Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Magnezij klorid

Pozdrav! Zanima me ako ima neka stručnija krpičarka koja bi mi mogla objasniti razliku između magnezijevog klorida i npr običnog šumečeg magnezija iiili magnezijevog citrata i oksida kao dodatka prehrani..znači koja je razlika. Meni to ništa nije jasno.. Bila bih jako zahvalna 😁
2021 03 05
Nisam stručnjak, ovo je kolko znam: Klorid i citrat su dobri oblici za uzimati magnezij jer se dobro apsorbiraju, znači da se dio magnezija iz tih pripravaka iskoristi u organizmu. Citrat je ujedno i blagi laksativ pa kome treba... Oksid treba izbjegavati jer se magnezij ne apsorbira i zapravo je u formi u kojoj može vezati na sebe druge tvari pa možda pokupi na sebe i oduzme korisne stvari koje nam trebaju. Ima i magnezij sulfat (epsom salt) koji se dodaje u kupku za bolne mišiće. Čula sam od nekih da su to i pili radi magnezija ali da je okus bljak.
2021 03 09
> orešek: > Nisam stručnjak, ovo je kolko znam: > Klorid i citrat su dobri oblici za uzimati magnezij jer se dobro apsorbiraju, znači da se dio magnezija iz tih pripravaka iskoristi u organizmu. Citrat je ujedno i blagi laksativ pa kome treba... > Oksid treba izbjegavati jer se magnezij ne apsorbira i zapravo je u formi u kojoj može vezati na sebe druge tvari pa možda pokupi na sebe i oduzme korisne stvari koje nam trebaju. > Ima i magnezij sulfat (epsom salt) koji se dodaje u kupku za bolne mišiće. Čula sam od nekih da su to i pili radi magnezija ali da je okus bljak. Hvala na odgovoru 😊
2021 03 12