Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Uskoro nove promjene. Kliknite ovamo za više informacija.

Uskoro nove promjene. Kliknite ovamo za više informacija.

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

POMOĆ Rutina njege lica

Pozdrav! Molila bih vas ako mi mozete pomoci kod rutinne njege lica. Htjela bih neku svoju napravit, al iskreno nemam pojma gdje, kada, sto koristit prije, poslije nekog proizvoda, dal da to isperem.. Ako me razumijete nemam pojma o tome. Htjela bih poceti brinuti o kozi koliko mogu. Do sada nisam imala vremema kad sam imala bila sam lijena.😅 Ja nanesem samo pjenu protiv necistoca, nanesem utrljam i umijem. Kroz dan tu i tamo tonik zijaja pa pospricam lice pa sa blazinicom prodjem po licu. Ne koristim kreme, serume, ulja.... Pa vas molim ako mogu dobit savjete, primjer vasih rutina da bih ja mogla smisljat svoju. P.S. guglala sam o retinolu zbog akna, a retinol se skoro nalazi svugdje anti age proizvodi, hidratantne kreme. Dal je meni skroz svejedno u kojem se proizvodu nalazi?
prije 4 dana, 21:55
Proizvodi ovise o tome kakva vam je koza. Ja npr. svoju kozu cistim mjesavinom meda,secera i mlijeka, i nakon tog naspricam ziaja vodicom, tokom dana koristim dnevnu kremu isto ziaja ,:) , a kad idem spavat umijem se i stavim nocnu. Od ulja ujutro stavim olival ulje za kozu, naravno nakon ciscenja sa medom. Eto meni to pomaze pa se nadam da ce i vama
prije 4 dana, 22:58
Ja ne stavljam ništa specijalno. Ujutro se samo umijem dobro. Navečer koristim mixa micelarnu vodicu za čišćenje lica, nakon toga mixa gel za umovanje i imam spužvicu kojom kružnim pokretima skidam ostatak šminke, i prije spavanja stavljam pužev gel i to je to. Trudim se što manje tretirati kožu s bilo kakvim pripravcima, ali eto moram šminku temeljito skinuti
prije 3 dana, 11:19
Prvo i najbitinije je da odredite koji tip i stanje koze pa po tome birate proizvode. Mislim da vam nije najpametnije sada poceti s retinolom s obzirom da pocinje ljeto. Za pocetak mozete uvesti neku osnovnu rutinu: Ujutro: 1. blagi gel ako je potrebno, ako ne mozete se samo umiti vodom 2. tonik 3. lagani hidratantni serum ako je potrebno 4. spf 30 ili 50 Navecer: 1. Double cleanse metoda ciscenja (1.korak: uljni cistac, mlijeko za ciscenje ili micelarna, 2.korak: gel za ciscenje) 2. tonik 3. serum po potrebi 4. hidratantna krema Ovo je samo primjer neke osnovne bazicne rutine, naravno biranje proizvoda ovisi o tipu i trenutnom stanju koze. Ako imate fejs potrazite grupu Skincare akademija, tamo ima puno primjera rutina i objasnjenja kako se koji proizvod koristi, takoder, na instagramu od Martina dear skin imate jako puno informacija o skincare-u, kao i o retinolu, te na sto treba paziti prilikom odabira proizvoda sa retinolom.
prije 3 dana, 12:17
Pozdrav! Evo nadam se da ću svojim doprinosom pomoći. Da skratim priču, naučila sam da je najvažnije odabrati dobar puder jer većina nas se šminka gotovo svaki dan i na kraju dana temeljito odstraniti svaki trag šminke. Naravno kao sto ću žene već rekle, prije svega ravnati se po svom tipu kože jer nešto sto meni odgovara, ne mora i Vama i obrnuto. S obzirom da sam mlada ne trosim astronomske cifre na skupu kozmetiku jer mislim da mi nije potrebna, no ne kupujem vise sve sto vidim na snizenju u dm-u već se držim svoje rutine. Na Superskinu sam ispunila upitnik o svom tipu kože i za 2 dana sam dobila preporuku proizvoda od Ordinaryja. Moje lice je normalno, ali svako malo bi mi se pojavio neki prištić i to me je živciralo. Neki proizvodi od Ordinaryja mi nisu bili nešto posebno pa sam iz zamjenila drugim, a meni najvažniji Niacinamid je bilo nemoguce nabaviti. Tako da sad koristim Mixa pjenu za ciscenje lica u kombinaciji sa Foreom, La roche - posay effeclar duo (zamjena za niacinamid), ordinary natural moistrurizing factors + HA (za hidrataciju)i jednom tjedno salicylic acid 2% (maska sa aktivnim ugljenom). Ja sam se spasila.
prije 3 dana, 12:41
Imam suhu kožu Ujutro Operem lice čistom vodom namažem okoločnom kremom područje oko očiju namažem hidratantnom dnevnom kremom sa SPF cijelo lice našminkam se Navečer skinem mlijekom za čišćenje šminku operem lice sidentom namažem okoločnom kremom područje oko očiju namažem hidratantnom noćnom kremom cijelo lice Jednom tjedno napravim piling od meda i griza stavim neku masku na lice Sretno
prije 3 dana, 14:55
Uđi u grupu Skincare akademija na Fejsu. Prvo prolistaj 800 postova pa ako ne skužiš postavi pitanje :) Možeš ključne riječi utipkati u search grupe, a i vidjet ćeš da hrpa cura postavlja isto pitanje. Cure u grupi su super i sigurno će te znati savjetovati.
prije 2 dana, 01:44