Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

POZIV ADMINU DA DA SUVISLA OBJASNJENJA

> katarinamartina: > > Rajna123: > > No sikiriki. Ovo su samo krpice 😂🥳 > U pravu ste! I vaš ormar bi trebalo pohvaliti, super roba, za svakog po nešto lijepo. :) Hvala!! Toliko problema u zivoru, korona, ljudi bez posla, skupljaju se boce da dusa zaboli. I onda da se nerviram jel nesto na prvoj stranici ili nije. Ma nema sanse. Ona tema o antidepresivima je trebala biti odmah obrisana! I opcenito odmah brisati takve teme. Ovo nije mjesto za to. Opasno je, a najvise za osobu koja temu otvara. Sve je receno od pojedinih na temi, a i curi u inbox. Vi nikako niste na mojoj "crnoj listi". Nemojte krivo shvatiti to pratitelji. Zasto bi branila nekog tko ima 500+ pozitivnih, a druga strana karikiram 20ak ako taj s 500+ nije u pravu. Evo npr.neki dan je bila tema gdje su korisnice radi balerinki (1 od 3 artikla) napale noviju korisnu, a ovoj 2 dale za pravo. Tocno, balerinke nisu bile nosive i to je uvaljeno. Ali nitko se nije osvrnuo na druga dva artikla koja su bila uredna. Na hlacama je jasno pisalo 36, druga stvar je sto kupilica nije trazila mjere, pa su joj ispale male. To nitko nije spomenuo, osim mene. Ali se na to nije obracala paznja. Bile su vazne samo balerinke. To nije u redu. Nema Vam tu pravila ni postenja. Ja stavim u prodaju, a kad vidim da stoji, a meni se gomila poklonim. Ali poznatim ljudima, ne tu. Ono sam se bila selila pa sam poklanjala i tu. Ali to je to. Sta ja znam tko je iza kojeg profila. Zato se nemojte nervirati, nisu mk nista vrijedno toga.
2021 06 04
Točno, živimo u nekom ludom i stresnom vremenu pa uzrujavanje čija se haljina, torba ili bilo što često vrti na prvoj stranici, a u odnosu na sve ostalo, nebitna. Neka se vrti i okreće, ne zanima me, ne pratim. Tema o antidepresivima je užas, takve u startu brisati. Apropo suradnji, jednako se odnosim i prema curkama sa 500+ i one sa 0 ili par povratnih. Bilo je blokiranih i sa više stotina, umislile da mogu slati sve i svašta, oštećeno, jer su se bahato pozivale na povratne, a nove curke se nisu usudile prozvati ih. Svaka suradnja je nova, kao da se od 0 kreće. Može se dogoditi propust, ali se to odmah u inboxu riješi, povrat uplate + trošak otpreme i isprika, a ne tipa, moje povratne sve o meni govore, nova si i šuti, budi sretna da si dobila brendiranu krpicu za malo novaca, a ta krpica je krpa za kontejner.
2021 06 04
Curke, moje kratko mišljenje... borite se protiv vjetrenjača. Pozdravljam sve nadolazeće promjene na krpicama, ali mnogo puta su ova ključna pitanja postavljena od strane članica na forumu, a nikada nismo dobili odgovor. Kao što je netko već istaknuo, vješto se izbjegavaju. Ramona, vidim da imate preko 200 artikala, ne znam koliko ste uspješni u prodaji, ali sigurno je puno truda uloženo da sve tako lijepo fotkate i objavite. Također plaćate promoviranje artikla, te po povratnim ocjenama vidim kako maksimalno izlazite u susret svojim kupcima, koji su oduševljeni. Smatram da je to dovoljno. Imala sam, mislim dva puta, artikle na naslovnici, pa se opet nisu prodali dva mjeseca, a ni kada platim promoviranje artikla, teško prodam. Pratite koliko pogleda imaju vaši artikli, pa će vam biti jasno da ovdje ima puno više onih koji prodaju, a ne kupaca. Vrijeme će pokazati kako će stranica opstati u toj dinamici, ali zbilja nije vrijedno tolikih živaca i truda...
2021 06 04
> katarinamartina: > Točno, živimo u nekom ludom i stresnom vremenu pa uzrujavanje čija se haljina, torba ili bilo što često vrti na prvoj stranici, a u odnosu na sve ostalo, nebitna. Nije baš sasvim stvar u bivanju na naslovnici, nego u nepravdi i pravljenju prosječnih korisnika magarcima u korist simpatiziranih iz boktepitaj kojih osobnih adminovih razloga. x-)
2021 06 05
U potpunosti je i utemeljeno i čisto legitimno si postavljati i ovakva pitanja i razumijem vas. Također, shvaćam i ostale korisnice i naravno da uvijek u životu ima puno gorih stvari. No kad mi uđemo na ovu stranicu onda je trenutno samo i samo ona naš svijet. I onda čisto logički da nas stvari koji se dešavaju ovdje itekako smetaju. Jest da nismo svi isti, pa nešto što nekoga živcira, drugom smiješno i nebitno. Tu sam 8 godina i mnogo se toga promijenilo u više segmenata, nažalost prema negativnom, jest da ima još uvijek divnih ljudi ovdje, ali isto tako se pojavilo i mnogo gmizova i izjazdilo iz rupa za koje nisam znala ni da postoje. Ovdje je nekad bilo vrlo živo i zabavno sa svim mogućim popratnim sadržajima, od foruma, druženja, pa i neka prijateljstva.... a sada ni onaj osnovni dio čemu je prvenstveno i namjenjena stranica PKZ, je u padu.
2021 06 05
A ovo računanje je jednim dijelom objašnjeno ovdje: ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/252ad2812aafddcb4dafb78e22867421.jpg) Također nije samo bitan veliki broj pregleda da bi artikl završio na naslovnoj, već u kojem periodu se to dogodilo. A ponekad se zna i zbagat, pa i da neki od oglasa završe na temama poput: biseri s krpica, pretjerivanje s cijenama, iz neke sprdancije i tak....pa ljudi nabijaju klikove, a ustvari kad pogledate nijedan lajk. Znači nemoguće da bi imalo skoro pa 1000 pregleda, a nijedan lajk. Iz mog iskustva, par puta mi je bio završio artikl u popularnima (još dok su dinosauri šetali) i stvarno se prodalo, a sada što više upita, lajkova i pregleda sve suprotno.
2021 06 05
Dok su dinosauri šetali moglo se još nešto prodati, bez da završi na naslovnici, ili da se plaća promoviranje artikala. Dnevno se objavljuje i po 20 stranica u kategoriji "odjeća", ali ako otvorite oglase koji su objavljeni npr.jučer, većinom imaju između 2-10 pogleda. I nakon prvog dana posjećenost artikla drastično pada. Nema profita u tome da fotkate 200 artikala i objavite, za što vam treba previše vremena, da bi jedva nešto prodali. I krpice su bile moj svijet, dugo, dugo, ali sve više odaju dojam pustoši i nemara.
2021 06 06
> embrace: > Dok su dinosauri šetali moglo se još nešto prodati, bez da završi na naslovnici, ili da se plaća promoviranje artikala. > Dnevno se objavljuje i po 20 stranica u kategoriji "odjeća", ali ako otvorite oglase koji su objavljeni npr.jučer, većinom imaju između 2-10 pogleda. I nakon prvog dana posjećenost artikla drastično pada. Nema profita u tome da fotkate 200 artikala i objavite, za što vam treba previše vremena, da bi jedva nešto prodali. > I krpice su bile moj svijet, dugo, dugo, ali sve više odaju dojam pustoši i nemara. Ja se s ovim slazem, u zadnjih par godina vise nemam ni volje niti entuzijazma za sve ovo. Skuzila sam preglede, nekoc je to bila druga stvar, u 8g nikad nisam platila dodatne usluge, dnevno je bilo po 20 upita sad ako jednom mj netko posalje poruku to je cudo. I mislim da ce s vremenom to sve biti jos gore, svaka cast curama koje se trude slikati i objavljivati, najveca je stvar u tome da je kupovna moc pala i zali Boze truda jel je isti samo gubljenje vremena.
2021 06 06
> embrace: > Dok su dinosauri šetali moglo se još nešto prodati, bez da završi na naslovnici, ili da se plaća promoviranje artikala. > Dnevno se objavljuje i po 20 stranica u kategoriji "odjeća", ali ako otvorite oglase koji su objavljeni npr.jučer, većinom imaju između 2-10 pogleda. I nakon prvog dana posjećenost artikla drastično pada. Nema profita u tome da fotkate 200 artikala i objavite, za što vam treba previše vremena, da bi jedva nešto prodali. > I krpice su bile moj svijet, dugo, dugo, ali sve više odaju dojam pustoši i nemara. To je skroz istina i moglo se prodati bilo kako, samo što tada je čak i značilo nešto završiti u popularnima, jer je utjecalo i na buduće prodaje, posjećenost profila, a sada apsolutno ne znači ništa. A dnevno je otprilike 90 stranica u kategoriji odjeće dok je primjerice do prije nekih 2 godine bilo oko 150 i da definitivno posjećenost je vrlo slaba, kao i pregledi. I da za objaviti više artikala definitivno treba volje, vremena i živaca. Jer nije da samo objaviš pa hajde, jer ionako je besplatno pa barem tu ne gubiš ništa (osim svojevoljno tko želi, ali to je pak stvar izbora) nego još veći problem su raznorazni blesavi upiti, pa smaračice, pokušaji prevare, spamovi.....
2021 06 06
> TinciKrizevci: Baš sam to pratila kako je i na svjetskoj razini i shvatila da jednostavno ovakve stranice više nisu toliko interesantne radi mnogo faktora. Primjerice ajmo po kategorijama. Kozmetika je nekad bila bez konkurencije, a sada postoje mnogi brendovi koji mogu vrlo dobro konkurirati HE kozmetici, čak su i nadmašili neke po kvaliteti, a mogu ih si priuštiti doslovno svi, znači ove "jeftinije" marke nisu više ni intersantne za kupiti ovdje, a kamoli još rabljeno. Skuplje pak se gleda da je novo i nekorišteno, a takvih je jako malo i jedino se uspiju prodati ako je stvarno ispod cijene. Nakit pak je dosta riskantan radi mogućih prevara oko toga da li je stvarno pravo srebro, zlato, kamenje...., a biža pak je dostupna po stvarno povoljnim cijenama zaista po svim mogućim dućanima. Torbe, Modni dodaci, Obuća i Odjeća čak mogu svrstati i pod zajedničko, tu je pak problem ovaj: oni koji prodaju brendirano imaju cijene identične pa skoro u dućanima (prvenstveno se to u zadnjih 2 godine mnogo promijenilo) i to potencijalnom kupcu ne znači ništa, makar se ovdje drastično i smanjila takva ponuda, ostale su većinom kopije (što je uostalom i zabranjeno). S druge strane imamo ponudu ostalih dućanskih brendova koja je dostupnija široj masi i realno rijetki baš budu kupili nešto ovdje da uštede 5,10 ili 15kn. A tako najčešće i bude, evo primjer netko je kupio u bershki suknju za 69,90kn, obuče jednom i stavi cijenu npr za 50,00kn (pod uvjetom naravno da nije preprodavačica onda će staviti i troduplo 🤭) teško da će se prodati. Prvenstveno jer svi manje više koji smo ovdje smo vrlo dobro upoznati sa svim mogućim i cijenama i ponudama i brendovima i kako to sve ide.
2021 06 06
I zaključak je ustvari kako se sve to na kraju svede na to da oni koji pate na markirano, ali pritom mislim na baš prave brendove i imaju za to, ovdje ni ne dolaze, oni koji pate, ali za to nemaju jako teško nađu povoljno, one koje briga za markirano i pate isključivo na dizajn (tu sam) teško si nađu baš nešto specifično, a oni koji pak kupuju da prođu povoljnije idu radije u dućane ili online, jer realno h&m, bershka, zara, mango, pullandbear, reserved, tw........ne bude nitko platio ovdje zbog uštede od par kn i još polovno i još razmišljati hoće li te prevariti i još sa poštarinom nekad izađe skuplje. Također otkad postoji i mogućnost za odnijeti robu u h&m na recikliranje, mnogi su i radije tako postupili nego ovdje objavili. A jedino što još uvijek relativno prolazi je ako se zaista nađe nešto što se propustilo ili nije bilo broja osim ako se nije otišlo sa cijenom u nebesa, jer se i to zna raditi ovdje (npr s kako je bilo s onom popularnom traper torbom iz zare koja je bila 179,00kn i rasporadana tu bila osvanula i za 399,00 kn) ili ako se baš ciljano nešto traži tipa neki parfem, dječji lot, za neki event nešto i da zaista nema nigdje. No to je sve u manjini i zato polako to sve "propada", odnosno cijeli taj koncept prodaje/kupnje polovne robe.
2021 06 06
Second hand stranice ne izumiru, dosta ljudi je bitan faktor ekoloska osvijestenost u racunici kupovanja odjece (vani postoje depop, etsy, vestiare i svaka ima svoje razlicite kupce). Ovdje je problem ponuda - barem meni kao kupcu. Trudim se kupovati planski pa trazim jako specificne komade odjece, a te je zaista tesko naci na krpicama. Npr. trazila sam vintage tenisku mini suknju, salonke br. 40 sa kvadratnom petom i zavrsetkom na prstima, floralnu haljinu s pufastim rukavima, babydoll haljinu iz 60-ih / 70-ih)... i iako sam prelistala sve dostupne artikle na krpicama - bas te stvari nisam nasla. U proaloj ovakvoj temi sam rekla da su mi artikli dva pita zavrsili na naslovnici, jedan sam prodala (Max mara naocale za 150 kn), a drugi sam zamijenila (vesta od lana, kasmira i svile) i moram reci da kad prodam neku stvar, ona uvijek ima povoljnu cijenu, zanimljiv i jedinstven dizajn (puno vintage stvari), markirana je (joop, maxmara, patrizia pepe itd - sve prodano sa cijenom do 200 kn), te je napravljena od kvalitetnih materijala (kasmir, svila i sl.) Ne da mi se placati stvari iz Zare prakticki isto koliko bi ih platila u ducanu - zivim u centru Zagreba i stvari su mi dostupne, pa su mi te preprodaje presmijesna i glupa stvar.
2021 06 06
> andrejama: Upravo to, evo gledam neke sitnice, kozmetiku i parfeme npr i ne mogu se oteti dojmu da prodavaci ili ne znaju staviti realnu cijenu ili ne zele. Koja je svrha tu kupiti rabljeni artikl za koji je upitno dali je original, moguce i s neispravnim rokom uporabe po istoj ili cak visoj cijeni nego sta je u nekom online web shopu gdje je barem kakva takva garancija i pravo povrata. Osobno jako dobro znam kako se ticu prodajne cijene i na vecinu oglasa na MK se samo nasmijem. A da o odjeci ne pricam, danas kad je brdo web shopova s mizernim cjenama, besplatnom dostavom i besplatnim povratom ne vidim svrhu. Da su cijene realne vise bi se i prodavalo, kad sam i stavila koji oglas to je vecinom bilo u pola ili jos manje cijene, samo da se proda, a kao kupac to nikada tu nasla nisam. Uvijek prije nego sta nesto kupim pretrazim tu ali za par kn jeftiniju cijenu ipak biram ducan/web shop. Zato vise i ne kupujem. Brendiranu garderobu da ne spominjem, tko si moze priustiti taj ce i otic u dizajnerski ducan nece tu kupovati macka u vreci za velike cifre. .
2021 06 06
@NoirRouge ove što ste vi naveli su specifične u svojoj namjeni i nisu općenite. Etsy je više za handmade, a Vestiaire za markirano i s time da još oboje uzimaju dosta velike provizije i nisu baš popularne svima osim za ciljanu publiku ljudi. Mnoge npr stranice slične namjene su brzo propale. Ima potražnje, ali ne toliko da bi moglo opstati mnogo stranica na tu varijaciju. Eto i sami ste rekli da vam fali ovdje "određena ponuda", a to u većini krpice nikad nisu imale, a niti će imati. Ovo za ekološku osviještenost se slažem i veliki plus, i sama sam to prije radila, radije išla pogledati ovdje prije kupnje, no onda sam shvatila da na kraju bi ispala samo budala da sam neke artikle kupila, čitaj pretplatila. Radije ću onda taj isti "višak" utrošiti na konkretne ekološke projekte počevši od hrane pa do ostale proizvodnje, uključujući i modne. No ovdje ako je 0,5% ljudi radi toga možda sam i to rekla previše, jer naš narod općenito i van ove stranice je još uvijek vrlo neodgovorno i gleda se samo osobna dobit, a ne ono što je u korist cijele zajednice ili našeg ekosustava. Evo samo primjer u mojoj zgradi sa 6 stanova, jedino moj stan sudjeluje u recikliranju, iako imamo sve potrebne spremnike doslovno ispred, znači ne moraš ići nigdje, ali eto....Mi smo generalno vrlo nepismen narod u više segmenata i ekološki i modno, što je vidljivo i ovdje, prvenstveno na kopije mislim, to zaista kupuju i nose ljudi koji pojma nemaju niti što kupuju, niti da sudjeluju u kriminalu, a niti da to ostavlja posljedice i nije baš bezazleno. A eto opet ste i saželi ono što sam i gore sve navela, zašto na kraju krajeva su ovakve stranice bez budućnosti, tražite specifično to tu ne nalazite, trendovske stvari vas ne interesiraju, a niti ste bedasti da bi plaćali nešto što vam je dostupno i izvan ovog i onda ostaje samo ako periodično naletite tu i tamo, a od toga stranica ne može opstati.
2021 06 06
> TinciKrizevci: > > andrejama: > Upravo to, evo gledam neke sitnice, kozmetiku i parfeme npr i ne mogu se oteti dojmu da prodavaci ili ne znaju staviti realnu cijenu ili ne zele. > Koja je svrha tu kupiti rabljeni artikl za koji je upitno dali je original, moguce i s neispravnim rokom uporabe po istoj ili cak visoj cijeni nego sta je u nekom online web shopu gdje je barem kakva takva garancija i pravo povrata. Osobno jako dobro znam kako se ticu prodajne cijene i na vecinu oglasa na MK se samo nasmijem. > A da o odjeci ne pricam, danas kad je brdo web shopova s mizernim cjenama, besplatnom dostavom i besplatnim povratom ne vidim svrhu. > Da su cijene realne vise bi se i prodavalo, kad sam i stavila koji oglas to je vecinom bilo u pola ili jos manje cijene, samo da se proda, a kao kupac to nikada tu nasla nisam. > Uvijek prije nego sta nesto kupim pretrazim tu ali za par kn jeftiniju cijenu ipak biram ducan/web shop. > Zato vise i ne kupujem. > Brendiranu garderobu da ne spominjem, tko si moze priustiti taj ce i otic u dizajnerski ducan nece tu kupovati macka u vreci za velike cifre. > . Eto sve ste saželi kako je. I još bih samo dodala kako ste i naveli i gore uz to što je kupovna moć pala, mnogo je i prošla godina većinu ipak navela na to da dosta preispitaju i svoje prioritete i navike. Tako da dosta se toga promijenilo.
2021 06 06
1 2 3 4 5 6 ... 7