Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Na što vam je...

Evo i jednog prijedloga; umjesto da kupujete i trošite na božićne, uvijek iste, poklone, radije donirajte novac za pse kojima treba pomoć.
2020 12 05
> Tanči14: > Evo i jednog prijedloga; > umjesto da kupujete i trošite na božićne, uvijek iste, poklone, radije donirajte novac za pse kojima treba pomoć. Gospođo, naklon do poda zbog posljednja dva upisa! <3
2020 12 05
Na maske definitivno, s tim da sam ih imala hrpu doma prije ovog kaosa i dosta dugo su mi izdržale, i onda jedan dan odem kupiti i ostavim 80 kn 😱 I na frizera, jer ne volim uopće ići frizeru i još kad mi uzme 90 kn da mi ošiša vrhove, doslovno 1 cm kose I skoro zaboravih, na proizvode za čišćenje kuće, pranje odjeće, nema ničeg ispod 20-25 kn a treba toga hrpu
2020 12 05
> Tanči14: > Evo i jednog prijedloga; > umjesto da kupujete i trošite na božićne, uvijek iste, poklone, radije donirajte novac za pse kojima treba pomoć. Takvo nešto sam ja predložila svojima na poslu. Nije bitno ako je za peseke, mace ili nekoj obitelji, djetetu kojima bi dobro došlo da se razvesele. I što oni naprave? Ignoriraju to i opet me dovedu u neugodnu situaciju s tim međusobnim poklanjanjem. To nisu ni ljudi s kojima se družim privatno, ali ne volim ostati dužna pa sam uzvratila poklone. Kako ljudima objasniti neke stvari, a da se ne uvrijede - to je teško objasniti. Eto, po meni je to trošak kojeg ne volim 😣
2020 12 05
Davno sam odustala od sumanutog kupovanja poklona svima oko sebe jer to onda ide u epske širine i kraja nema. Jednostavno ne kupujem nikome ništa. Niti ne očekujem poklone. Kći dobije sitnicu, neki slatkiš, pod bor i to je to. Isto to će i u čizmicu noćas dobiti.
2020 12 05
> jelena693: > Na stanarinu :') Da sam u mogućnosti radije bih davala za kredit Daa isto :( I svaki put kad je uplaćujem prođe mi kroz glavu koliko bi mi bilo lakše u životu da posjedujem makar nešto za iznajmljivanje
2020 12 05
Na kojekakve provizije jer znam da se bogate bogati,npr.
2020 12 05
e, da, 2 kn dat za plastičnu vrećicu u dućanu s reklamom, to mi je ipak najgore- nosam platnene već godinama i vadim ih prije nego me pitaju - Želite li vrećicu? Tako da....još malo i doma neću imati nijednu vrećicu...
2020 12 05
Na sebe. Baš mi je teško i tu sam baš škrta. Evo, npr morala sam kupiti nove naočale jer su mi stare pukle (od starosti). Ne kužim, ponašam se kao da je to čisto bacanje novaca...a bez njih ni po kući ne mogu normalno funkcionirati, a kamo li izaći van, voziti i raditi.
2020 12 05
> sanjaurban: > e, da, 2 kn dat za plastičnu vrećicu u dućanu s reklamom, to mi je ipak najgore- nosam platnene već godinama i vadim ih prije nego me pitaju - Želite li vrećicu? Tako da....još malo i doma neću imati nijednu vrećicu... Potpis, ja isto nosim platnene vrećice u torbi i nikad ne kupujem plastične vrećice po dućanima.
2020 12 06
> sanjaurban: > e, da, 2 kn dat za plastičnu vrećicu u dućanu s reklamom, to mi je ipak najgore- nosam platnene već godinama i vadim ih prije nego me pitaju - Želite li vrećicu? Tako da....još malo i doma neću imati nijednu vrećicu... Potpis, ja isto nosim platnene vrećice u torbi i nikad ne kupujem plastične vrećice po dućanima.
2020 12 06
Na auto ! Muka mi je 🤣🤣 poludim kad vidim da neka lampica svjetli a mene na notinu ceka u kosarici 400 kn 🤣🤣🤣 ili nove gume..brisaci.. naravno da sve to napravim jer moram.. ali plaćam i plačem 🤣🤣
2020 12 06
Također NE kupujem vrecice po trgovinama jer imam jednu koju stalno nosam u torbi :)
2020 12 06
> Tanči14: > Davno sam odustala od sumanutog kupovanja poklona svima oko sebe jer to onda ide u epske širine i kraja nema. > Jednostavno ne kupujem nikome ništa. > Niti ne očekujem poklone. > Kći dobije sitnicu, neki slatkiš, pod bor i to je to. > Isto to će i u čizmicu noćas dobiti. Tek sad vidim da si ovo napisala. Poanta je u tome da: ili si s Isusom na ti, ili si s Isusom na vi. Ako ti vjera baš puno ne znači, a crkva još manje, onda cijela ova božićna čarolija koja bi se trebala temeljiti na Isusu- nema smisla. Nikakvi fensi adventski vijenci, milijun lampica, darovi skupi i jeftini. Sad slave svi- i vjernici i nevjernici. Ove godine pojavio se, ali baš napadno, i taj gnomić. Prošle je godine to bio Orašar. Sljedeće će godine biti možda dobra vila. U ovo vrijeme, čak i ako nemaš vjere, smisla ima samo darivanje onima koji nemaju. A takvima ne trebaju ukrasi i čestitkice već novac. Danas su ljudi siromašni i bijedno žive. Ja isto nikoga ne darujem. Dijete obično u to vrijeme dobije neki bolji dar jer mi dobivamo božićnice, dodatke na plaće i pojavi se neka količina love na kupu- pa smo u prosincu rješavali laptope, tablete i mobitele. Al ne zato da bi bili pod borom, već zato što smo tada imali love. A ovo pogađanje- koja bi kolegica s posla bila zadovoljna s kojim parfemom, ne da mi se to. Poklon može itekako uvrijediti čovjeka, razočarati ga, poslati mu poruku da ti je manje važan- zbog svoje cijene. I djeca su nam zbunjena- ne znaju više tko stavlja pod bor- Isus ili Djed Božićnjak. Tko je pak taj Djed Mraz? Dolazi li i Nikola kroz dimnjak ili kroz vrata? Treba li i Nikoli onda pripremiti kekse i toplo mlijeko da se čovjek najede? Ako Djed Božićnjak donosi pod bor, gdje je nestao Isus? I što je s djecom koja dobiju naranče i orahe? E, moj Isuse, vidiš li ti sve ovo...
2020 12 06
Na stanarinu i režije :( Također i dopunsko zdravstveno
2020 12 06