Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Osnovno zdravstveno osiguranje

Pozdrav cure, ima li ovdje itko tko zna nekog poslodavca ili je sam u toj ulozi da bi bio voljan pomoći osobi koja mi je bliska? Naime treba ga prijaviti na par dana kako bi ponovo ostvario pravo na osnovno zdravstveno osiguranje jer ga trenutno nema.. To je bio prijedlog iz HZZO-a. Pokušao je tražiti pomoć preko fb grupa no nije bilo uspjeha. Istovremeno u Splitu gdje se nalazi nikog ne zna tko bi želio pomoći na ovakav način. Pliz, ako znate nekog, možete se javiti u inbox. Shvaćam da tema nije svakidašnja za krpice no više ne znam koga da pitam :'(
2020 08 06
> delilah007: > Pozdrav cure, > ima li ovdje itko tko zna nekog poslodavca ili je sam u toj ulozi da bi bio voljan pomoći osobi koja mi je bliska? Naime treba ga prijaviti na par dana kako bi ponovo ostvario pravo na osnovno zdravstveno osiguranje jer ga trenutno nema.. To je bio prijedlog iz HZZO-a. > Pokušao je tražiti pomoć preko fb grupa no nije bilo uspjeha. Istovremeno u Splitu gdje se nalazi nikog ne zna tko bi želio pomoći na ovakav način. Pliz, ako znate nekog, možete se javiti u inbox. > Shvaćam da tema nije svakidašnja za krpice no više ne znam koga da pitam :'( Zašto se ne prijavi kao nezaposlena osoba? Na taj način isto ima pravo na osnovno zdravstveno osiguranje.
2020 08 06
Ali opet postoji vremenski rok nakon kojeg se treba prijaviti..mislim da je rok 30 dana..nakon toga vise ne moze
2020 08 07
Koliko sam upucena u to, ljudi gube zdravstveno kad ih se "izbaci" sa burze jer se nisu redovno javljali. I sad nemaju pravo se javiti 3-6mjeseci na burzu i nemaju zdravstveno. Ukoliko ga netko zaposli na 10tak dana dobiva zdravstveno i nakon otkaza odmah se moze prijaviti na burzu kao ne zasposlena osoba i ima zdravstveno. Mene uopce ne cudi da Vam nitko to ne zeli napraviti jer su ljudi imali i problema jer trebas ti za tih 10 dana platiti i doprinose i placu isplatiti i sve a ponekad se druge osobe prave grbave i ne zele to podmiriti. A i to nije igrarija vec "zaobilazak" sustava i mogao bi imati poslodavac problema.
2020 08 07
Da svakako, ja sam za 7 dana curi koju sam osigurala trebala sve skuoa doprinose i placu platiti nekih malo manje od 2000 kuna, naravmo kasnine sam tek nakon 3 mj dobila novac od nje, a ja kao poslodavac moram to u roku podmiriti, da smo načisto firma je zatvorena trenutno
2020 08 07
Prijava na burzu i zdravstveno već duže vrijeme nemaju veze jedno s drugim, ali da, rok da regulirate status na Hzzo je 30 dana od kad iz bilo kojeg razloga više nemate status po kojem ste do tad imali zdravstveno.
2020 08 07
> littlegirl: > A i to nije igrarija vec "zaobilazak" sustava i mogao bi imati poslodavac problema. Nedavno sam obavljala za sebe nešto na hzzo i princip je u ovo doba takav da službenici dođu u taj neki zajednički hodnik, objašnjavaš im pred drugima što trebaš, daš im papire koji im trebaju za napraviti to i kad su gotovi izlaze van i ponovno pred svima, prilično indiskretno, razgovaraju s korisnicima. Long story short, bio je u hodniku i jedan mladić u istoj situaciji (isteklo mu je osiguranje, nije se na vrijeme prijavio). Dakle službenica mu je sama, jasno i glasno, sugerirala isto ovo što vi tražite. Riječju, ljudi iz sustava traže zaobilaženje istog. Mislim, nisam uopće iznenađena.
2020 08 07
AnkicaBanankica zaista mi je žao što ste se toliko načekali kako bi ste dobili svoje novce nazad.. To uopće nije u redu i vjerujem da vam nije bilo svejedno. Kako sam prethodno spomenula u uvodnom postu, ovakav način "rješavanja problema" je bio direktan savjet od službenice iz HZZO-a. Ukratko, sve ono što su Beatriss i teehee napisale točno opisuje situaciju.
2020 08 07
Eto i sami vidimo da oni sugiraraju da se pronadje nekoga da Vas zaposli zbog toga, ali ja kao poslodavac mogu reci da to nije jednostavno jer kao sto rekoh odmah te pitaju u poreznoj zasto zbog cega sta, i da poslije opet ne mozes nekoga zaposliti kad toj osobi das otkaz i slicno.. ukoliko zelis neki poticaj i sl.. a ne cudi me uopce da oni nisu upuceni u neke stvari jer kad god trazis nesto nitko nista ne zna.
2020 08 07