Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Suha koža sklona aknama

Curke pričajte mi malo o njezi suhe kože sklone aknama. Koje kremice koristite, serume, pilinge...? Koje su vaše rutine čišćenja lica? Imate li iskustva sa čišćenjem lica kod kozmetičarke? Ja sam se odlučila ful posvatiti njezi lica, pa me zanimaju malo iskustva drugih🙂
2021 02 10
Za takvu kožu preporučuju se nježnije čistilice koje ne narušavaju hidrolipidnu barijeru kože npr. Avene cleansing foam, Bioderma sensibio gel moussant, Cerave čistilice (zelena i baby wash - i.herb), LRP toleriane njegujući gel, The INKEY List - Oat Cleansing Balm (cult beauty ili neka druga UK stranica). Kreme trebaju imati jednostavan sastav s hidratizirajućim i umirujućim sastojcima bez iritirajućih i suvišnih sastojaka kao što su mirisi, eterična ulja, alcohol denat... Sastav provjerite na incidecoder ili skincarisma. Primjeri krema: Avene Tolerance Extreme emulsion ili creme riche, Cerave kreme, LRP toleriane fluide oil-free moisturizer, Bioderma Hydrabio gel krema, Differin - Restorative Night Moisturizer (i.herb - ali nikako s hr verzije stranice, izbjegavati posrednike), LRP Cicaplast Baume B5, Bepanthol Intensive Face & Eyes Cream With Provitamin B5. Dobri serumi: Superba C, Infrared serum, Olival vitaminski serum C, Inkey List niacinamide serum, The Ordinary serumi (oni koji ne sadržavaju previše polysorbata). Vitamin C i niacinamid se ne bi trebali koristiti zajedno, a ako krema ili serum sadrži hijaluronsku onda je potrebno zalijevanje (prije i/ili poslije nanošenja) s nekim dobrim tonerom (korejski su najbolji), termalnom vodom ili običnom destiliranom pošpricati lice. Korejske esencije su jako dobre za dodavanje još jednog sloja hidratacije (Etude House, CosRX, Secret Key, Good Cera - tražite sastojke kao što su snail mucin, propolis, ceramidi, green tea, licorice, galactomyces). Što se tiče pilinga nikako fizički (četke, zrnca i sl.), radije kemijske verzije kao što su AHA, BHA, PHA (za osjetljivu kožu), azelaična (smanjuje crvenilo) - najbolje pročitajte na stranicama The Ordinary i Inkey list kako ih ispravno koristiti i ne izritirati kožu.
2021 02 12
Nekoga i vitamin c isušuje, pa budite oprezni. Počnite s osnovnom njegom (dobra čistilica i krema), pa polako uvodite novi proizvod i pratite kako koža reagira. Ali dobra hidratacija je temelj svega. Ako Vam je prepisan neki tretman - differin ili azelaična - oni se koriste u tankom sloju na suhu kožu (navečer) i onda nakon pola sata obavezno hidratacija. Ako je koža baš jako suha onda tretman može i nakon kreme. Danju je obavezan SPF nakon kreme.
2021 02 12
> ValerijaDM: > Nekoga i vitamin c isušuje, pa budite oprezni. Počnite s osnovnom njegom (dobra čistilica i krema), pa polako uvodite novi proizvod i pratite kako koža reagira. Ali dobra hidratacija je temelj svega. Ako Vam je prepisan neki tretman - differin ili azelaična - oni se koriste u tankom sloju na suhu kožu (navečer) i onda nakon pola sata obavezno hidratacija. Ako je koža baš jako suha onda tretman može i nakon kreme. Danju je obavezan SPF nakon kreme. Woou koliko informacija😊 Da je trenutno koristim cerave cistac, avene hidratantnu kremu i ducray spf. Par puta na tjedan stavim niacinamid od TO, ali nakon kreme da nebi previse iziritiralo kozu. C vitamin sam do sada probala samo dva i nije mi odgovaralo, jako crvenilo nakon toga😕 Hvala na korisnim informacijama😀
2021 02 13
Ja sam dobila osip od TO niacinamid seruma, pa sam potražila serume bez cinka - The Inkey List serum (sadržava i HA i squalane) te 2Sol Niacinamide 10% serum. Neke stvari Inkey ima bolje (kompletnije) formulirane od TO. A za bolju učinkovitost ipak bi serum trebao ispod kreme. Nekima doista i sam niacinamid u većem postotku izaziva crvenilo, iako bi trebao smirivati kožu, ali možda je i kod Vas problem cink u njihovoj formulaciji.
2021 02 14
Ne postoji suha koza sklona aknama :) Po definiciji akne i izbijanja na kozi nastaju zbog viska sebuma u lojnim zlijezdama koje se nalaze u dermisu (sloj koze). Suha koza nema visak sebuma, zbog cega i jest suha. Ono o cemu se ovdje radi, jest masna dehidrirana koza. Ta suhoca dolazi od dehidracije. Laicki, zbog sebuma imate dovoljno ulja u kozi, medutim nedostaje vode, odnosno hidratacije. Balans u kozi je dovoljno ulja i dovoljno vode. Tako da je korak broj 1 hidratizirati kozu. Ovdje se slazem s ValerijaDM. Moja preporuka blagi cistac, korejski ili japanski hidratantni toner, serum s hijaluronskom kiselinom za hidrataciju, serumi s aktivnim sastojcima za akne (salicilna kiselina, niacinamide, vitamin C - ukoliko imate hiperpigmentacijske mrlje), te na kraju preporuka hidratantna krema gelaste strukture (dobri sastojci centella asiatica i aloe vera za umirenje koze). SPF obavezan. Preporuka s kemijskim filterima jer mehanicki su skloni cepiti pore. Eto :) p.s. I sama imam masniju, dehidriranu i osjetljivu kozu koja je dovedena u red.
2021 02 16
A imam PCOS i dermatitis pa sam se tako izrazila.. Tako da imam akne na obrazima, a dermatitis oko nosa i usana. Zapocela sam sada sa nekom blazom rutinom i za sada mi se cini oke, ako tako ostane onda cu jos nesto ubaciti. Hvala vam na savjetima🙂
2021 02 20
Slažem se sa ranijim komentarima o korištenju azelaične kieline. Ja sam isto imala suhu kozu sa aknama prije par godina. Danas u super stanju. Meni je dermatologica prepisala Skinoren kremu te mi je omijljena stvar na svjetu! Osnovna rutina: gentle cistac (netreba biti skup, ja volim veliku bocu od CeraVE- ja koristim foaming iako taj nije originalno namjenjen za suhu kozu), hidratantnu kremu onmah nakon pranja lica bez cekanja da se susi (ja volim HADA Labo iako mi je nekad preskupa za 130 pa kupim dupe od Simple Skincare koji je 40kn mislim, Skinoren tanki sloj, i deblji mositurizer kao jedan od Avena, CeraVe ima super koji su povoljniji doduse.) Ja bjezim od proizvoda sa mirisima samo da napomenem radi osjetljive koze. SPF 50 minimum svaki dan takoder, ja Volim LRP Shaka ili dupe od GARNIERa. LP, Minja
2021 04 23