Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Walk-in tuš

Dobar dan Krpice! Dosadno mi pa sam si našla projekt renoviranja male kupaonice :') pa kad već mijenjam cijevi i pločice, maknula bih i staru tuš kadu....e tu sada vi nastupate....patim na onu walk-in tuš foru sa samo pločicama dole, ali ona se može izvesti u dvije opcije. 1. sifon na podu i da pločice padaju prema njemu mi je ok, ništa posebno ako se dobro izvede pad 2. ima neka fora sa kanalicama, ali s obzirom da im se cijene kreću od 100-4000 kn (odokativna procjena), zanima me da li se isplati i kako te kanalice čiste ? U ovom trenu prihvaćam sva mišljenja - i ono iz prve ruke i ono od komšinicine babe tetke ujka iz petog lakta drugog koljena....
2020 08 25
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b3d2a7007b91fb531856628a6c090d0b.jpg)
2020 08 25
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/cf8ce100033f500a7a64138746e468d7.jpg)
2020 08 25
> PretrpaniOrmar: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b3d2a7007b91fb531856628a6c090d0b.jpg) Ovakvu mi ima frendica.sređivali nedavno Svekar joj je to radio Fora izgleda.samo se pitam dokle ce sve biti vode tamo Nisu se jos preselili.pa nisu ni isprobali tus Definitivno treba biti dobro pad napravljen da voda ode Da nebi bilo da se covjek polomi unutra Najbolje pitati nekog majstora za savjet A i mislim da nije pretjerano skupo Samo me interesira ciscenje takvog odvoda Ako su samo resetke bez mrezice.to ce se brzo zastopati
2020 08 25
Ja imam walk in tus s kanalicom vec 4 god. Kanalica je ta duguljasta metalna “stvar” (ne znam kako bi to drugacije nazvala) i kad ju podignete ispod je u sredini odvod. Cistite tako da podignete i maknete taj metalni dio i dodete do plasticnog filtera za kosu, dlake itd kojeg se isto makne pa ocisti. Taj filter s rupicama sjeda u veci, isto bi ga nazvala filter, koji ide u cijev. Ja to sve vadim i cistim jednom tjedno, samo spuzvom i sanitarom kako i ostatak tusa. Nema neugodnih mirisa, samo nakon ciscenja ako ne zelite sve sloziti vec pustiti da se osusi (ja tako pustam onaj rupicasti filter) bitno je da vratite onaj veliki, inace ce bit mirisa. Imala sam priliku tusirati se i u takvim tusevima ali sa sifonom, a kod njih je pad drugaciji i sve plocice se moraju naginjati ka tom krugu, dok kod kanalice sve plocice imaju pad ravno prema zidu, i po mom ljepse izgleda. Nadam se da je bilo od pomoci
2020 08 25
> leonchii: > Ja imam walk in tus s kanalicom vec 4 god. Kanalica je ta duguljasta metalna “stvar” (ne znam kako bi to drugacije nazvala) i kad ju podignete ispod je u sredini odvod. Cistite tako da podignete i maknete taj metalni dio i dodete do plasticnog filtera za kosu, dlake itd kojeg se isto makne pa ocisti. Taj filter s rupicama sjeda u veci, isto bi ga nazvala filter, koji ide u cijev. Ja to sve vadim i cistim jednom tjedno, samo spuzvom i sanitarom kako i ostatak tusa. Nema neugodnih mirisa, samo nakon ciscenja ako ne zelite sve sloziti vec pustiti da se osusi (ja tako pustam onaj rupicasti filter) bitno je da vratite onaj veliki, inace ce bit mirisa. > Imala sam priliku tusirati se i u takvim tusevima ali sa sifonom, a kod njih je pad drugaciji i sve plocice se moraju naginjati ka tom krugu, dok kod kanalice sve plocice imaju pad ravno prema zidu, i po mom ljepse izgleda. Nadam se da je bilo od pomoci ajme super info :) hvala puno....zaista mi je najveća briga bilo čišenje kanalice, jer ako je samo sifon na podu, to nije toliki problem, ali ovo mi je nekako pipljavo izgledalo...muž želi obični sifon pa ćemo vidjeti.....meni osobno je isto kanalica efektnija :")
2020 08 25
Nistaa, ja imam i sifon u drugom dijelu kupaonice i puno mi je lakse i "cisce" cistiti kanalicu. Samo je bitno da majstori taj utor u koji ce sjedati kanalica nije preuzak jer ce inace biti tesko vaditi ju...a u principu ju samo podignete s prstima za svaki kraj ili ako niste dovoljno jaki sa npr drskom od male zlice/vilice
2020 08 25
Ja imam kao leonchi i odlično je sve :) Ispod te kanalice je filter koji skuplja kosu i ostalo. Imam nagib tako da sva voda odlazi normalno. Preporučam svakako!
2020 08 26
Imam i ja, samo sto mi se taj filter nenormalno brzo prlja/puni! Svako tusiranje ga moram cistiti jer inace voda ne otjece. Ja jos imam kanalicu gdje su na pokrovu plocice gore i jaaako ju je tesko vaditi van i to cistiti. Evo 90% vremena mi taj pokrov za kanalicu stoji sa strane. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/77a6f4279b7607f26ed1826f8deacb5e.jpg)
prije 27 dana, 23:37
Evo mog iskustva..mi smo prosle godine imali renovaciju stana i napravili taj walk in tus s sifonom. Medutim,keramicar nije napravio dobro pad(iako je tvrdio da ce sve biti uredu) voda nije odlazila nego se skupljala u dijelu tuša. Nase zvanje tog keramicara da nam to dodje popraviti se produzila na dva i pol mj.,cijelo vrijeme sam bila u parnoji od gljivica i cistila tus ko luda nakon svakog tusiranja,da bi naposlijetku isli kupiti nisku kadu i muz je montirao kako je znao. Ugl,sad je ok i na miru sam. Iz mog iskustva ,nebi preporucila.
prije 21 dan, 20:36