Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Zabranjeni proizvodi, brisanje proizvoda i blokiranje korisnika - nejasnoće?

*a na svakoj kozmetičkoj ambalaži (originalnoj) treba biti oznaka unutar kojeg vremenskog intervala možete iskoristiti taj proizvod od datuma otvaranja (uglavnom 3-12mj, a maskare i kraće).
2020 08 11
> Admin2nd: > Ma da se mene pita, kozmetici ovdje uopće nema mjesta iz najjednostavnijeg i očitog razloga, a taj je higijena. Isto mi je i sa cipelama, nema šanse da bih na šapu stavila tuđu obuću. > Prirodna kozmetika, bez dodataka, parabena i otrova zapravo i je najbolja za naš najveći organ, naravno, ne testirana na životinjama. > Ok cure, bit će sastanak i s moderatoricama ostalih sajteva pa ćemo nas sedam usustaviti pravila koja će na svim sajtevima od cro do bg biti ista. Prirodna kozmetika zapravo može napraviti više štete nego koristi, pogotovo ako nije rađena u specijaliziranom laboratoriju. Prirodna ulja izazivaju puno iritacija na osjetljivoj koži i nisu zdrava za dugotrajno korištenje. Ako kupujem prirodni proizvod želim znati koncentraciju svakog sastojka u njemu, što u mnogim oglasima nije navedeno. A laž je kad ekstrakt citrusa podvaljuju pod vitamin C, šro rade i poznati brendovi, ne samo oni koji se doma igraju kemičara
2020 08 11
> VeraM36: > Ili ovo > https://mojekrpice.hr/bubamara3011-6290 > Kako netko moze imati 2800+ artikala za prodaju. Ja toliko ne bi imala da sve pjate i šalice u kući pojedinačno prodam plus namjestaj, plus roba plus cipele plus plocice sa zidova. Žena možda ima ogromnu garažu za čuvanje robe :) Ali pitanje je odakle joj? Možda kupi u second handu, a možda kopa po onim kontejnerima za tekstil i uzima što je dobro za prodati... I nije jedina koja to radi
2020 08 11
> jelena693: > > Admin2nd: > > Ma da se mene pita, kozmetici ovdje uopće nema mjesta iz najjednostavnijeg i očitog razloga, a taj je higijena. Isto mi je i sa cipelama, nema šanse da bih na šapu stavila tuđu obuću. > > Prirodna kozmetika, bez dodataka, parabena i otrova zapravo i je najbolja za naš najveći organ, naravno, ne testirana na životinjama. > > Ok cure, bit će sastanak i s moderatoricama ostalih sajteva pa ćemo nas sedam usustaviti pravila koja će na svim sajtevima od cro do bg biti ista. > Prirodna kozmetika zapravo može napraviti više štete nego koristi, pogotovo ako nije rađena u specijaliziranom laboratoriju. Prirodna ulja izazivaju puno iritacija na osjetljivoj koži i nisu zdrava za dugotrajno korištenje. Ako kupujem prirodni proizvod želim znati koncentraciju svakog sastojka u njemu, što u mnogim oglasima nije navedeno. A laž je kad ekstrakt citrusa podvaljuju pod vitamin C, šro rade i poznati brendovi, ne samo oni koji se doma igraju kemičara Ne samo iritacije nego i alergije, pogoto ako se spravi od bademovog ulja ili bilo kojih drugih orašida (pa i marelice), jer su neki ljudi alergični na orašide, kao i na neka eterična ulja. Tako da prirodna kozmetika može biti super, ali isto tako može biti pogubna. Prijedlog za administratora kako doskočiiti prodaji out-of-date kozmetike - u opisu obavezno postavljanje batch koda da se može lagano provjeriti online (slike su isto u redu ali netko će se vaditi na rezoluciju kamere pa će slikati da se ne vidi, a nekad je zaista teško pročitati batch kod i sa proizvoda). A može dodatno i slika, ali kod obavezno uz opis, kao i kad je otvorena kozmetika (jer očito su mojekrpice second-hand based i podrazumijeva se da je kozmetika otvarana). Pozdrav
2020 08 11
Hvala na ponudi, ali uopće me ne zanimaju Elemis proizvodi :) Po toj logici ti možeš staviti u Elemis ambalažu neki žnj šampon i podvaliti? Dekantiranje parfema je dozvoljeno, na slici su original parfemi koje prešpricavam u bočicu. Tko ima kakve sumnje ne treba kupovati dekante i sve ok :) "Tako je, kozmetika koju sam oglasila je akumilirana unazad godinu-dvije i kao takva i dalje je visoke kvalitete prema svim standardima." Kako da mi vjerujemo da prije godinu-dvije nisi otvorila samo da bi pomirišala proizvod, proizvod je došao u doticaj sa zrakom i istekao mu je rok od otvaranja?
2020 08 11
Zanimljiva tema... Posebno me zanima ovaj dio o novoj kozmetici. Pratim.
2020 08 11
Što se tiče homemade kozmetike - ipak je najveća odgovornost na kupcima koji bi trebali pitati sve što ih zanima. Imala sam priliku ovdje kupiti i homemade kozmetiku i nakit i nikakvih problema nije bilo. I na nekom štandu kod nekih događanja prodaju se razni takvi proizvodi, a često nemaju deklaraciju. U glavi si posložimo da je to sigurno, jer je trebalo valjda proći neku provjeru prije iznajmljivanja štanda, ali, je li prošlo sanitarnu inspekciju i kada? Često u to nismo upućeni, jer nigdje ne piše. Kupimo proizvod i idemo dalje. A ovdje se sve odvija preko poruka pa sami sebi koliko-toliko možemo dati vremena da se smislimo pitati sve što nas zanima pa tako i o provjeri, kvaliteti, deklaraciji i sl. Jednom sam ovdje tražila unikatan nakit za jednu gospođu s posla, ali mi je bilo važno da za taj kamen postoji certifikat koji jamči je li orginal. I sve se naravno da lijepo pitati i dobila sam iskrene odgovore. Nitko me nije uvjeravao u nešto samo da mi proda. I to cijenim. Nekako mi je drago uvijek vidjeti bilo kakve handmade proizvode i nečiji trud. Pa bolje je u svakom slučaju nešto pokušati svojim rukama napraviti, a ne samo sjediti doma i kukati kako nema posla.
2020 08 11
> gea1508: > Hvala na ponudi, ali uopće me ne zanimaju Elemis proizvodi :) > Po toj logici ti možeš staviti u Elemis ambalažu neki žnj šampon i podvaliti? > Dekantiranje parfema je dozvoljeno, na slici su original parfemi koje prešpricavam u bočicu. Tko ima kakve sumnje ne treba kupovati dekante i sve ok :) > "Tako je, kozmetika koju sam oglasila je akumilirana unazad godinu-dvije i kao takva i dalje je visoke kvalitete prema svim standardima." > Kako da mi vjerujemo da prije godinu-dvije nisi otvorila samo da bi pomirišala proizvod, proizvod je došao u doticaj sa zrakom i istekao mu je rok od otvaranja? Isto kao i u parfumeriji, prodavačice znaju otvarati originalne proizvode (ne testere), samo da pokažu kupcima (vidjela nemali broj puta). Kao što ni ja ne znam da ono što je kupljeno nije otovreno makar je kupljeno u trgovini (ako nije u celofanskoj ambalaži), isto tako ni kupci na krpicama ne mogu znati. Ali postoji nešto što se zove povjerenje kupca. Ali ako pričamo o dekantatu, po meni to nije ništa drugo nego home-made tester od 2/5/10ml u, vašem slučaju, muller ambalaži. Koja je razlika onda malog probnog uzorka iz parfumerije i ovog od doma? Da prebacim i ja testere u muller ambalažu ako je do ambalaže? Vaši parfemi na slikama su puni puncati. Da nije možda preprodaja u pitanju - kupite full-size parfeme, prodajte samplove a usput se i vi špricate svaki dan drugim parfemom, a ostanu vam i original bočice kad sve prodate?
2020 08 11
A dajte molim vas price o tome kako netko ima para pa kupi 5 istih parfema?ako je zena lijepo rekla da prati tu krpicarku jednom da objavi 25 ml jednom 50ml?o čemu pricamo ?ta dvostruka mjerila i pravila uvijek i svuda ,i nadasve fino i ispod rebra u ego nemaš para pa nemozes kupit sedamnaest istih parfema .boze baci kamen i ubi me odmah
2020 08 11
> MissSenorita2: > Isto kao i u parfumeriji, prodavačice znaju otvarati originalne proizvode (ne testere), samo da pokažu kupcima (vidjela nemali broj puta). > Kao što ni ja ne znam da ono što je kupljeno nije otovreno makar je kupljeno u trgovini (ako nije u celofanskoj ambalaži), isto tako ni kupci na krpicama ne mogu znati. Ali postoji nešto što se zove povjerenje kupca. > Ali ako pričamo o dekantatu, po meni to nije ništa drugo nego home-made tester od 2/5/10ml u, vašem slučaju, muller ambalaži. Koja je razlika onda malog probnog uzorka iz parfumerije i ovog od doma? Da prebacim i ja testere u muller ambalažu ako je do ambalaže? Vaši parfemi na slikama su puni puncati. Da nije možda preprodaja u pitanju - kupite full-size parfeme, prodajte samplove a usput se i vi špricate svaki dan drugim parfemom, a ostanu vam i original bočice kad sve prodate? Kontradiktorna si, tebi bi se trebalo vjerovati, a meni ne? Dvostruka pravila? Pisala si: "Vi ne znate moje potrošačke mogućnosti i navike a niti imam oglašene stotine proizvoda, već svoju privatnu kolekciju prodajem kao i većina ostalih korisnika." a miješala bi se u moje potrošačke mogućnosti i navike? Vidiš, postoje ljudi koji vole parfeme, cijene ih kao umjetnost, skupljaju ih i slično. Ja sam ljubiteljica parfema, imam popriličnu kolekciju, ako misliš da zarađujem dekantiranjem parfema, proguglaj cijene, izračunaj koliko košta 10ml, pribroji cijenu bočice pa me obavijesti koliko bum se obogatila. Vidim da ne shvaćaš poantu dekanta, ali bome mi se ne da objašnjavat. Tema bi bila super da ju je otvorila iskrena osoba. :)
2020 08 11
Psychocouture je korisnica, ne radi na sajtu ni kao mod ni kao admin.
2020 08 11
> gea1508: > Kontradiktorna si, tebi bi se trebalo vjerovati, a meni ne? Dvostruka pravila? Ne miješam se u vaše potrošačke navike ni u vaše mogućnosti,, nego vidim 5 bočica parfema punih do vrha u oglasu - "dekantiram". Što je dekantat ako nije tester? Čemu kupnja parfema u svrhu dekantiranja? Mogu razumjeti da prodajete parfeme koje ste potrošili pa ste ih se zasitili, ili da prodajete parfem malo korišten, ne sviđa vam se, imate višak, ali prodavati po sitnoj militraži u muller ambalaži po redovnim cijenama je jednako trgovini testerima koji su ovdje zabranjani. Ja ne prebacujem kreme ni ruževe ni parfeme iz jedne ambalaže u drugu, stoga vam je usporedba irelevantna. Cijena jednog od vašeg parfema je 120€ na official mancera webu (cjenovni rang vaših 5 parfema je od 120 do 150€, u prosjeku 135€ za 120ml pakiranje). Laganom računicom se dođe do podatka da 1ml na official mancera webu dođe 8.43kn, a kod vas 8.5kn. Rijetko tko na mojekrpice.hr prodaje nešto što je otvarano/korišteno skuplje od originala, vi svoju prodaju nazovite kako hoćete, ali po meni je to gore od prodavana originalnih testera ili probnih uzoraka. Uostalom, na mencera webu se može kupiti set od proizvoljno odabranih probnih uzoraka veličine 2ml i od 8ml u originalnoj ambalaži (18€ ili 55€ po setu što je jako blizu vašim cijenama na razini ml). To je moje mišljenje ali administrator je tu da da svoj komentar smatraju li se dekantati testerima i jesu li kao takvi dozvoljeni ili nedozvoljeni za prodaju, molim administratora da da pojašnjenje. Isključujem se iz rasprave s vama i čekam administratora da kaže svoju riječ. Hvala i pozdrav
2020 08 11
> Admin2nd: > Psychocouture je korisnica, ne radi na sajtu ni kao mod ni kao admin. Hvala na odgovoru. S obzirom da je podforum Objave, novosti, komentari moderatoa zaključan i nije moguće otvarati temu, a korisnica Psychocouture je otvarala teme i pisala na istom o pravilima i kad će koji profil biti obrisan, zaključila sam da je administrator (ili da je bila administrator), ali ukoliko nije, onda se ispričavam na pogreškom donesenom zaključku.
2020 08 11
> MissSenorita2: > *a na svakoj kozmetičkoj ambalaži (originalnoj) treba biti oznaka unutar kojeg vremenskog intervala možete iskoristiti taj proizvod od datuma otvaranja (uglavnom 3-12mj, a maskare i kraće). Sve znam, i za datume otvorene i neotvorene kozmetike, jedino parfemi i sjenila u prahu nakon otvaranja imaju duži rok trajanja, samo šta kozmetika ( i neotvoren) ne ovisi samo o deklariranom roku trajanja nego i o uvjetima skladištenja i uvjetima u dućanima, tako da ako imate neku kremu 2 godine, koja je u grijanom dućanu bila još godinu, pitanje je koliko je takav proizvod stvarno ispravan, bez obzira šta na njoj piše.
2020 08 11
> VeraM36: > Ili ovo > https://mojekrpice.hr/bubamara3011-6290 > Kako netko moze imati 2800+ artikala za prodaju. Ja toliko ne bi imala da sve pjate i šalice u kući pojedinačno prodam plus namjestaj, plus roba plus cipele plus plocice sa zidova. 116 stranica! :O
2020 08 12
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15