Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Uskoro nove promjene. Kliknite ovamo za više informacija.

Uskoro nove promjene. Kliknite ovamo za više informacija.

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Hzz prekvalifikacije

Pozdrav, trebam informacije, mišljenje/ savjet. Nedavno sam čula za besplatne prekvalifikacije koje biro nudi. Zna li netko nešto više o tome? Tipa kakve točno prekvalifikacije nudi? Trebam li ispunjavati određene kriterije da ostvarim pravo na jednu takvu prekvalifikaciju? Koju takvu prekvalifikaciju je "najpametnije" odabrati? Unaprijed se zahvaljujem na svakoj informaciji. (Na internetu ne mogu ništ konkretno pronać.)
prije 25 dana, 17:34
Ej. Ovo je članak od ove godine pa baci oko, posebno na zadnji pasos. https://www.poslovni.hr/hrvatska/prekvalifikacije-i-kad-prijeti-gubitak-posla-zbog-manjka-znanja-i-vjestina-4273597 "Inače, pravila su takva da je HZZ u mogućnosti financirati samo one programe obrazovanja za koje je u područnom uredu utvrđena potreba na tržištu rada i za koje je proveden postupak javne nabave obrazovnih ustanova, dok se pojedinačna obrazovanja na temelju individualnog zahtjeva nezaposlene osobe ne financiraju."
prije 25 dana, 23:22
> cmicmacmo: > Ej. > Ovo je članak od ove godine pa baci oko, posebno na zadnji pasos. > https://www.poslovni.hr/hrvatska/prekvalifikacije-i-kad-prijeti-gubitak-posla-zbog-manjka-znanja-i-vjestina-4273597 > "Inače, pravila su takva da je HZZ u mogućnosti financirati samo one programe obrazovanja za koje je u područnom uredu utvrđena potreba na tržištu rada i za koje je proveden postupak javne nabave obrazovnih ustanova, dok se pojedinačna obrazovanja na temelju individualnog zahtjeva nezaposlene osobe ne financiraju." Sad mi je malo jasnije, hvala ti. :D
prije 24 dana, 12:15
Najbolje se informirati kod savjetnika za zaposljavanje, ako si nezaposlena onda imas "svog".
prije 24 dana, 13:32
> ZrinkaVZ: > Najbolje se informirati kod savjetnika za zaposljavanje, ako si nezaposlena onda imas "svog". Nezaposlena sam, da. Ali, nisam se nikad prijavljivala na biro. Moram prvo to odradit, samo ne znam radi li biro kao i inače ili je "online" Hvala..budem to vidjela
prije 24 dana, 21:38
> Magdalena_20: > > ZrinkaVZ: > > Najbolje se informirati kod savjetnika za zaposljavanje, ako si nezaposlena onda imas "svog". > Nezaposlena sam, da. Ali, nisam se nikad prijavljivala na biro. Moram prvo to odradit, samo ne znam radi li biro kao i inače ili je "online" > Hvala..budem to vidjela Ja sam se prijavila online. Imaš posebnu proceduru radi covida. Ne moraš uopće dolaziti osobno tamo. Na njihovim stranicama su ti sve informacije. Sretno :)
prije 24 dana, 22:42
> cmicmacmo: > > Magdalena_20: > > > ZrinkaVZ: > > > Najbolje se informirati kod savjetnika za zaposljavanje, ako si nezaposlena onda imas "svog". > > Nezaposlena sam, da. Ali, nisam se nikad prijavljivala na biro. Moram prvo to odradit, samo ne znam radi li biro kao i inače ili je "online" > > Hvala..budem to vidjela > Ja sam se prijavila online. Imaš posebnu proceduru radi covida. Ne moraš uopće dolaziti osobno tamo. Na njihovim stranicama su ti sve informacije. Sretno :) Okej onda, hvala ti 😊
prije 24 dana, 23:20
> Magdalena_20: > > cmicmacmo: > > > Magdalena_20: > > > > ZrinkaVZ: > > > > Najbolje se informirati kod savjetnika za zaposljavanje, ako si nezaposlena onda imas "svog". > > > Nezaposlena sam, da. Ali, nisam se nikad prijavljivala na biro. Moram prvo to odradit, samo ne znam radi li biro kao i inače ili je "online" > > > Hvala..budem to vidjela > > Ja sam se prijavila online. Imaš posebnu proceduru radi covida. Ne moraš uopće dolaziti osobno tamo. Na njihovim stranicama su ti sve informacije. Sretno :) > Okej onda, hvala ti 😊 nema na čemu :)
prije 24 dana, 09:35
Svakako savjetnik ti pogleda sve opcije u sto se mozes ukljucit s obzirom na tvoje uvjete , kako prekvalifikaciju, neke bespl.tecajeve, usavrsavanja, aktivacijske programe i sl. Ugl steta ne iskoristit ako se nesto nudi od mjera u sklopu hzz, ako je s obzirom na covid trenutno ista moguce i odrzava se.
prije 23 dana, 12:10
Prijavit ću se na biro i onda vidjeti to za prekvalifikacije. Držite fige🤣
prije 23 dana, 13:31
Od toga ti nema nista ... jako tesko ... ja sam probala a imam maturu za htt s 5 i drzavnu maturu s 5... Jedino sto sam uspjela je strucno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa i sad radim u toj firmi vec 3 godine... Tako da sretno...
prije 11 dana, 23:25
Stvarno? Ja sam nacula da je to ono u stilu: dodjes, prijavis se, prekvalificiras se eto Ja sam gimnazijalka, ne mogu jos studirati (dok ne zaradim), a ne mogu pronac posao nikako (nit imam radnog iskustva), pa sam mislila tim putem steci neki "zanat" da se zaposlim bilo gdje...
prije 9 dana, 19:13
Probajte tražiti oglase na hzz-u stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa. Ali da bi Vas uopće pozvali na razgovor morate biti na zavodu. Tamo se prijavite i razgovarajte sa svojim osobnim savjetnikom. Ja sam probala i tu opciju prekvalifikacije tipa biro ti plati. Isla na neka testiranja ( koja sam sigurno sa svojim znanjem prošla) jer su to tipa pizza majstor , pečenjar itd... Al tad nisam imala vezu tako da nikad nisu ni nazvali... Moj savjet prijava na zavod i nadam se da ćete imati sreće da dobijete dobrog savjetnika. Nažalost korona je sve zeznila pa ne možete se baciti na konobarenje . Mlade djevojke su uvijek barem u sezoni mogle raditi na srzoni od prodaje sladoleda, tetovaža od kane, suvenira, kukuruza, palačinki. Ako ste blizu mora probajte naći neki sezonski posao za koji Vam ne treba diploma samo osmijeh i znanje engleskog 🙂
prije 8 dana, 19:00
Ja sam to sve prošla i nadam se da ćete uspjeti... Sretno 😘
prije 8 dana, 19:00
I mislim da Vam je puno bolja opcija upisati faks pa onda naći posao. Studentima preko student servisa je lakše naći posao. Uvijek možete raditi po trgovinama, tipa h&m, dm, mc donalds... Ja sam davno maturirala , raspitajte se među svojim vršnjacima ako netko radi preko servisa 🙂
prije 8 dana, 19:06
1 2 Sljedeći