Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Nemarni susjedi u zgradi

Drage krpičarke, ne želim duljiti previše. Živim u zgradi u kojoj vlada nekultura. Ukratko – zajednička prostorija pojedinim stanarima služi za gomilanje otpada ( derutni namještaj, dječja kolica i svašta nešto), iz pojedinih stanova širi se neugodan smrad, susjedi su lijeni do kraja pogurati vrata da se zaključaju ( a provale nisu rijetke). Ljubimci u zgradi prema kodeksu nisu dozvoljeni, ali nemam ništa protiv njih, međutim, smeta mi što pojedini stanari za njima ne čiste izlučevine vidljive po stubištu ili ne pokupljaju govanca oko zgrade. Otpad se ne razvrstava kako spada, a kazne se dijele podjednako na sve stanare. Predstavnik stnara je tu da kupi novce i boli ga ona stvar. Nisam tip osobe kojoj smeta dlaka u jajetu, ali smatram da neke kulture treba biti. Kome se mogu obratiti za rješenje tog problema? Postoji li osoba (osim predstavnika stanara) koja može narediti tim stanarima da maknu smeće iz zajedničke prostorije i porade na nekim stvarima? Upozoravalo se na takvo ponašanje, ali ljudi nisu to doživljavali.
prije 27 dana, 02:14
bio je sličan problem i kod mene u zgradi sa zajedničkom prostorijom tj. 2 takve prostorije, jedino rješenje je da se dogovore neki stanari skupa s predstavnikom i iznesu sami svo to glomazno smeće van i promijene bravu, a nove ključeve da ima predstavnik i tek možda par stanara koji neće gomilati smeće u tu prostoriju. Recimo neka samo tu prostoriju smiju koristiti za parkiranje bicikla ko nema svoju šupu, i za kolica ko živi na katu ako zgrada nema lifta da mame ne moraju tegliti kolica do 4. kata i da vam se bicikli i kolica ne parkiraju unutar stubišta što zauzima prostor, ružno izgleda i može privlačit lopove da ukradu nešto.
prije 27 dana, 09:05
što se tiče ljubimaca koji ostavljaju tragove za sobom, nema druge nego vlasnike osobno upozoriti na to i da očiste za svojim ljubimcem ako mu pobjegne na stubištu jer valjda i u stanu očiste za ljubimcem ili ostave da se osuši i usmrdi u mojoj zgradi većinom se razvrstava otpad, ali to je sve uzalud kad su kontejneri zajednički sa ostalih 10 ulaza iz susjedne zgrade, a također u te kontejnere dovoze autima u sred bijela dana građevinsku šutu i još svašta nešto svojeg smeća ko zna odakle povremeno sam viđala komunalnog redara kako fotogarfira kontejnere i okolo kontejnera glomazni otpad na zelenoj površini kojemu tu nije mjesto odlaganja, ali nisam još čula da je itko iz drugih ulaza dobio kaznu za to
prije 27 dana, 09:10
Općenito je pala razina kulture, a u gradove se doseljavaju ljudi koji nemaju kulturu stanovanja u zgradama. Ova korona kao da je iz većine ljudi izvukla najcrnje njihove osobine i ponašaju se kao divlje zvijeri, koje bi rastrgale drugog čovjeka. Problematične stanare upozorite na njihova ponašanja koja nisu prihvatljiva. Ako ne prestanu, obratite se predstavniku stanara. Ako ni to ne bude efikasno, onda vam preostaje samo sudski postupak, a s obzirom kakvo je hrv.pravosuđe, to vam ne bih preporučila.
prije 27 dana, 09:14
> BijelaCamellia: > Općenito je pala razina kulture, a u gradove se doseljavaju ljudi koji nemaju kulturu stanovanja u zgradama. Bez ljutnje, ja se s ovim ne bih složila. Znam nekoliko ljudi koji imaju visok stupanj obrazovanja i žive cijeli život u zgradama pa s balkona bacaju opuške ili na stubištu ispred svojih vrata ostavljaju smeće danima dok se ne sjete da bi bilo vrijeme baciti sve u kontejner. Takva ponašanja su stvar pojedinca koji općenito nisu za bilo kakvu zajednicu. Isto bi se ponašali i da žive u kući, ali bi možda s nečim drugim narušavali izgled ulice. I takvih slučajeva je bilo i prije korone. Problem nemarnih stanara nema veze s koronom. Jednostavno su takvi, jer su vidjeli da se to može. Nije bilo konkretnih zabrana i pravila zgrade pa ljudi iskorištavaju priliku.
prije 26 dana, 11:47
Predstavnik stanara valjda organizira nekakve sastanke stanara, barem na mjesečnoj bazi? Pokušajte na tom sastanku reagirati i dati svoj prijedlog. Ako ne uspije, organizirajte se sa stanarima koji razmišljaju isto kao i vi, prvo vi istomišljenici porazgovarajte sa predstavnikom. Ako smatra da to nije problem, ispitajte opcije kako zamijeniti predstavnika i postavite nekog novog koji ima volju držati urednost zgrade. Nažalost, razgovor sa stanarima koji gomilaju smeće najčešće ne urodi plodom. Takvim ljudima je gomilanje stvari ok. Nemaju mjesta u svojim odajama pa koriste mjesto koje im se nudi. Valjda misle da će im sve te kojekakve stvari trebati. Općenito, ljudi gomilaju sve i svašta, dok se vani stvari bacaju čim se zamijene novima.
prije 26 dana, 11:57
> Lunass: . Općenito, ljudi gomilaju sve i svašta, dok se vani stvari bacaju čim se zamijene novima. Lunass i vani neki ljudi skupljaju sve i svasta, neki u tolikoj mjeri da to vec postaje patologija. Opcenito ljudi vani vrlo rijetko bas tako bacaju stvari .Organziziraju garage ili yard sale i prodaju svoje stare stvari, nebi vjerovala sta sve tu ima, od poluopotrosenih sampona i praznih zdjelica sladoleda preko starog namjestaja, djelova auta pa sve do umjetnickih slika.Ima miljun raznoraznih stranica tipa njuskala di isto tako prodaju sve i svasta. Lokalne zajednice organiziraju (mjesecno,godisnje kako ko ) sajmove di mozes donirat ili donit prodat svoje stare stvari.Isto tako mozes pozvat kompanije za ciscenje koja onda pokupe tvoje stare stvari i odnosi ih razlicitim karitativnim ustanovama ili u reciklazu(ta je usluga svugdje poprilicno skupa i u ugovorima za inzajmljivanje stana uvjek stoji da ti od pologa uzimaju za platit tu uslugu ako je potrebno) . U Zagrebu sam ja zvala "Retro centar" i decki su mi brzo i efikasno ispraznili cijeli stan, platila sam 400-500 kuna ( ne mogu se vise sjetit tocno. Opcenito ziceci 25 godina po svitu vidila sam da ljudi vani jako cijene svoj novac,i prodat ce sve sta je moguce prodat ako ne mogu prodat onda ce poklonita ali vrlo rijetko bacit.
prije 26 dana, 13:27
Hvala vam svima na savjetima! Inače sam se i ja zbog potreba studiranja doselila u grad i zaista mi ne pada na pamet ponašati se kao ti dotični stanari. Postoji jedna odlična stranica– Sharing is caring Zagreb (postoji za više gradova), gdje možete pokloniti stvari ili zamoliti za nešto što vam treba. Ma znate što, prije je sve to donekle funckioniralo, ali ovi starčeki su umrli i došli su neki drugi ljudi. Mislim da bi se odavno izglasao novi predstavnik, ali je problem u tome što to može biti isključivo vlasnik stana. Puno njih su podstanari. Pošto sam se doselila nedavno, ne znam baš susjede, ali definitivno smislit ću način da popričam sa njima. Ipak održavanje zgrade preskupo dođe, a ništa se ne radi po tom pitanju. Hvala vam svima i uživajte!
prije 26 dana, 16:09
Bezzamjena,najbolje bi bilo da napises jedno pismo i stavis ga na oglasnu plocu ako je imate ili zaljepis na zid.Lipo pristojno nabrojit sve probleme koje si uocila i dat rjesenja .Tipa,"stvari koje Vam ne trebaju mozete ponudit na sranici Sharing is caring .Uslugu besplatnog odvoza namjestaja obavlja humanitarna udruga Remar Croatia broj taj i taj , besplatan odvoz tehnike -broj i tako.Sve lipo redom. Zatvaranje vrata,ciscenje iza kucnih ljubimaca...lipo sve nabrojis ........neki ljuid ce izignorirat poruku ali neki ce i poslusat i eto vec ste malo krenili naprid sa rjesavanjem problema.Naravno i pokusat angazirat kucepazitelja.Sretno
prije 26 dana, 16:34
Hm..zao mi je Ja zivim u zgradi. 3x velike kutije zimske odjeće mi je ukrala čistačica (vidjeli su se susjedi,niko ne zeli svjedočit ,) ostala sam bila "gola i bosa" za zimu. Radi jos uvijrk tu. S kata lupa žena,muž koristi udarnu bušilicu svaki dan od jutra do mraka (da nevjerojatno jel) gastritis sam dobila u trudnoći Pres stanara mi je pokazala srednji prst. Da. Pas ima,laje,(otac pije 7 lijekova na dan),zamolio je susjeda,da bi susjed kad vodi psa, psu govori Ajde laj (ok pas ga ne razumije) Nista, ..imam dijete i čuvam blizance ,ali i dalje imam bolove zeluca i glave od nespavanja od ove zene s kata i muza (policija im nije nista nspravila.. Koliko puta sam ljeti na vrucini izasla sama iz stana van samo da ne trpim to 😭 I onda neko mi kaze..odseli se..a gdje kamo i kako.. Grads.poglavarstvo mi nije htjelo pomoci ni centar ..
prije 23 dana, 17:46
Bilo bi pravo cudo da zivite u zgradi u kojoj nema specijalaca 🤣
prije 23 dana, 20:32
Živimo u zgradi. Manja je zgrada, ima svega 6 stanova od toga 3 se koriste zimi ostali su turistički - ljetni period. Nemamo zajedničkih prostorija ali smo imali problema sa otpadom. Kod nas se otpad razvrstava i kazne su rigorozne, vreće i kante su čipirane na zgradu, što je šteta jer bi za svaki stan trebalo biti pojedinačno. 1 godinu smo mučili muku s tuđim turistima i silnim smećem koje su bacali po ulazu, oko zgrade, u komunalnim kantama bilo je i plastike i stakla, u plastici limenki papira...itd... Ove godine se napokon otkrilo čiji turisti i koji iznajmljivač rade shit sa smećem i zbog koga smo platili kaznu. Prošli mjesec muž popizdio i sve kante istresao njima u dvorište dole (prizemni stanovi imaju svoj vrtni ograđen dio) pred turiste lijepo na travnjak. :') Da smo morali povući tako drakonsku mjeru, jebiga jesmo, eno baba je tu već mjesec dana, sad pere kante, razvrstava otpad, mijenja vrećice redovito. Također smo ju i prijavili pa neka plaća sama kazne ako već ima novaca za to. I opet bi tako.
prije 19 dana, 23:32