pozdrav, ja sam nedavno putovala u Njemačku i nazad. Kartu sam kupila preko aplikacije i skenirali su mi ju ma mob, i to je to, rezervaciju sjedala uvijek uzmem jer je put dug i ne želim sjesti na sjedalo koje je netko drugi rezervirao pa da me premiještaju na svakoj stanici. Ali ako se i ne uzme rezervacija sjedala sjedalo je samom kupnjom karte automatski osigurano. Znači platili rezervaciju sjedala ili ne sigurno ćete imati mjesto za sjesti, ne postoje stajaća mjesta. Kad sam putovala tamo jako dugo su nas drźali na svakoj granici, hrvatska i slovenska po sat vremena a njemačka čak 2 sata a razlog tome je bio što je bilo putnika koji nisu iz EU a njih detaljno pregledavaju zbog situacije s koronom i ograničenja koja vrijede za putnike iz BiH, Srbije.. Tako da sam stigla na odredišta u ponoć a trebala sam u 20:00 sati.
2020 07 28
Što se tiče premještanja u drugi bus, po pravilu to ne bi smjeli raditi Pitala sam vozača zašto je tako, i da prije nikad nisam prelazila u drugi bus ako bih imala direktnu katru i objasnio mi je da je to zbog situacije s koronom. Oni npr u Zagrebu napune bus ali u Sloveniju ne smiju ući sa više od 35 putnika u busu pa onda prije granice sa Slo podijele putnike, jedan bus ide direktno za Sloveniju, Bled i Ljublajna a drugi ide odmah za Austriju, ne preko Slo. Ali nije to neki problem, samo iz jednog busa predete u drugi, kažem ne bi to smjeli tako ali nije sad da nešto utječe na samog putnika, barem malo protegnete noge a i manji je broj ljudi u busu. Kad sam putovala preko dana stajali su na par stajališta za wc, iako imate i u busu wc, a kada sam preko noći nismo se nigdje zaustavljali osim na stanicama. Moj jedini savjet je da putujete linijom koje je direktna, da nemate transfer, npr u Munchenu ili negdje, jer j vrijeme čekanja od 1 pa do 3-4 sata, a osim toga ne znam što bi se dogodilo da vam prvi bus kasni a morate negdje na pola puta presjesti u drugi, ne znam da li bi taj drugi bus čekao da dode prvi ili bi se morali sami snalaziti za dalje. Kad sam ja putovala, 24.6. niti jedan drugi prijevoznik nije vozio izvan Hrvatske pa je dobro da dosta unaprijed kupite kartu jer se brzo rasprodaju a i cijena karte se poveća i za više od duplo kako se blizi datum polaska. Npr ja sam kupila kartu za 250 kn dva tjedna prije a 2 dana prije je bila 670 kn.
2020 07 28
Što se tiče povratne karte ja u aplikaciji nisam pronašla tu opciju, samo karte u jednom smijeru. Svakako ponesite masku i važeću osobnu i naoružajte se živcima za čekanja na granicama, sumnjam da je sada išta bolja situacija. Osim toga putovanje teče najnormalnije, nema potreba za histerijom. Ako Vas još nešto zanima slobodno pitajte. Sretan put!
2020 07 28
Puno Vam hvala na korisnim informacijama! Karte su kupljene...😁 Jos me zanima da li mozda prije povratka trebam ispuniti prijavu na Enter Croatia?
2020 07 28
Nema na čemu 🙂 Mislim da to ispunjava vozač busa za sve putnike u busu. Ja nisam ništa ispunjavala a vratila sam se prije 20 dana. Jedino ako je sada nešto drugačije. Vi ste kupili povratnu kartu, gdje je ta opcija za povratnu? 🤔
2020 07 28
Nema opcije za povratnu na Flixu, kupuju se odvojeno za svaki smjer, niste ništa propustili Beatris :D
2020 07 28
Aha, hvala! Da, zapravo je svaka zasebno, samo sto sam odmah uzela i za povratak😁
2020 07 28
Aha, ipak nema, jer svaki put kad kupujem gledam da li negdje ima ta opcija i ne nalazim Hvala na info 🙂
2020 07 28
Što se tiče prtljage besplatna je do 20 kg, velike kofere je vozač vagao prije nego ih je stavio u bus. I ručnu prtljagu slobodno unesete u bus sa sobom, ruksak ili manja torba
2020 07 28
> Beatriss: > Što se tiče prtljage besplatna je do 20 kg, velike kofere je vozač vagao prije nego ih je stavio u bus. > I ručnu prtljagu slobodno unesete u bus sa sobom, ruksak ili manja torba Oki, pazit cu da ne prtjeram😊 Sad sam se sjetila, da li wi-fi ima cijelim putem? Ja se ispricavam sto imam toliko pitanja😅
2020 07 29
Nema problema 🙂 Pa baš im i ne radi wi-fi cijelim putem najbolje. Obavezno puca veza kako prelazite granice pa se morate stalno ponovo ulogiravati. I mislim da svaki putnik dobije odredeni broj MB, nešto tako mi je prošli put pisalo kad sam se spajala. Na kraju sam koristila svoj internet. Kad sam pretprošli put putovala nije nigdje bilo navedeno da imam odredeni broj MB. Ali im zato klima radi na najjače, obavezno obucite dugačke hlače i uzmite nešto dugih rukava pomogućnosti s kapuljačom, ja sam imala parku na sebi cijelim putem, ljudi su deblje jakne s kapuljačom izvlačili iz torbi kolilo je bilo hladno i to u 3 od 4 busa. Upozorili su vozača na klimu par puta i navodno ju je smanjio ali se nije baš osjetilo. Ne znači da će Vama biti tako ali za svaki slučaj ponesite, jer dug je to put za smrzavanje.
2020 07 30
I ako Vam netko bude sjedio na vašem rezerviranom sjedalu dignite ga bez pardona sve i ako bus bude poluprazan i ako Vam kaže da sjednete negdje drugdje. Jer neki ljudi kupe kartu na kolodvoru i misle da imaju rezervaciju jer im kolodvor na cijenu karte naplati 10 kn za uslugu prodaje te karte i tih 10 kn piše pod rezervacija. Ali to nikako nije rezervacija točno odredenog sjedala koja dode 20 kn i isključivo je na ime i prezime putnika.
2020 07 30
Radila sam u hotelu i svako malo su nam dolazili na nocenje putnici koje je Flixbus na neki način zeznuo. 😅 Zadnje su bila dvojica stranaca kojima su carinici htjeli pregledati prtljagu a vozaču se nije dalo pricekati tih par minuta pa ih je- ostavio. Znao je gdje su i zasto su zadržani. Decki su se morali djelomično autostopiranjem a djelomično novim busevima domoci Zagreba...Osobito ih se sjećam jer su djelovali izmoždeno poslije cijelog dana snalazenja po njima nepoznatoj zemlji, a i tražili su da im nadjem gdje je sjedište Flixbusa da se idu popic*karati 😁😁
2020 08 10