Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Rukotvorine /

Savjeti za slanje rukotvorina

Pozdrav, cure koje izrađujete nakit i ostale sitnije stvari, na koji način šaljete prodano a da se najviše isplati? I koliko naplatite kupcu poštarinu? Počinjem izrađivati neke dječje stvarčiće, trakice za kosu i mašne, pa me zanima najbrži način, kada npr. imam puno narudžbi za poslati odjednom, kupujete li same kuverte i kutijice u kojima šaljete ili uzmete one u pošti, šaljete obično ili preporučeno? Hvala. :))
2020 08 12
Iako se ne bavim rukotvorinama, svakako bi Vam preporučila sigurnije opcije slanja, iako su malo skuplje... Eventualno da stavite takvu neku sitnicu u katalog i zapakirate nekakvom folijom ili bijelim papirom i to da prođe kao dokument za kuvertu sa kioska - 15 kn. Preporučena pošiljka do pola kilograma preko pošte dođe do 15 kn. Ako je nešto veće, onda stavite robu u neku kartonsku amabalažu (svaka ih trgovina ima na bacanje) pa pošaljete kao paket za 18 kn. Obično slanje u najobičnijoj kuvertici Vam je do nekih 5-6 kn, ali nemate nikakav dokaz u vidu šifre za praćenje da ste poslali. I da druga strana kaže da NIJE dobila pošiljku, Vi nikad 100% ne možete biti sigurni da li se pošiljka zagubila ili Vam je osoba prešutila da je uredno zaprimila robu. Ukoliko zatraži povrat jer smatra da je oštećena, pošteno je da ga napravite, iako sumnjate da je dobila robu i da još želi svoj novac nazad. Eventualno povrat možete izbjeći ukoliko kupac izričito zahtjeva slanje takvom nesigurnom opcijom da bi uštedio na poštarini. Onda kupac preuzima rizik i nema pravo na povrat novaca ukoliko nekim slučajem pošiljka zaista ne dođe. Osobno, izbjegavam takve opcije slanja. Znala sam iz svog džepa nadoplatiti da mogu pratiti pošiljku.
2020 08 12