Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kupoprodaja nekretnine

Drage cure, Uskoro dečko i ja kupujemo stan putem APN subvencije stambenog kredita ali imam neke nedoumice. Odlucila sam da predugovor i ugovor o kupoprodaji mogu sastaviti i sama pa me samo zanima nacin sastavljanja istoga, a vezano uz kupoprodajnu cijenu. Cijena nekretnine je 65.000,00 eur (5000 eur kapare, 40.000,00 eur stambeni kredit banke i 20.000,00 eur vlastito ucesce). Da li u predugovoru navodim samo iznos kapare i punu cijenu nekretnine (65000 eur) na nacin da se ista prilikom isplate umanjuje za kaparu, a u glavnom ugovoru cijeli nacin otplate (65000-5000 eur kapara-vlastito ucesce-stambeni kredit)? ili ovaj dio vlastitog ucesca ne navodim? Da li je u redu da na predugovoru bude navedena cijena 65000 eur, a kredit uzimamo na 40000 eur buduci se tek kasnije na ugovoru navodi cijeli nacin isplate? Unaprijed hvala na savjetima ukoliko neka ima iskustva 😊
prije 27 dana, 22:33
Mislim da imam primjere ugovora na mailu jer sam radila u agenciji za nekretnine dok nisam dobila otkaz prije 2 mj zbog trudnoce. APN ti ide preko drzave ne kupujes od susjede i trebati ce ti 203838 papira i zivci. Druga stvar banke procjenjuju stan. I racunaj da sad procjene rade na 70 % u prijevodu ako stan procijene da vrijedi 100000€ dobivas 70 za ostatak se snadji. Mogu ti pogledati članke za tu kaparu znam da smo mi nju stavljali i u predugovor i ugovor, ali prvo zovi procjenitelja u stan da ne bi kasnije bilo da odobre manje ili nesto jer moras staviti tocno na ugovor. Za APN imas 100 provjera vise nego za obicni stambeni i racunaj ako predas u 9. Mj odobrit ce u 11 ili 12. Da se ne sokiras koliko traje... mozes mi se javiti u privatan inbox i pogledam ti na mailu ugovore
prije 26 dana, 23:12
Nije 70% nego neke banke zbog 'korone' su davale do 85% procjene, ali ima ih koje i dalje daju do 100%... Ali sa 20k vlastitog učešća kako piše, to nebi trebao biti problem. Nekretninu će vjerojatno procjeniti negdje oko 58k, i da daju 85% toga, to je opet oko 49k... Provjeriš u 2-3 različite banke, budi spremna promjeniti banku ako treba... Ako mijenjaš, pričekati ćeš da sjedne prva plaća u novu banku i dalje ti ide sve normalno, osim što ti preporuče da ne tražiš dozvoljeni minus dok se kredit ne odobri, jer si tako poželjniji klijent
prije 21 dan, 14:50
Za prvi dio ti nisam sigurna, ali mislim da se piše sve, samo pazi vezano za kaparu, da naglasiš dali se vraća tebi i na koji način, ili se umanjuje od cijene nekretnine prilikom isplate kredita Ima na internetu primjera ugovora i predugovora pa iskoristi za svoje
prije 21 dan, 14:50
Hvala puno drage cure. Potpisali smo predugovor i za sad je sve u redu. Procjena je isto dobro prosla i nesto je veca od samog iznosa kredita buduci da jedan dio cijene placamo svojim sredstvima. Inace smo sve pokrenuli u PBZ-u. A sad samo papiri za APN i strpljenje 😊
prije 19 dana, 00:28