Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Problemi sa autoškolom

Imam neku nezgodnu situaciju sa pohađanjem autoškole i treba mi savjet. Naime, radi se o tome da ja sa instuktorom u propisanih 35 sati nisam još pola toga odradila (niti jednom nisam parkirala niti se ikad parking spominjao, vozila u 4.brzini, kružni tok, poligonske radnje i još par stvari) i sad sam indirektno prisiljena uzimat dodatne sate jer bez toga ne mogu na ispit. Na moje pitanje instruktoru da zašto to nismo odradili kaže da mu nije imalo smisla kretat na neke nove stvari jer sam još dosta uplašena i nesigurna kad vozim. Zanima me da li je on smio meni sam raspoređivati sate kak god želi i ne odraditi cijeli program u 35 sati? Jer bi trebala uzet prvo 10 sati da me nauči ovo sve što nikad nisam pa nakon toga opet dodatni za utvrđivanje svega, tj.za što i služe dodatni sati..a da ne govorim da je lik grozan, izrazito živčan i urla na mene na svaku moju pogrešku. Ne znam jel se radi o tome da oni tak rade samo da izvuku još para ili instruktor stvarno može sam odredivati koliko će se što raditi i pol toga ne pokazati jer je eto on tako sam ocijenio.
2020 09 28
> arisa678: > Imam neku nezgodnu situaciju sa pohađanjem autoškole i treba mi savjet. > Naime, radi se o tome da ja sa instuktorom u propisanih 35 sati nisam još pola toga odradila (niti jednom nisam parkirala niti se ikad parking spominjao, vozila u 4.brzini, kružni tok, poligonske radnje i još par stvari) i sad sam indirektno prisiljena uzimat dodatne sate jer bez toga ne mogu na ispit. Na moje pitanje instruktoru da zašto to nismo odradili kaže da mu nije imalo smisla kretat na neke nove stvari jer sam još dosta uplašena i nesigurna kad vozim. Zanima me da li je on smio meni sam raspoređivati sate kak god želi i ne odraditi cijeli program u 35 sati? Jer bi trebala uzet prvo 10 sati da me nauči ovo sve što nikad nisam pa nakon toga opet dodatni za utvrđivanje svega, tj.za što i služe dodatni sati..a da ne govorim da je lik grozan, izrazito živčan i urla na mene na svaku moju pogrešku. > Ne znam jel se radi o tome da oni tak rade samo da izvuku još para ili instruktor stvarno može sam odredivati koliko će se što raditi i pol toga ne pokazati jer je eto on tako sam ocijenio. Mislim da instruktor ne bi smio to raditi jer na kraju krajeva vi njemu plaćate 35 sati vožnje da vas nauči sve što je potrebno za ispit i ne bi smio samostalno (bez vašeg pristanka) donositi odluku o izostavljanju određenog gradiva. Druga je stvar da vam je samo rekao - gledajte, nesigurni ste, mislim da ćete trebati dosta dodatnih sati ili nešto slično. U svakom slučaju mislim da bi bilo dobro da probate porazgovarati s nekim autoritetom u toj autoškoli - s nekim tko nije instruktor - i probati se s njima posavjetovati. Ja sam za vozački štedila godinama i mogu misliti kako je užasna vaša situacija...
2020 09 28
U 35h se mora sve odraditi a Vama ako odredjena aktivnost ne ide uzmete dodatne sate. Vecina AŠ namjerno sabotira polaznike koji su nesigurni da uzimaju dodatne sate jer njima idu u korist. Radila u jednoj :(
2020 09 28
Ja sam to rekla voditelju autoškole i on naravno stao u obranu instruktora, priča sve kao i on. Da za moje dobro (jer bi mi bilo prestresno) je želio sporiji tempo i da nije bilo smisla krenut sa parkiranjem ili poligonskim radnjama ako nisam svladala nešto od prije?? Ma nema smisla to što prica, a tek sam na 32.satu shvatila kak stvari stoje, prije toga nije to iskomunicirao sa mnom ništa. Evo najradije im ne bi više niti kune uplacivala!
2020 09 28
Kad se ja samo sjetim mog polaganja..hahaha. instruktor je mene i kolegicu trazio za gorivo😅 mislim kakav kralj. Ona mu je dala ja nisam htjela.
2020 09 29
Tako da me nista ne cudi i def nije okej.
2020 09 29
Nisam sigurna, ali mislim da je za rad svih autoškola nadležan HAK. Možda bi bilo dobro da se njima obratite? Također, mislim da instruktor nema pravo samoinicijativno vam rasporediti satove tako - druga stvar bi bila da je to dogovoreno i da ste na to pristali. Osim toga, imate pravo tražiti drugog instruktora. Ne mora ovaj biti loš, ali jednostavno s nekim ljudima ne "kliknemo", a izuzetno je bitno da se kandidat osjeća opušteno i smireno. Netko drugi bi vam možda bolje odgovarao (zbog temperamenta, načina komunikacije...) Nikako i ni u kojem slučaju ne smije vikati na vas. Tu ste da usvojite nove vještine, a on je tu da vas pouči. Ako to ne može smireno i pribrano, onda taj posao nije za njega.
2020 09 29
Hak je nadlezan za rad AŠ, al oni kad dolaze u kontrolu samo gledaju knjizice kandidata da li su potpisane, knjigu izvezenih sati i da li se poklapa s uvedenim podatcima u njihovom programu i to je sve. Ti kao instruktor nigdje ne pises sto si radio taj dan s kandidatom i koje aktivnosti tako da kad bi hak isao u auto se vozati s svakim to bi bila druga prica medjutim nema sanse da do toga dodje. A sto se tice drugog instruktora znaci ako je voditelj vec stao u obranu prvog ista stvar bi bila i za drugog. Instruktori su zaposlenici autoskole i rade za placu a ne za sate ali rade po nalogu voditelja/vlasnika autoskole. Iskustvo kakvo imam je da se namjerno zavlace kandidati kako bi se uzelo sto vise dodatnih sati, da se cak nekad neke stvari ni ne pokazu sto ispitivac trazi kako bi kandidat namjerno pao na ispitu i uzeo OBAVEZNA 3 sata koje placa autoskoli prije izlaska na iduci rok, a onda mu u to vrijeme kaze instruktor da si uzme jos par sati da to bolje savlada i kome placas autoskoli.. tako da je sve to jedna muljaza
2020 09 29
> arisa678: > Ja sam to rekla voditelju autoškole i on naravno stao u obranu instruktora, priča sve kao i on. Da za moje dobro (jer bi mi bilo prestresno) je želio sporiji tempo i da nije bilo smisla krenut sa parkiranjem ili poligonskim radnjama ako nisam svladala nešto od prije?? Ma nema smisla to što prica, a tek sam na 32.satu shvatila kak stvari stoje, prije toga nije to iskomunicirao sa mnom ništa. Evo najradije im ne bi više niti kune uplacivala! Prvih 5h u autoskoli se radi poligon. Prema propisu. Eto a ne kuzim kak vi niste isli na poligon. Smijesno
2020 09 29
Uhhhh, nije mi to u redu od njega. Međutim, imala sam vrlo slicnu situaciju sa svojim bivšim instruktorom. Odradili smo svih 35 sati i stalno je govorio da ja nisam spremna još uvijek za izići na vožnju, da zašto bi placala HAK-u 1000 kn iznova bezveze kad padnem, umjetno da uzmem dodatne sate i budem spremna doći pred ispitivača i odvoziti to dobro. Sa tim mi je nekako poljuljao samopouzdanje, iako sam bila poprilično sigurna u sebe da vozim sasvim dobro za položiti, ali uzela sam te dodatne sate , ali on ni nakon 5.og dodatnog nije bio zadovoljan i uvjeravao me da trebaš još dodatnih. I tu sam rekla dosta. Nazvala sam lijepo autoskolu i rekla da se želim ispisati od njih i prebaciti u drugu autoškolu. U toj drugoj autoškoli sam zakonski morala odraditi nekoliko dodatnih sati, nakon toga sam izišla na ispit. Sa tim da se taj instruktor nije mogao načuditi zašto mi je ovaj bivši govorio da nisam spremna, jer mi je on na prvom satu rekao da vozim odlično. Položila sam iz prve, imala sam užasnu tremu, sve kao posljedica toga šta me taj prvi kreten uvjerio da ne znam voziti. Unatoč tom možda malom manjku samopouzdanja i treme radi ispitivača otraga,uspjela sam i rasplakala se od sreće. Sama sebi nisam vjerovala da sam uspjela, jer sam postala u međuvremenu svoj najveći kritičar. Poanta iz moje cijele price vam je: da uvijek za svoje novce možete šta želite, pa tako i promjeniti autoškolu i instruktora ukoliko niste zadovoljni. Pazi ovo, mene je moj danima udarao po prstima( taj prvi idiot jel), ako nebi pravilno sa dvije ruke točno držala volan, ali zato me nije udarao po prstima kad sam radila veće greške, jer jel najbitnije je kako držiš volan 😂. Sad mi je to sve smješno, voljela bi ga nekad sresti na ulicama, da mu trubnem iz auta, spustim prozor i kažem: frende iz prve, ha, šta kažeš? I vidi čak ne držim obadvije ruke za volanom, sa jednom vozim, a sa drugom ti pokazujem srednjak....Aliiiii, nisam coban kao on, pa ništa od toga 😂 Sretno ❤️
2020 09 30
> littlegirl: > Hak je nadlezan za rad AŠ, al oni kad dolaze u kontrolu samo gledaju knjizice kandidata da li su potpisane, knjigu izvezenih sati i da li se poklapa s uvedenim podatcima u njihovom programu i to je sve. Ti kao instruktor nigdje ne pises sto si radio taj dan s kandidatom i koje aktivnosti tako da kad bi hak isao u auto se vozati s svakim to bi bila druga prica medjutim nema sanse da do toga dodje. A sto se tice drugog instruktora znaci ako je voditelj vec stao u obranu prvog ista stvar bi bila i za drugog. Instruktori su zaposlenici autoskole i rade za placu a ne za sate ali rade po nalogu voditelja/vlasnika autoskole. Iskustvo kakvo imam je da se namjerno zavlace kandidati kako bi se uzelo sto vise dodatnih sati, da se cak nekad neke stvari ni ne pokazu sto ispitivac trazi kako bi kandidat namjerno pao na ispitu i uzeo OBAVEZNA 3 sata koje placa autoskoli prije izlaska na iduci rok, a onda mu u to vrijeme kaze instruktor da si uzme jos par sati da to bolje savlada i kome placas autoskoli.. tako da je sve to jedna muljaza U knjizi odvoženih sati uvijek piše šifra lekcije.. Tako da je vaš instruktor vrlo vjerojatno sve radnje pisao, a s vama to nije radio. Moj konkretan savjet je; malo uložiti u odvjetnika i obaviti tužbu i tražiti sav novac nazad. Jer žaliti se Haku je kao žaliti se vodovodu - nema vajde
2020 10 03
1.odvozimo sve sate instruktor odličan stvarno si dao truda iako je radio tek par godina stvarni odličan. 2.Pošalju ga na prisilni godišnji jer ih je bilo jako puno palo na testovima i nije imao posla a meni kao prijave glavnu vožnju. 3.Ovo kao je bilo zato što me uopće nisu prijavili u HAK dok se svi ne vrate sa godišnjeg, većina instruktora pa i moj. 4.Ja kao budala čekam 7 tjedana, i ludim i zovem autoškolu zašto polaganje 1. vožnje toliko čekam po svim pravilima nebi trebalo ,ona se pravi luda i kaže da je do Haka. 5 .Zovem HAK nađem na internetu broj,ljubazni gospodin mi se javi neću imenovati ,i ja mu ispričam da čekam 7 tj mama mi se razboljela mora na terapije i zato i zbog novog posla polažem ,on je bio super pitao me podatke i odakle zovem i rekao da me oni nisu prijavili tog datuma kad sam odvozila zadnje sate i instruktor prijavio polaganje, ta teta koja prijavljuje iz autoškole kao što su meni rekli, nego 4 tjedna poslije, i da ja u biti čekam 3 tjedna i da će sve dati od sebe da me što prije pozovu,što je i napravio da su me pozvali za tri dana da imam glavnu sl tj. 6.Jako sam bila na njih ljuta i rekla to svom instruktoru neka im prenese da znam da su me lagali ali da neću se sad pravdati da si ne iskompliciram. Naravno da poslije 8 tjedana nisam bila sigurna kao dok smo vježbali. Pala sam vožnju baš zbog toga jer nije bilo to, to, predugo sam čekala nesigurna i spora ,za razliku od prije baš mi dobro išlo. Drugi put mi se zgadilo sve, ići uopće u auto školu odrađivati te dodatne sate,grč u želucu ali volja da ih ne gledam više da ne moram uopće ući u tu lažljivu autoškolu.Tako da vama savjetujem prebacite se u drugu školu .Na mojoj je strani bio instruktor koji je bio super.Danas sam sretan vozač i baš volim voziti.
2020 10 03
U Aš u kojoj sam ja radila su kandidati kretali na predavanja odmah drugi dan nakon upisa u Aš, na ugovor se nije pisao datum... a u hakov program i u dnevnik se upisavala grupa kad se skupi dovoljan broj kandidata za grupu. Prodje 3 tjedna od predavanja a oni jos nisu sluzbeno upisani u grupu, zatim se upisu pa prodje taj br sati predavanja a u medjuvremenu bi vec trebali izaci na ispit koliko slusaju predavanja ali mi ispit ne mozemo prijaviri jer papirnato mu jos nije proslo. Pa se laze kandidate da nisu primljeni guzva pa ih se prijavljuje kad prodje i tako.. svasta se radi po tim autoskolama da mi se gade.
2020 10 03
Promijenite instruktora ako je moguce. Instruktor je jako bitna osoba jer ja iz svog iskustva govorim da mi je nakon polozenog ispita trebalo jakooo puno vremena da se oslobodim grca u zeludcu i da pocnem vozit. Dan danas nakon sto skoro 3 godine aktivno vozim zna mi se desit strah i nesigurnost bas zbog tog sto sam imala loseg instruktora. Prije nego upisete inace AS dobro je raspitati se i znati da cete moci izabrat instruktora. Meni su ga dodjelili i muka mi je kad se sjetim svojih satova voznje. Jedan od losijih perioda u mom zivotu definitivno.
2020 10 29