Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Savjeti o uporabi stranice /

SHEIN i carina

Pozdrav svima, dali je tko narucivao sa ove stranice i iznad kojeg izmosa se carini? Dal se placa PDV? Hvala
2021 05 07
Sve što se naručuje izvan EU (uključujući i UK) podliježe plaćanju pdv-a za vrijednost robe iznad 160kn, u to se ipak ubrajaju i troškovi dostave, ako vam ista nije besplatna. Pdv iznosi 25%, tu još imate manipulativne troškove cca 50kn pa si i to uzmite u obzir. No ako se sa svim troškovima držite ispod 160kn, ništa nećete morati platiti. Carina se plaća ako je vrijednost robe uključujući trošak dostave iznad 150EUR.
2021 05 07
to vrijedi do 1.7.2021., nakon toga ćemo morat plaćat pdv na sve pošiljke izvan EU bez obzira na vrijednost, nova norma za cijelu EU
2021 05 07
> Dominatrix: > Sve što se naručuje izvan EU (uključujući i UK) podliježe plaćanju pdv-a za vrijednost robe iznad 160kn, u to se ipak ubrajaju i troškovi dostave, ako vam ista nije besplatna. Pdv iznosi 25%, tu još imate manipulativne troškove cca 50kn pa si i to uzmite u obzir. No ako se sa svim troškovima držite ispod 160kn, ništa nećete morati platiti. > Carina se plaća ako je vrijednost robe uključujući trošak dostave iznad 150EUR. Hvala puno
2021 05 10
Heej dali itko zeli narucivati odatle pa da mozemo skupa i podijeliti pt?🥰
2021 05 10
> LeonaZutic: > Heej dali itko zeli narucivati odatle pa da mozemo skupa i podijeliti pt?🥰 Ja sam prvu narudzbu predala. Ako budem zadovoljna kupovati cu opet pa ti se javim. Sigurno jos jedna tura pred ljeto. Samo da mi ovo dode :)
2021 05 13
> NelaRi: > > LeonaZutic: > > Heej dali itko zeli narucivati odatle pa da mozemo skupa i podijeliti pt?🥰 > Ja sam prvu narudzbu predala. Ako budem zadovoljna kupovati cu opet pa ti se javim. Sigurno jos jedna tura pred ljeto. Samo da mi ovo dode :) Hejj dogovoreno
2021 05 13
Na iznos paketa 550 kn sa stranice Shein, od čega je 20€ poštarina, jučer sam dhl platila 278 kn. Njihovi troškovi i PDV. Nije vrijedno nikako.
2021 05 20
> karlashop: > Na iznos paketa 550 kn sa stranice Shein, od čega je 20€ poštarina, jučer sam dhl platila 278 kn. Njihovi troškovi i PDV. Nije vrijedno nikako. Hvala na obavjesti❤, zao mi je sto ste morali platit toliko... ali eto barem ce mo mi ostali znati...
2021 05 21
Takoder moje iskustvo, narudzba u vrijednosti 50eura, pdv+dodatni troskovi 188kn. Kad paket stigne u hrv na carinu, potrebno je slati detaljne dokaze narudžbe( popis naručenih artikala, cijena, iznos poštarine +dokaz o uplati) dhlu što je za mene dodatno zamaranje i ne planiram više naručivati preko njih.
2021 05 30
> indigorisk: > Takoder moje iskustvo, narudzba u vrijednosti 50eura, pdv+dodatni troskovi 188kn. Kad paket stigne u hrv na carinu, potrebno je slati detaljne dokaze narudžbe( popis naručenih artikala, cijena, iznos poštarine +dokaz o uplati) dhlu što je za mene dodatno zamaranje i ne planiram više naručivati preko njih. Recite mi.koliko vam je dana trebalo da dode? Meni pise da je u tranzitu u Hr ali mi se nitko nije javio, nista. Samo obavijest od DHLa da je na putu. Sad sam vec pomalo zabrinuta
2021 06 04
Mi smo odustali od njihovog paketa bas zbog carine i pdv . Dali netko ima iskustva o povratu novca s njihove strane
2021 06 09
> NelaRi: > > indigorisk: > > Takoder moje iskustvo, narudzba u vrijednosti 50eura, pdv+dodatni troskovi 188kn. Kad paket stigne u hrv na carinu, potrebno je slati detaljne dokaze narudžbe( popis naručenih artikala, cijena, iznos poštarine +dokaz o uplati) dhlu što je za mene dodatno zamaranje i ne planiram više naručivati preko njih. > Recite mi.koliko vam je dana trebalo da dode? Meni pise da je u tranzitu u Hr ali mi se nitko nije javio, nista. Samo obavijest od DHLa da je na putu. Sad sam vec pomalo zabrinuta Tek sad vidim poruku 🤦🏼 5.5. Naruceno, 25.5.Dosla obavijest od dhla da dostavim dokaze
2021 06 10
Zeli li netko samnom naruciti nesto preko Shein stranice? Trebamo potrositi 107 eura za besplatnu dostavu a za mene samu je to previse Javite se :)
2021 08 05
Hej cure, ima li kakvih novijih iskustava oko carine, da je netko naručivao nakon 01.07?
2021 09 11
1 2