Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Za buduće mame /

Što je zaista potrebno za bebu?

Lijepi pozdrav svima! Voljela bih čuti savjete iz prve ruke, vjerujem da ovdje među hrpom žena ima i puno majki, pa mislim da pitam na pravom mjestu. 😃 Idući tjedan ulazim u 6. mjesec trudnoće te planiram za nekih mjesec dana lagano početi kupovati stvari, da ne ostavljam sve za zadnji čas. Prva mi je trudnoća, želim kupiti sve novo, no ne želim pretjerivati jer znam da će mi se sve činiti potrebno. Beba će doći u 10. mjesecu, pa me zanima koliko ste količinski kupovale robice? Jeste li kupovale njihaljku? Stol za prematanje? Što ste kupile da je na kraju bio “bačen novac”, a što vam je žao da niste? Zahvaljujem svima na odgovorima i pomoći! 💘
2021 05 26
Odlična tema!! 😊😊 Pratiti ću je 💖💖
2021 05 26
Po mome iskustvu trebate kupiti za početak dovoljno robice za skroz malu bebu, Octanisept,sterilnih gaza i tetra pelena.Prematalica je zgodna ako imate mjesta da sve bude nadohvat ruke, ali nije nužna Kasnije su krenile babine pa su ljudi pitali što bi kupili tako da smo dobili i njihaljku i sve ostale rekvizite🙂 i robice što nove što naslijeđene od rođaka. Njihaljka je meni bila jako korisna zato što mi je kuhinja odvojena od DB, ogradicu smo isto iz tog razloga dugo koristili i jedna stvar što mi je bila super je velika Casmatino podloga za pod. Moje je savjet štedite novce i nemojte puno unaprijed kupovati.
2021 05 27
Stol za prematanje, tj. komoda je zgodna ako nemate negdje drugdje mjesta za bebinu robicu ili druge stvari. Ja sam samo kupila podlogu za prematanje i stavila je na svoj radni stol i pored si posložila sve što mi je trebalo: pelene, kreme, gaze.. Kolica sam kupila 3 u 1 radi vlastitog komfora, meni je dobro došlo, ali sve mame viču kako je nepotrebno. Druge stvari koje su mi trebale su kada i nastavak za malu bebu, njihaljka i oprema za hranjenje jer s dojenjem nisam uspjela. Tako da su me bočice, izdajalica, sterilizator i grijač za bočice spasili. Još sam dobila / kupila nosiljku i maramu za nošenje. To nisam koristila skoro nikad.. Podlogu za pod sam kupila one puzzle i to mi je bilo super, ali tek nakon 6. mj. Isto tako i hranilica. Imala sam i onaj krevetić next to me koji ide odmah uz moj krevet i to mi je isto bilo super. Ne bih rekla da je prepotrebno jer to beba brzo preraste, ali kad po noći već gubite razum, dobro dođe :D
2021 05 27
Za bebu kad se rodi je zaista najpotrebnija ljubav <3 Nama su se dobre pokazale kadica i kinderbet, meni se stol za prematanje nije pokazao praktičan, zgodnije mi je to bilo raditi na krevetu. Bodiće i ostalo sam uzimala u nijansama bijele i žute iako sam znala da nosim dečka da mogu proslijediti i nekome tko ima curicu, nisam kupila previše, ne mogu se sjetiti količinski koliko ali stvarno ne puno. Najnekorisnije su mi se pokazale bočice i grijač za bočice jer mi je mali sisao i nikad nije koristio bočice i dude a i vrlo brzo je naučio piti iz Janine male sportske bočice vodu tako da tu grešku tj. kupnju nisam ponovila s drugim djetetom. Njihaljka se isto pokazala ok za jedno dijete ali drugo je nije htjelo. Jedan mali se obožavao vozati u kolicima a drugi kad bi ga stavila počeo bi vrištati i nisam ga nikad vozala jer se stalno derao (namjerno ne kažem plakao jer je jaaaako glasno prosvjedovao) u kolicima i njega sam nosila u klokanici, kolica uopće nije niti koristio tako da je to od djeteta do djeteta.
2021 05 27
Stol za prematanje definitivno nepotreban. I hrpa slatke, lijepe, medene i kaj ja znam kakve robice koju realno nemaš di djetetu od par dana ili mjesec dana obući, znači glas za svakodnevnu praktičnu robu, i naravno ne znam kog sam vraga tek rođenoj bebi kupovala cipelice :') I hrpa igračka,,,to maloj bebi stvarno odmah ne treba, a kad krenu posjeti dobiti ćete toga i previše.
2021 05 27
Hej, hej.. odlična tema :) ja sam jedna od onih koja je svom djetetu nakupovala masu robice..puno toga nikada nije stigao ni obuci :) tako da s nicim nemojte pretjerivati. Što se tiče bodica i tetrica, preporučam one sa bijelom podlogom jer se mogu lijepo "okuhati" :) prematalicu, podlogu za bebe, gnijezdo za bebe.. to smo sve kupovali, a gotovo nismo nikako koristili. Dala sam brdo novca za razne ukrase, imena, okvire, tapete.. čovjek se zanese, a ništa od toga nije toliko potrebno, a kasnije samo smeta i prebacuje se s jednog mjesta na drugo..o igračkama da ne pričam. Djeca tako brzo rastu.. uzimala sam puno toga u "brendiranim" trgovinama, a sada uživam u "Pepcu" u kojem mu nakupujem dosta robice za malo novca, a imaju motive ljepše od puno skupljih trgovina. Samo opušteni i što je već netko napisao.. s puno ljubavi :) sretno :")
2021 05 27
Ja ću samo reći da će te iznos iznenaditi. Jer treba poplaćati svašta što friškim roditeljima niti na pamet ne padne, misle samo na robu, kolica, nosiljku i interijer. Pa prijeđe to jako brzo peteroznamenkasti iznos i samo dolazi novo (već u startu se pelene takav trošak da je to ludilo). Govorimo o nužnom, ne o nečem što se niti može posuditi (ili može, ali se ne radi iz higijenskih razloga). No, ako vam netko drugi pomaže, to je druga stvar, ovako inače ako nemate ušteđevine ili ste sami.....brzo ćete okretati svaku kunu i za osnovne namirnice. Ne daj bože da ste još u kakvom kreditu.
2021 05 27
Nama je super dobro došlo jaje za hranjenje jer bi zavezali bebili u to dok smo jeli, a žao mi je bilo što sam kupila grudnjak za dojenje jer ga nisam obukla niti jednom x-) Izdajalica je must, marama za nosanje je praktična ako nemate kamo s kolicima, jastuk za dojenje me spasio od bolova u leđima jer sam spavala na njemu... Bodiće, pelene i tetrapelene smo kupovali zadnje jer smo čekali dimenzije bebe, a kupili smo dvadesetak komada svega. Tad smo kupili i kozmetiku tipa puder i kreme za guzu, dobro je došao kompletić za nokte, kosu i buduće zubiće...
2021 05 27
Čestitke na prinovi :) Svakako ako već niste kupite: - aspirator za nos, nastavak koji ide u usisavač, služi za puhanje nosa - bocu fiziološke otopine (staklena ili plastična), najekonomičnija je, pola litre nekih 10-ak kuna, iglu i špricu. Dobro dođe kod prvih zaštopanih nosića uz aspirator - toplomjer za uho, za guzu je oke ali nije praktičan baš ako je djete nemirno - naoružajte se odmah sa čepićima 60mg (lupocet ili voltaren) da ne trčite u ljekarnu zlu ne trebalo - octenisept za dezinfekciju - tirosur prašak za brže zacjeljivanje pupka - tetra pelene - češalj od prave dlake za isčešljavanje tjemenice ovo je meni dobro došlo uz već standard, kozmetiku, bodiće, gaze, hlačice itd. Kupila sam i izdajalicu ali sam ju koristila svega 3 puta, pa sad skuplja prašinu :D
2021 05 27
Ajme, nisam očekivala ovoliki odaziv! Hvala svima, zaista ste mi puno pomogle što se tiče priprema! 🥰 Puno mi je jasnije sada, no opet mi dođe da platim nekoga da mi stoji za vratom u dućanu i govori “uzmi to, to nemoj”. 😂 Za početak ću kupiti ono osnovno i zaista nužno, pa ću onda krenuti dalje vodeći se i stvarima koje ste mi navele. ❤️
2021 05 27
> Tralala0060: > Ajme, nisam očekivala ovoliki odaziv! Hvala svima, zaista ste mi puno pomogle što se tiče priprema! 🥰 Puno mi je jasnije sada, no opet mi dođe da platim nekoga da mi stoji za vratom u dućanu i govori “uzmi to, to nemoj”. 😂 Za početak ću kupiti ono osnovno i zaista nužno, pa ću onda krenuti dalje vodeći se i stvarima koje ste mi navele. ❤️ Ako Vam je prvo, kupit ćete svakakva čudesa koja Vam realno neće trebat :') ja sam s prvim poludjela i opustošila trgovine a ono što mi je bilo najpotrebnije nisam imala u datom trenutku (kad smo imali prvi put zaštopan nosić suprug je trčao u ljekarnu da kupi aspirator). S drugim sam već znala optilike što će mi trebat a što ne, a sve što sam mogla sam posudila. Uživajte s bebicom i sretno :)
2021 05 27
Meni je najkorisniji bio stol za presvlačenje...nakon mučenja presvlačenja bebe na niskom krevetu umirala sam od bolova u križima,tako da sam ga sa drugim djeteom kupila i nisam požalila.Prvih mjeseci mi je u ladice stala sva robica,pelene i kremice tako da mi je to sve to bilo na nadohvat ruke...
2021 05 28
> Ako Vam je prvo, kupit ćete svakakva čudesa koja Vam realno neće trebat :') > ja sam s prvim poludjela i opustošila trgovine a ono što mi je bilo najpotrebnije nisam imala u datom trenutku Već se vidim u ovoj situaciji... 😹
2021 05 28
> Natalija77: > Meni je najkorisniji bio stol za presvlačenje...nakon mučenja presvlačenja bebe na niskom krevetu umirala sam od bolova u križima,tako da sam ga sa drugim djeteom kupila i nisam požalila.Prvih mjeseci mi je u ladice stala sva robica,pelene i kremice tako da mi je to sve to bilo na nadohvat ruke... Evo ovo me buni. Neke žene kažu da su ga bezveze kupovale, a nekom je bio spas. Nisam pametna jer ne znam u koju ću skupinu ja spadati haha
2021 05 28
1 2