Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Migrene - HITNO!

S obzirom da je u Zagrebu već nekih mjesec dana nestašica lijeka za migrenu kojeg koristim (Zomig), trebam info ako itko zna gdje ih u RH ima za kupiti ili povratna informacija za zamjenski lijek koji koristite. Napominjem da ne trebam lijek za GLAVOBOLJu, već isključivo za MIGRENU (koji ide na recept uz preporuku neurologa)...obične sam kobinacije lijekova već sve (nažalost) isprobala, kao i dosta alternativnih metoda (meditacija, hipnoza, akupunktura, masaža, čak i botox) tnx
2020 08 25
Pozdrav! Ja sam imala godinama migrene i isto sam tako svašta koristila. Zadnje sam koristila neku terapiju koju su mi bili propisali - svaki dan nalgesin bez obzira imam li bolove ili ne (što mi je bilo besmisleno) i maxalt (kod neurologa na recept), ali nakon što me je maxalt uspavao na dobrih 5,6,7 sati odlučila sam promijeniti druge stvari. Znam da zvuči kao klišej i da ako imate gadan posao s rokovima nemate vremena odmarati, ali mislim da treba poslušati doktore i promijeniti način života, ali i prehranu. Izbacila sam sve konzervirano, alkohol, sireve navečer, šećere prije spavanja, riješila se nekih stresnih situacija (i ljudi ) iz svog života i uvela više vode, magnezija i sirovog povrća. Nakon nekoliko mjeseci migrene su se smirile i jako prorijedile. Sretno!
2020 08 25
@zanaZG, hvala na lijepim željama, ali promjene koje navodite meni na žalost meni nisu rezultirale smanjenjem migrena (a probala sam ih)....čovjek se na sve navikne pa tako i na bol....a u 30ak godina migrena nema kamena kojeg nisam okrenula da ublažim bol sada trebam preporuku za lijek kojeg uzimaju osobe koje pate od migrena....naime, lijek s kojim sam zadovoljna i koji redovno uzimam (Zomig) je u nestašici i nema ga nigdje za kupiti pa molim migrenozne kolegice koja uzima neki lijek sličan Zomigu za preporuku (ili info gdje se Zomig trenutno može naći). :")
2020 08 25
maxalt na preporuku neurologa, sam mi je rekao da je slično kao zomig :)
2020 08 25
Moja kolegica pati od migrena (one gdje te svaki tračak svjetla ubije i ispovraćaš dušu :s ) i pomogao joj je isto taj Maxalt ( uz preporuku da ga uzme već na samu naznaku da će migrena početi, prije nego se razmaše ). Osim lijekova, zanimljiva crtica, migrene su joj POTPUNO nestale u periodu kada je imala ugrađenu Mirenu i nije imala menstruacije.
2020 08 25
> Magieli: > Moja kolegica pati od migrena (one gdje te svaki tračak svjetla ubije i ispovraćaš dušu :s ) i pomogao joj je isto taj Maxalt ( uz preporuku da ga uzme već na samu naznaku da će migrena početi, prije nego se razmaše ). > Osim lijekova, zanimljiva crtica, migrene su joj POTPUNO nestale u periodu kada je imala ugrađenu Mirenu i nije imala menstruacije. :o :o :o Mirena (?)...hmmm, morat ću onda i tu opciju malo bolje istražiti.... :* hvala puno
2020 08 25
> schmetterling: > maxalt na preporuku neurologa, sam mi je rekao da je slično kao zomig :) provjerila sam si nalaze i imam preporuku neurologo i za njega x-) hvala puno....samo me još zanima nešto, djeluje li samo kada se uzima prije nego migrena udari ili i za vrijeme trajanja?
2020 08 25
> PretrpaniOrmar: > > schmetterling: > > maxalt na preporuku neurologa, sam mi je rekao da je slično kao zomig :) > provjerila sam si nalaze i imam preporuku neurologo i za njega x-) hvala puno....samo me još zanima nešto, djeluje li samo kada se uzima prije nego migrena udari ili i za vrijeme trajanja? meni osobno kad se razbukta ništa ne pomaže, odem na hitnu da mi daju nešto protiv povraćanja u infuziji, glavobolju mi ne riješe ni lijekovima kroz infuziju. ali to je sve individualno :) generalno meni stalno neurolog napominje da treba popiti čim krene, za sve lijekove
2020 08 25
> schmetterling: > > PretrpaniOrmar: > > > schmetterling: > > > maxalt na preporuku neurologa, sam mi je rekao da je slično kao zomig :) > > provjerila sam si nalaze i imam preporuku neurologo i za njega x-) hvala puno....samo me još zanima nešto, djeluje li samo kada se uzima prije nego migrena udari ili i za vrijeme trajanja? > meni osobno kad se razbukta ništa ne pomaže, odem na hitnu da mi daju nešto protiv povraćanja u infuziji, glavobolju mi ne riješe ni lijekovima kroz infuziju. ali to je sve individualno :) generalno meni stalno neurolog napominje da treba popiti čim krene, za sve lijekove da, ja sam onda u istom rangu što se tiče jačine....hvala puno....pokušat ću onda s Maxaltom, a i malo bolje istražiti Mirenu...svašta čovjek nauči tu na Krpicama hahahahah
2020 08 25
Evo i ja mogu potvrditi da nemam migrene otkad pijem hormonalnu kontracepciju, spirala radi na sličan način pa možda ima nešto u tome Nisu bile česte ni vjerojatno jake ko vaše, ali dovoljno da me izbaci iz takta i da moram 3 dana biti kod kuće u mraku, najčešće su se javljale kao popratna pojava pmsa. Sad mi se desi jednom u pola godine, ako ne i rjeđe, i riješim običnim tabletama protiv glavobolje
2020 08 25
Trenutno ove ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/bfe85db238e1446a35507178d34e1e8f.jpg)
2020 08 25
Od Maxalta kojeg sam pila nekih 4-5 god sam dobila sve nuspojave.. Tako da to ne bih više preporučila.. Ali svakom je drugačije.. Ove gore su ok. Za sada 😊
2020 08 25
Meni je magnezij od 400 mg svakodnevno uvelike poboljšao stanje. Inače imam migrenu s aurom i sada ju svakih par mjeseci dobijem tako da to nije ni približno učestalo kao Vaše, no vjerujem da vrijedi probati ukoliko već niste, bar da se smanji učestalost. 🙂 Inače, meni je neurologica prepisala Zaldiar i moram ga popiti u razdoblju dok imam blicanje i smetnje vida, kasnije bas ništa ne pomaze.
2020 08 25
Pozz,evo samo za informaciju moja prijateljica je imala dugogodisnje probleme sa migrenama . Kad je otisla privatniku jer je odlucila staviti navlake na zube preko rengena je otkrila da ima neki upalni proces u kanalima i kad je to sanirala migrene su u potpunosti nestale.
2020 08 26
Išla sam privatno kod neurologa, nakon 12 godina patnje , u 7 mj ove god sam dobila lijek za migrenu MAXALT RPD i rečeno mi je da nema nuspojava, uglavnom stari ljudi koji imaju problema sa tlakom i srcem dobe nuspojave. Kao preventivu sam uzimala ANTEMIG ( to je dodatak prehrani) , pa čak i čaj od stolisnika Uzroka migrene može biti na tisuće
2020 08 26
1 2 Sljedeći