Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Pranje tuš kabine

Pozdrav! Imam staklenu tuš kabinu, točnije, plastičnu ali skroz prozirna kao staklo i užasno mi se skuplja kamenac na njoj.. Točnije, svaka kapljica ostane 😒 Kako vi rješavat taj problem, ako ga imate 😂 podstanar sam pa ne mogu promijeniti kabinu, a želim ju održavati 😁 Hvala na savjetima!!
2020 08 15
Cillit bang , operete spuzvicom i nakon toga obrisete suhom krpom. To je tus kabina, nema magicnog trika da se kamenac ne skuplja, jedino da je susite krpom nakon svakog tusiranja tako da se ne vide tragovi kapljica.
2020 08 15
Nakon svakog tuširanja proći sa peračem prozora po staklu i tako odstraniti vodu i neće ostati tragovi kamenca.
2020 08 15
Kombinacija ovoga sto su Nefertiti (prema potrebi) i Tanci (svaki put nakon tusiranja) rekle, jedino tako.
2020 08 16
Robija uglavnom. Ja sam si sad stavila tuš kabinu i nema šanse ikad više. Da ne pričam koliko je sitno sito u odvodu pa moram čistiti svaka 3-4 dana. Dobra je stvar što mi se odvod neće čepizi, ali brate mili kad vidiš da se voda nakuplja 🤦🏼‍♀️
2020 08 16
Da, robija teška, treba brisati nakon svakog tuširanja da se ne zapusti. No ne bih nikad tuš-kabinu zamijenila običnom kadom, te kade ničem ne služe (osim onih fensi koje služe samo za kupanje i uživanje). Ja imam kabinu od mutnog stakla i već ima po sebi nekakve kapljice. Držala se dobro par godina no onda se kamenac počeo nakupljati po utorima i u jednom trenutku sam odustala od stalnog briskanja, ne da mi se to više, glupi i dosadni posao kojem nema kraja...postoje baš sredstva protiv kamenca pa možda isprobati nešto od toga, ja imam ono iz Lidla ali užasno mi to smrdi...
2020 08 16
Sprijeciti stalnim brisanjem, a alkoholni ocat super otapa kamenac i nije kemikalija...
2020 08 16
L.O.C. višenamjensko sredstvo za čišćenje, također i L.O.C. bathroom cleaner. Ako ste zainteresirani javite mi se u inbox.
2020 08 16
Ma ja jedva cekam da svoju zamjenim obicnom zavjesom.Kupaona mi uz sav trud izgleda kao da je nitko ne odrzava.Kad budemo preuredivali kupaonu i stavili novu kadu gore ide zavjesa.Promjenim svako malo- osim sto je cisto biti ce i osvjezavajuca promjena
2020 08 16
Nisam nikada probala, al cula sam da pomaže kruti sapun. Znaci, sapun se nakvasi, utrlja se u plastiku malo, sve se razmulja i prebriše krpom(ne ispire se). Ja imam zavjesu i ne mogu reću da se lakše održava nego staklo ili plastika. Kamenac mi se nakuplja i na njoj i čak ni pranje u veš masini ne pomaze. Mislim da se od kamenca bas i ne moze pobjeci.
2020 08 17
Postoje nano premazi za tuš kabine koji, navodno, sprečavaju zadržavanje kamenca i nečistoća, no ne znam koliko su učinkoviti. Ako je netko isprobao, molim da napiše iskustva. :)
2020 08 17
> Jagoda_letgo: > Nisam nikada probala, al cula sam da pomaže kruti sapun. Znaci, sapun se nakvasi, utrlja se u plastiku malo, sve se razmulja i prebriše krpom(ne ispire se). > Ja imam zavjesu i ne mogu reću da se lakše održava nego staklo ili plastika. Kamenac mi se nakuplja i na njoj i čak ni pranje u veš masini ne pomaze. Mislim da se od kamenca bas i ne moze pobjeci. Nikako koristiti onu krutu, plastičnu, nego tekstilnu, poliestersku. Ja nabavila svoju u Lidlu za 30 kn, tu i tamo varikinom prođem dno, ali kada je okrenem na 60, izađe kao nova, doduše malkice zgužavana hehe
2020 08 17
> malllaaaa: > > Jagoda_letgo: > > Nisam nikada probala, al cula sam da pomaže kruti sapun. Znaci, sapun se nakvasi, utrlja se u plastiku malo, sve se razmulja i prebriše krpom(ne ispire se). > > Ja imam zavjesu i ne mogu reću da se lakše održava nego staklo ili plastika. Kamenac mi se nakuplja i na njoj i čak ni pranje u veš masini ne pomaze. Mislim da se od kamenca bas i ne moze pobjeci. > Nikako koristiti onu krutu, plastičnu, nego tekstilnu, poliestersku. Ja nabavila svoju u Lidlu za 30 kn, tu i tamo varikinom prođem dno, ali kada je okrenem na 60, izađe kao nova, doduše malkice zgužavana hehe Nisam razmišljala o tome, tj. nisam ni znala da ima od više materijala. Hvala, morat ću idući put pogledat kada budem u Pevexu ili sl.
2020 08 17
Ima i zavjesa za tus svoje nedostatke, jako brzo se uhvati plijesan/gljivice od vode, bez obzira koliko je cuvali. Po mom misljenju uvik bolja tus kabina. Nakon turisanja samo par pokreta suhom krpom i sve ok. Pa nije to ne znam ni ja koji posao. Doslovno minut.
2020 08 18
> nefertiti111: > Ima i zavjesa za tus svoje nedostatke, jako brzo se uhvati plijesan/gljivice od vode, bez obzira koliko je cuvali. > Po mom misljenju uvik bolja tus kabina. Nakon turisanja samo par pokreta suhom krpom i sve ok. Pa nije to ne znam ni ja koji posao. > Doslovno minut. a 5 ukućana koji se tuširaju, a samo jedan briše..... o:) a ljeto....pa idu i 3 puta na dan pod tuš.....
2020 08 18
1 2