Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Proslave /

Božić i obožavatelji istoga

Ima li još ljudi poput mene da svake godine jedva čeka zahlađenje, jesen i zimu pa n a kraju i Božić? Doslovno čim prođe Božić ja već čekam idući ,:) x-) Evo prvi hladniji dani krenili i ja sam već spremna za zimu, snijeg, lampice i nakit, miris kolača, božićni filmovi. Ima li vas još? Što planirate od kolača praviti ? Imate li kakve ideje za poklone? Za mamu i tatu točnije. Kakvi su vam običaji i rutine za Božić i predbožićno vrijeme? Mi dekoriramo kuću čim dođe 12. mjesec, ali bor kitimo na Badnjak. Kod mene je soba već u laganom božićnom duhu . 8-) ,:)
prije 8 dana, 08:35
Ja obožavam jesen- njene boje i mirise, pogotovo miris šećerne repe jer živim u gradu gdje ima šećerana (nekome to užasno smrdi, meni ne, to je miris koji povezujem sa nekim bezbrižnijim, djetinjim vremenima jer mi je kuća bila u blizini tvornice). Volim i zimu, pa i Božić ali ne nešto pretjerano. Malo mi ide na živce strka i zbrka tih dana a nije mi ni drago vidjeti da već mjesec dana u trgovinama ima božićnih ukrasa za kupiti, nekako mi je to prerano. Ne družimo se ni manje ni više nego obično, samo si češće skuhamo čaj i ušuškamo se dok gledamo tv. Lijepo je vidjeti kad čovjeka nešto tako veseli...želim vam puno zdravlja, ljubavi, druženja, kolačića, ukrasa, tj. svega što vas čini sretnom. :")
prije 8 dana, 09:26
Meni je isto jesen fantastična! Baš mi prijaju te boje i tmurnije vrijeme. Opušta ma! Meni naprimjer energija bude na vrhuncu tokom jeseni i zime, baš mi paše to vrijeme. I čajevi i veste i čizme :") Ali što kažete, prerano je s punjenjem polica božićnim dekoracijama, a i bome gužve po trgovinama za vrijeme blagdana su iritantne. Svi mi se smiju kad kažem: eto uskoro Božića i onda se sjete mojih riječi kad se samo okrene 10. i 11. mjesec x-) Želim i ja Vama sve najbolje, da uživate u cijeloj toj jesenko-zimskoj temi kao što i ja volim uživati. Eto nam jeseni pa i uskoorooo sva ta zimska euforija o:) :")
prije 8 dana, 10:07
Božićni entuzijasta ovdje 😊 Evo čim stigne listopad, meni je već božić... Obožavam hladnoću i zimu, a opet tu neku "toplinu" božića! Vatrica u kaminu, miris kolačića, čaj, tople papuče i dekice... Kuhano vino i rum punč 😄 A radim uvijek ginger keksice u obliku sobova, za ovu godinu imam vec nove modlice, na jelene, lisice i jezeve 🥰 Od poklona, neke sitnice ali od srca, nesto tipa lijepa kuglica za bor i keksici koje napravim. Od hrane sarma sarma sarma sarma sarma 😁 Jedva čekam božić!
prije 8 dana, 12:14
> Laresa: > Božićni entuzijasta ovdje 😊 > Evo čim stigne listopad, meni je već božić... > Obožavam hladnoću i zimu, a opet tu neku "toplinu" božića! > Vatrica u kaminu, miris kolačića, čaj, tople papuče i dekice... > Kuhano vino i rum punč 😄 > A radim uvijek ginger keksice u obliku sobova, za ovu godinu imam vec nove modlice, na jelene, lisice i jezeve 🥰 > Od poklona, neke sitnice ali od srca, nesto tipa lijepa kuglica za bor i keksici koje napravim. > Od hrane sarma sarma sarma sarma sarma 😁 > Jedva čekam božić! Znači nisam jedina hahaah x-) Drago mi je i da drugi imaju toliko ljubavi za zimu i Božić! Super su mi ti božićni keksi sa đumbirom i začinima ostalim. Kakve još kolače pravite? Pravit eli one klaične 'naše' kremaste ili ? Mi većinom pravimo: medenu pitu ili medovik, šape s orasima i s lješnjacima, vanilice, oraščići, nekakvi s makom i žutom kremom(ne znam im ime), različite rum kuglice od čokolade, išleri... Kombiniramo svake godine, da ne bude isto baš! :) Od poklona darujemo si nešta svarno što volimo i da je korisno i tako neke sitnice što kažete. Od hrane se jede pečenka s ražnja i francuska salata, fini domaći kruh i ti kolači. Mljac 8-) I obavezno naravno neka vina i medenea rakija, zavisi tko šta voli. Meni je obavezna coca-cola haha x-) Bitno da nam je došao 10. mjesec, sad polako prema zimi i blagdanima .....
prije 8 dana, 13:00
Kremaste ne radim, vise radim keksice: od đumbira, od cimeta i od oraha, pa radim mini kiflice i puslice, mramorni kolač i oeahnjaču 😊 Uf vec je pol 10.mj. jos malo, malo 😉😉
prije 7 dana, 09:07
joooooj miris cimeta i ostalih začina :o savršeno! Jede te li Panettone, ? Mi ga jedemo uz pečenku, a kupimo i onaj s čokoladom pa ga guštamo . Mama mi je nekidan došla iz trgovine i kaže da je u Kauflandu već došlo božićno nakiće, cijeli red, puno x-) Je da je rano, al ću otić malo razgledat!
prije 7 dana, 15:36
Panettone 🥰❤ Obozavam! Uvijek bi isla u bozicnu kupovinu u Trst ili Udine pa odonuda svakakvih panettona donjela. Ove godine nis od toga, zbog korone. Nema veze ima i tu, Panettone je Panettone 🥰 Već stiglo? 😂 neka je! Ja sam po ljeti lampice za kićenje kupila s neke stranice, trazila sam kupaci pa umjesto njega kupila lampice 😂
prije 6 dana, 10:10
Preeeefin mi je Panettone, mljaaac :P Dosta je skup, ali ga stave na akciju pred Božić ... Svi sretni haha hahahahahahaha ovo mi je poznato! Tako mama i ja, gdje god da smo i bilo kad, ako nađemo nešta božićno, odmah kupimo . Naravno ako nam treba ,:) Ja sam prošle godine negdje isto tako krajem 10. ili početakom 11. otišla u šoping centar i zaglavila u Pepcu jer im je friško stigla isporuka božićnih dekoracija. Naravno da sam kupila punu košaru za neke jeftine pare i ostala sat vremena u toj trgovini . Ali nisam bila jedina, sletili se zimoljupci i također napunili košare XD Moja mama obavezno treći dan nakon Božića ode u Kaufland jer zna da će božićni nakit biti maksimalno snižen i kupi dosta toga. Cijene budu smiješne. Dosta toga kupi za poklon za iduću godinu jer bude prekrasnih stvari za malo para 8-)
prije 6 dana, 12:17
Razumijemo se 😊 Jedva cekam ovaj bozic!!!
prije 6 dana, 15:07
I ja jedva čekam x-) :") već je pola 10. prošlo! Jako brzo ide. Pogotovo jer sam imala ua zdnje vrijeme nekakvih obaveza i stalno nešta, proleti. U kakvim bojama kitite bor? Mi rotiramo teme: crveno-zlatno, zlatno-šarenkasto i bijelo-ledeno-srebrna tema. :D Uvijek nešta novo nadodamo, promijenimo.... A lampica stavimo nekih 6 paketa, blješti kao u Betlehemu hahaha ,:)
prije 6 dana, 16:19
> TinaBastet: > Ima li još ljudi poput mene da svake godine jedva čeka zahlađenje, jesen i zimu pa n a kraju i Božić? > Doslovno čim prođe Božić ja već čekam idući ,:) x-) > Evo prvi hladniji dani krenili i ja sam već spremna za zimu, snijeg, lampice i nakit, miris kolača, božićni filmovi. > Ima li vas još? > Što planirate od kolača praviti ? > Imate li kakve ideje za poklone? Za mamu i tatu točnije. > Kakvi su vam običaji i rutine za Božić i predbožićno vrijeme? > Mi dekoriramo kuću čim dođe 12. mjesec, ali bor kitimo na Badnjak. > Kod mene je soba već u laganom božićnom duhu . > 8-) ,:) Ja sam Bozicni fan od kuglica ukrasa lampica ...poklone jako rano kupim osobama koje su mi bitne pa stoje pripremljeni jer si nezelim radit stres zadnje dane nego uzivat po adventima ispijat punc i jest fritule ...cim zahladi zivim na pinterestu jer je izvor ideja za sve od uredjenja do kolaca ...Kolace ne pravim nikad jako rano jer razlog je pojedu se a i volim imat svjeze uglavnom to bude tradicionalno Medenjaci Frankfurtski vijenac Vanilice i ostale vrste keksica u Bozicno vrijeme kremaste ne pravim...Obicaji su da kucu ukrasim malo ranije otprilike dva tjedna prije a bor takodjer kitim na Badnjak :) A onda Netflix i chill na najace !!
prije 2 dana, 18:28
> Ja sam Bozicni fan od kuglica ukrasa lampica ...poklone jako rano kupim osobama koje su mi bitne pa stoje pripremljeni jer si nezelim radit stres zadnje dane nego uzivat po adventima ispijat punc i jest fritule ...cim zahladi zivim na pinterestu jer je izvor ideja za sve od uredjenja do kolaca ...Kolace ne pravim nikad jako rano jer razlog je pojedu se a i volim imat svjeze uglavnom to bude tradicionalno Medenjaci Frankfurtski vijenac Vanilice i ostale vrste keksica u Bozicno vrijeme kremaste ne pravim...Obicaji su da kucu ukrasim malo ranije otprilike dva tjedna prije a bor takodjer kitim na Badnjak :) A onda Netflix i chill na najace !! :) :) I ja također gledam po internetu za ideje kićenja, stilove razne, diy projekte i ostalo. Obožavam gledate Vlogmase, baš me to nekako baci u zimsko raspoloženje( već sam počela gledat vlogmase prije dva tjedna haha) Isto tako pokupujem poklone ranije! i to dosta ranije. Odnosno, tokom godine ako šta pronađem slučajno, nekakva akcija ili slično. Tako da nema strke oko toga! Kolače također ne pravimo jako rano, možda par dana prije i to je to. Stavimo u frižider i kontroliramo se da ih ne jedemo x-) A o božićnim filmovima, glazbi i ostalom da ne pričam. To je obavezno! Imam popis filmova koje gledam i playlistu božićnih pjesama 8-) x-)
prije 1 dan, 19:24