Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Prevara ili original?

> malllaaaa: > > emacilic: > > Ma stvar je u tome sto je skuplji komad u pitanju pa i nije toliko jednostavno pronaci kupca pa me zanimalo misljenje vas iskusnijih oko situacije, nebih naravno nista slala prije nego bih dobila i podignula novac. Ako imate neki savjet kako brze i bolje prodati slobodno i to recite i hvala svima koji su komentirali i koji ce, volim cuti uvijek misljenje drugih :-) > Ovako, Hasanaga želi da Vam uplati WU, a u samoizolaciji je još narednih 7 dana. Koliko ja znam WU ne ide preko weba, nego preko šaltera suradnika, tipa bankarska institucija, mjenjačnica, pošta itd. Ona NE smije iz kuće izaći, a kamo li obilaziti šaltere. > I što i da joj pošaljete, tko bi preuzeo? Ona ne smije! > I da ide zaista busom, kako možete biti sigurni ako Vam kaže da NIJE preuzela i da želi svoj novac natrag? > Kako joj VI možete garantirati da će to sigurno doći do nje? > Ne želi poštom, jako jako sumnjivo! > Koliko ja znam na privatni tekući račun se može uplatiti i izvan države. Zašto WU? Kada se šalju novci iz Hrvatske preko te usluge, transfer košta minimalno 50 kn. A gdje su troškovi otpreme uz to? > A brendirane obuće poput Vaše, ima i preko puta, kod svojih komšija na mojekrpice.rs ;) Nije istina. WU mozes i preko aplikacije poslat novce. Nemoras uzivo. Moja svekrva mi izvana salje preko app i cim podignem ona dobi sms.
2021 01 13
> emacilic: > Bok svima, javio mi se profil s naumom da kupi Valentino tenisice koje prodajem. U prilozenom su neke poruke pa vas molim da mi pomognete razluciti jeli prevara u pitanju ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/acba0466f787d4a28851d448e562a723.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/75d6c25cc4eda52b2f617740d67284e2.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/230bab2b1b619e35bd33bca3d113918b.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/96d533f71dba4530dbcb5c551ee72de0.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/cc9d859d3e91ee68eda612a16bbf693c.jpg) Ne brini. Samo bitno da dobis novce prvo a to nemres fulat sa WU. Ja sam kupila original Burberry torbu od cure iz Srbije (tu je prodavala) i uplatila joj WU i torba stigla bez problema. Cak sam bila u soku kakva je dobra suradnja bila i za koliko sam ulovila original Burberry torbu (burberry ducan potvrdio). Tako da nisu svi tu da prevare. Samo moras malo pazit a i proucavat situaciju.
2021 01 13
@Marta10573 Nadam se da neće biti teme na forumu: "Nasjela i poslala u drugu državu, a dobila šipak"
2021 01 13
Bez brige nebih slala nista bez da novci sjednu i da ih podignem. A kako inace fukcionira ta WU, treba li raditi neki account ili racun u banci i slicno? Ako moze netko objasniti
2021 01 13
ako će Vam biti lakše za donijeti odluku, prolistajte malo forum zadnjih nekoliko dana, ne morate čak ni daleko ići u prošlost....toliko je prevara i pokušaja prevare da se ja ne bih usudila u ništa s ovoliko varijabli...ali sretno :")
2021 01 13
> emacilic: > Ja sam joj ponudila slikati svoje dokumente i slati postom kako bi pratila paket preko linka gdje je i da nebi posumnjala u prevaru Ja sam ovo želim iskomentirati - nemojte biti ludi nekome slikati svoje dokumente, to se može na jako puno načina zlouporabiti i napraviti Vam probleme!
2021 01 13
Iskreno, ne znam jel prevara ili ne, al me ne cudi slanje busom, s obzirom na cijene postarine. U zadnje vrime sam imala par suradnji s curama iz Srbije i postarina je da mozak zaboli. Ako stavljate kakvu vrijednost ili osiguranje(ukoliko se radi o skupljem artiklu) onda je i vise. Vjerojatno i carina postoji, iako ove sta su kupovale kod mene su bile te srece da nitko nije otvarao pakete. Ja sam slanje paketa srednje do vece velicine (nista posebno, dovoljno da malo veca kutija od cipela stane u taj paket) od 1.5 kg platila 160 kn. Tj. ona je platila, ali toliko je izaslo. Tako da me ne cudi ako netko zeli ustediti na taj nacin. Sta se tice westerna, tu vas ne moze prevariti, ukoliko bude uplaceno, vama ce novac stici i biti isplacen, tko ce uplatiti, ona ili netko drugi u njezino ime, to je druga stvar. Nakon uplate mora vam poslati sifru, te tocno ime, prezime i adresu uplatitelja, vi njoj isto morate dati tocne podatke inace uplata ne prolazi(vama nece biti isplaceno). Proviziju placa uplatitelj. Mislim da ni ako zeli ne moze proviziju uvaliti vama, al nisam sigurna, mislim da je odmah naplate uplatitelju. Po meni daleko pouzdanije nego ovdje nase uplacivanje napamet s ibanom i onda lazno ime i prezime. Cim vam novac uplati, odmah moze biti isplacen, tako da ni ne saljete prije isplate. Nema "mozda vam nije jos sjelo". Jedino s njom morate definirati to slanje busom, te se ograditi od eventualnog gubitka ili krade paketa. Znaci iskljucivo na njezinu odgovornost. U slucaju da budete slali na taj nacin, obavezno poslikati registraciju busa i poslati joj, da ne bi bilo "to nije taj bus". Dakako, ukoliko se uopce odlucite upustati u suradnje s nekim iz druge drzave.
2021 01 14
> emacilic: > Bez brige nebih slala nista bez da novci sjednu i da ih podignem. A kako inace fukcionira ta WU, treba li raditi neki account ili racun u banci i slicno? Ako moze netko objasniti Broj vašeg računa njoj ne treba za slanje wu.Treba joj ime i prezime i točna adresa.Nokon što vam pošalje novac,mora vam reći 10-znamenkasti kod,bez kojeg ne možete podignuti novac i to zatražite da vam poslika da ne bi bilo nisam znala.U pošti dobijete formular i u njega morate upisati tko vam šalje novce i njezine točne podatke (ime i prezime) ,adresu,kao i točan očekivani iznos i u kojoj valuti je poslano.Sve to morate znati,iako oni vama isplaćuju u kunama.To bi bilo to. Samo nemojte nasjesti da vam ona pošalje broj ,a vi prije nego podignete novac njoj pošaljete artikl jer ona svoj novac može povući nazad ,odmah nakon slanja.
2021 01 14
1 2