Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Savjeti o uporabi stranice /

Ni dobar dan, ni pomoz' bog...

Ne znam da li još nekoga izluđuje izostanak elementarne pristojnosti, ali mene definitivno izuva iz cipela. Žene, neka vam ne bude teško napisati dvije-tri riječi osobi s kojom komunicirate, nije da će vam otet od vremena, otkinut od života, odgrist prste... što ćete napisati 'pozdrav', 'poslat ću tad i tad', 'poslano je' jer, ako vas ne bole prsti kad ukucavate broj računa na banci, sigurno ne boli ni malo pristojnosti pride. Izostanak normalne ljudske komunikacije je naprosto jeziv.
2021 03 01
Slazem se
2021 03 02
Istina >:( zapravo me prestalo izluđivati i počelo plašiti takvo ponašanje. Duboko me razočarava pomisao da smo kao civilizacija spali na tako niske grane da ljudi više nemaju vremena zastati i primijetiti osobu pored sebe, posvetiti joj nekoliko pristojnih riječi i malo iskrene pažnje... Mora da je to znak kako je definitivno sve otišlo u.... Honduras!
2021 03 02
Previše je takvih ovdje. U nazad mjesec dana sam imala takvih ne-komunikacija da Bože sačuvaj vremena.
2021 03 02
Daaa... posalju instant poruku samo ... znaci izgorim.... posalju oa ne jave da je poslano, ok zaboravis, ali mnoge ne jave ni doslo ni nije doslo ni jel sve ok....... > MorskoPrase: > Ne znam da li još nekoga izluđuje izostanak elementarne pristojnosti, ali mene definitivno izuva iz cipela. Žene, neka vam ne bude teško napisati dvije-tri riječi osobi s kojom komunicirate, nije da će vam otet od vremena, otkinut od života, odgrist prste... što ćete napisati 'pozdrav', 'poslat ću tad i tad', 'poslano je' jer, ako vas ne bole prsti kad ukucavate broj računa na banci, sigurno ne boli ni malo pristojnosti pride. Izostanak normalne ljudske komunikacije je naprosto jeziv.
2021 03 02
evo, konkretan primjer krpičarke s preko 200 pozitivnih koje, letimično kad ih prijeđeš, sve mahom ocjenjuju komunikaciju 'divnom', 'ljubaznom', što sve ne. I onda, pošaljem upit koji uključuje i 'dobar dan' i 'doviđenja', brzinom svjetlosti dobijem samo broj računa i ime i prezime, nakon čega sljedeće jutro izvršim uplatu i javim da je uplaćeno te adresu. Sat vremena nakon toga, vidim da je krpičarka bila logirana i vidjela poruku, međutim odgovor ne stiže niti nakon 4 dana. Kontam, ok, vikend je, bilo što je... javit će se u ponedjeljak. U ponedjeljak opet žena se logira, ali totalni ignore. Sad se ja pitam ZAŠTO?? Ako si u Zanzibaru i možeš poslati tek za mjesec dana, ok, ali napiši to da znam. Ako si riješila da mi uzmeš novce i ne pošalješ, isto ok, događa se povremeno da nas ljudi nasanjkaju, ali napiši sestro... Ako nemaš vremena, život ti je 'kaos', netko ti je umro, dobila si otkaz, muž te premlatio, socijalna ti uzela djecu... sve su to drame koje se dešavaju ljudima i mogu razumijeti da se 'tamo nekakve trivijalne krpice' odgode za bolja vremena, ali napiši, sestro da ćeš se javit jednom. To su dvije riječi kojima poštuješ tuđe vrijeme i, na kraju, i tuđi novac, sve drugo je bulšit, da prostite.
2021 03 02
kultura i pravopis napuštaju Hrvatsku polako ali sigurno još od devedesetih...ostat će tek nekoliko samoglasnika i suglasnika koje veliki broj krpičarki ne zna posložiti u rečenicu...to su one koje imaju život i koje skrolaju prstom po mobitelu nadnaravnom brzinom brisača na šoferšajbi....vjerojatno nemaju kad ni papir od bureka baciti u kantu, već ga puste iz ruke nadajući se da neće sletjeti na vlastita im fake Balenčaga kopita.
2021 03 02
> Danijela707: > kultura i pravopis napuštaju Hrvatsku polako ali sigurno još od devedesetih...ostati će tek nekoliko samoglasnika i suglasnika koje veliki broj krpičarki ne zna posložiti u rečenicu...to su one koje imaju život i koje skrolaju prstom po mobitelu nadnaravnom brzinom brisača na šoferšajbi....vjerojatno nemaju kad ni papir od bureka baciti u kantu, već ga puste iz ruke nadajući se da neće sletjeti na vlastita im fake Balenčaga kopita. :') :') :') <3
2021 03 02
MorskoPrase baš vas razumijem. Ja rijetko kupujem, ali kao prodavač puna sam puta ostala šokirana načinom komunikacije. Primjer je bio kad sam oglasila baloner i javi se žena da joj pošaljem mjere te i te,ja istog trena ostavljam trenutni posao,potrčim u sobu,izvadim baloner iz ormara i pošaljem mjere,još velikodušno ponudim poštarinu u cijenu balonera. Ona zainteresirana,oduševljena mojom gestom,kaže idem se izmjerit i odmah javim. Guess what,nikad se više nije javila. Nije stvar kupnje, samo napiši paše/ne paše/ipak nebi,hvala. Osnovna komunikacija fali masi žena ovdje.
2021 03 02
> Danijela707: > kultura i pravopis napuštaju Hrvatsku polako ali sigurno još od devedesetih...ostati će tek nekoliko samoglasnika i suglasnika koje veliki broj krpičarki ne zna posložiti u rečenicu...to su one koje imaju život i koje skrolaju prston po mobitelu nadnaravnom brzinom brisača na šoferšajbi....vjerojatno nemaju kad ni papir od bureka baciti u kantu, već ga puste iz ruke nadajući se da neće sletjeti na vlastita im fake Balenčaga kopita. Slažem se s komentarom. Ipak, kad već pišemo o pravopisu, podsjećam na pisanje infinitiva u futuru 1. kad se spomenuti nalazi ispred pomoćnog glagola "htjeti*. Pa" će ostati", ali" ostat će". Nebitno, velim, ali ako već uključujemo neizbježna priručna djela koje svako kućanstvo vjerojatno ima na nekoj polici (uz Balenčagu, dakako) u papirnatom obliku, nasljedujmo ih bez iznimke. Kulturu budućih naraštaja vidimo i ispred HNK. Kak je napisal Rene: Seljo s onoga svijeta. I ne, nemam ništa protiv zabave, ali apsolutno imam protiv seljačije i nekulture. Poput ovih opisanih u vašim postovima.
2021 03 02
> Slažem se s komentarom. > > Ipak, kad već pišemo o pravopisu, podsjećam na pisanje infinitiva u futuru 1. kad se spomenuti nalazi ispred pomoćnog glagola "htjeti*. Pa" će ostati", ali" ostat će". > > Nebitno, velim, ali ako već uključujemo neizbježna priručna djela koje svako kućanstvo vjerojatno ima na nekoj polici (uz Balenčagu, dakako) u papirnatom obliku, nasljedujmo ih bez iznimke. > > Kulturu budućih naraštaja vidimo i ispred HNK. Kak je napisal Rene: Seljo s onoga svijeta. I ne, nemam ništa protiv zabave, ali apsolutno imam protiv seljačije i nekulture. Poput ovih opisanih u vašim postovima. > Hvala:) "saću" ja to popravit(i):)
2021 03 02
Više sam oguglala na takovo ponašanje, tko nije naučio do prvog razreda Osnovne škole tj. ako ga nitko nije naučio, mogao je i sam vidjeti što valja a što ne valja, što je osnovna kultura, mislim da nikada i neće, NEMOJTE SE CURE ŽIVCIRATI I JA SAM PA SAM PRESTALA SAD SE NASMIJEM, JEDAN OSMIJEH I POZDRAV OPĆENITO U ŽIVOTU PUNO ZNAČE U SVAKODNEVNOM ŽIVOTU, A TKO DOSLOVCE NEVOLI SEBE NI LJUDE OKO SEBE NJEGA MI JE ISKRENO ŽAO. :D :D :D
2021 03 02
> Tihana2509: > MorskoPrase baš vas razumijem. Ja rijetko kupujem, ali kao prodavač puna sam puta ostala šokirana načinom komunikacije. Primjer je bio kad sam oglasila baloner i javi se žena da joj pošaljem mjere te i te,ja istog trena ostavljam trenutni posao,potrčim u sobu,izvadim baloner iz ormara i pošaljem mjere,još velikodušno ponudim poštarinu u cijenu balonera. Ona zainteresirana,oduševljena mojom gestom,kaže idem se izmjerit i odmah javim. Guess what,nikad se više nije javila. Nije stvar kupnje, samo napiši paše/ne paše/ipak nebi,hvala. Osnovna komunikacija fali masi žena ovdje. Točno sve isto... :D ja sam godinama samo kupovala i neki dan se vratila da malo ispraznim ormar, a da to bude i od neke koristi i kao prodavač uvijek pazim da budem u najmanju ruku korektna. Ali kao kupac nisam imala toliko loših iskustava kao u zadnje vrijeme. Mislim da više i neću eksperimentirati, nego kupovati samo ondje, gdje sam i ranije imala dobra iskustva.
2021 03 02
> maremarenda: > Više sam oguglala na takovo ponašanje, tko nije naučio do prvog razreda Osnovne škole tj. ako ga nitko nije naučio, mogao je i sam vidjeti što valja a što ne valja, što je osnovna kultura, mislim da nikada i neće, NEMOJTE SE CURE ŽIVCIRATI I JA SAM PA SAM PRESTALA SAD SE NASMIJEM, JEDAN OSMIJEH I POZDRAV OPĆENITO U ŽIVOTU PUNO ZNAČE U SVAKODNEVNOM ŽIVOTU, A TKO DOSLOVCE NEVOLI SEBE NI LJUDE OKO SEBE NJEGA MI JE ISKRENO ŽAO. :D :D :D Mogu se samo složiti :) nije lako živjeti sam sa sobom i biti sebi dobar, kad to nisi u stanju biti i drugima.
2021 03 02
Dođe mi da štampanim slovima napišem da nekulturni zaobiđu moj profil! Jedna mi je žena tražila dodatne slike za sunčane, pa kako meni stoje,pa da joj izmjerim krila, pa koliko ima od krila do nosa, ja se polomila s udovoljavanjem,a onda ni jedno obično hvala! A rezervacije tek, pokazalo se da svaka 10 bude istinita i korektna, ove ostale muljaže, pa cjenkanja pa izgovori!Ajme ajme!
2021 03 02
1 2 3 4