Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Komplikacije u trudnoci i bolovanje/uvjeti

Drage mame, imam pitanje za neku koja je ipak mrvicu upucenina od mene- naime, situacija jest takva da bih, kroz jedno odredjeno vrijeme, otvarala bolovanje na temelju privremene nesposobnosti za rad zbog komplikacija u trudnoci- pa da ukratko napisem pozadinu i sto me zanima, odnosno, muci. Naime, do rujna 2020. godine sam bila na porodiljnom (odnosno, roditeljskom) i u trenutku kad je isti prestao, raskinula sam i ugovor sa, sada vec, bivsim radnim mjestom (od prosinca 2018 radila za stalno). Iza rujna, obzirom na situaciju, freelanceala sam i paralelno bila u potrazi za poslom- srece kakve sam, posao sam nasla- a mjesec dana iza toga saznala da sam trudna. Opet se, kao i prije, radi o poslu gdje obavljam teze fizicke radove i zato mi, kazem, ne gine skoro bolovanje jer je kod mog ginekologa takva praksa- ono sto me zanima, naime, jest koje bih tocno uvjete morala ispuniti kako bih preko HZZO imala pravo na 100% naknadu?! Gleda li se i u ovom slucaju imam li zadovoljen odredjen radni staz u zadnjih 18 (ili koliko vec) mjeseci? Obzirom da sam bila zaposlena za stalno (no na porodiljnom), racuna li se i to u slucajo da je isto potrebno? Isto tako, obzirom da sam maltebe tek zaposlena, voljela bih jos neko vrijeme odraditi, koliko ce mi tijelo (i ginekolog) dopustiti- koliko bih u tom slucaju trebala platnih lista imati kako bi ih predala na uvid za obracunavanje prosjeka place? Isto tako, pretpostsvljam, kako bih zadovoljila uvjet i bez problema koristila bolovanje i kasnije porodiljno, da bih trebala imati zaposlenje za stalno? (jer, u suprotnom, istekon ugovora na odredjeno prekida se i bolovanje?). Uglavnom, toliko “ukratko” od mene, hvala puno na pomoci unaprijed!
prije 16 dana, 18:12
Bolje da pošalješ ruksak onoj jadnoj ženi od koje si skupila pare, a ona nije ništa dobila.
prije 16 dana, 18:31