Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Savjeti o uporabi stranice /

Kupnja zlata i srebra sa krpica

> QueenBee91: > > vintage.red.cat: > > Ja prodajem nakit, no najvažnije je da ga i skupljam te kroz niz godina učim o njemu. Kaj se tiče srebra, danas oznake ne znače ništa. Kao fol srebri nakit iz Kine uredno ima oznaku 925, a samo je posrebren. Radi toga ja sav srebrni nakit testiram. Ako želite kupovati srebro, držite se starog dizajna. Novi dizajn kupujte samo od cura sa puno pozitivnih ocjena. U velikoj većini cure su ovdje super pa sam sigurna da budete našli nekaj za sebe. :) > Gdje testirate srebro? Ja bas cekam da mi stigne jedan prsten, nadam se da je srebro, ali kad sam prije trazila po zlatarnama nisu htjeli testirati srebro Prije mi je testirala frendica koja je zlatarka, no kako je ona u Dubravi, to znači sat tamo, sat natrag, uh. Pa sam si kupila tester i kamen. Cca 50 kn. Pogledajte na ebay. Pazite kod rukovanja jer je to kiselina. No ovako sam mirna.
2020 09 18
> Tanja0204: > Ja radim nakit , srebro nabavljam od odavno provjerene i najvece u UK firme a kamen nastojim kupovat u zemlji porijekla takodjer od provjerenih sellera tako da stojim iza onog sta u opisu pise. Za opale ne da garantiram nego glavu mogu na giljotinu stavit. > Ali s obzirom da sam odi vidila svasta ,opala,rubina,smaragda i svega ostalog koji iste nisu ni vidili il masu kineskog srebra savjetujem vam oprez. > Pogotovo kad se radi o nekim vecim novcima. > Trziste je odavno puno kineskog srebra odnosno lupnu 925 pecat na sve sta je silver plated i lose kvalitete srebra odnosno nekakve legure bakra i srebra i boga pitaj cega sve ne. > Tako da oprez, oprez i oprez > A kamenje je tek prica za sebe: > Evo samo primjer > Rubini,smaragdi safiri koji stizu iz indije > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/0cf56208267a1009f229cde9f92bb4db.jpg) > Ovo je dyed Sillimanite ,i mogu se kupit za par dolara > I mogla bi do prekosutra sa primjerima > Ja uistinu nemam nista protiv prodaje bilo cega ako se u opisu stavi o cemu se radi i da kupac zna sta kupuje. > Uostalom nekom uopce nije bitno da li je kamen pravi, sinteticki ili neka jedtinija fake verzija orginala ako mu se komad nakita svidja. Slažem se, danas je tržište preplavljeni fejk robom. Kinezi su savršeni u kopiranju. Ja skupljam vintage nakit i čak su to počeli kopirati. No čim se primi u ruku, znaš. Treba biti oprezan. Makar se sa godinama dobi filing i u prepoznavanju srebra, jedan tester uvijek dobro dođe. Nije skupo, a bar je čovjek miran.
2020 09 18
> EzriZlo: > > Oprosti, jesi li ti EzriZlo, jako me podsjetio nakit sa profila na njen.. ? 😬 > Nije, no hvala na komplimentu 😉 > Tanja je moja dugogodisnja prijateljica. Hvala x-) x-) x-)
2020 09 20
> QueenBee91: > > vintage.red.cat: > > Ja prodajem nakit, no najvažnije je da ga i skupljam te kroz niz godina učim o njemu. Kaj se tiče srebra, danas oznake ne znače ništa. Kao fol srebri nakit iz Kine uredno ima oznaku 925, a samo je posrebren. Radi toga ja sav srebrni nakit testiram. Ako želite kupovati srebro, držite se starog dizajna. Novi dizajn kupujte samo od cura sa puno pozitivnih ocjena. U velikoj većini cure su ovdje super pa sam sigurna da budete našli nekaj za sebe. :) > Gdje testirate srebro? Ja bas cekam da mi stigne jedan prsten, nadam se da je srebro, ali kad sam prije trazila po zlatarnama nisu htjeli testirati srebro Gdje god vidite natpis 'Otkup zlata i srebra' testirati će vam srebro ako dođete s pričom da biste ga možda prodali ;)
2020 09 20
Ali kad nosiš na otkup, onda ne paze na kojem mjestu testiraju nakit : ) prošli put sam nosila skupu zlatnu ogrlicu, žena ju je samo uzela i zagrebla cijelom dužinom, na moje šokirane oči : ) bila je za otkup, pa ono...ali inače vrlo nemarno...
2020 09 30
Zato kažete - Možda bih prodala , ako budem zadovoljna ponudom ;). dok nisam počela raditi u srebru i verzirala se u prepoznavanju na puškomet često sam tako išla na provjere
2020 10 01
sto nije otkup srebra oko 3kn po gramu? nije uopce isplativo, bolje je prodat nekome ili poklonit nego dati u otkup. meni su vise puta odbili testiranja u zlatarnama za srebro, jos nisam nasla neku koja zeli
2020 10 01
> QueenBee91: > sto nije otkup srebra oko 3kn po gramu? nije uopce isplativo, bolje je prodat nekome ili poklonit nego dati u otkup. meni su vise puta odbili testiranja u zlatarnama za srebro, jos nisam nasla neku koja zeli Uopće ne razgovaramo o tome . Nitko iz teme ne želi na taj način prodati srebro, samo provjeriti da li je neki komad nakita zaista srebrn ,:) . I kako je već rečeno - tamo gdje se vrši otkup zlata I SREBRA, ne u zlatarnama.
2020 10 01
1 2