Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Split covid cijepljenje

Drage splićanke koje ste se išle cijepiti ovaj tjedan, jeste išle u Spaladium arenu ili šc Gripe? Čitam da su s ovim ponedjeljkom cijepljenje prebacili na Gripe no nikako ne uspijevam dobiti svoju LOM na telefon zadnja 2 dana kako bih dobila provjerenu informaciju.. U četvrtak me čeka druga doza pa da ne lutam bezveze.
2021 06 22
Možete ući na FB na Nastavni zavod za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije ima post na kojem piše da je u srijedu akcija cijepljenja po Kotarevima
2021 06 22
I meni je u cetvrtak druga doza-na Gripama
2021 06 22
Vedranapv hvala ti na savjetu! Provjerila sam nedavne fb postove od nzjz Split, spominju 10ak gradskih kotara koliko vidim. Pa super je da su omogućili ljudima da se cijepe po cijelom gradu! Baš sam ugodno iznenađena. Živim na Gripama pa bi mi cijepljenje u šc bilo idealno ako se već može tamo cijepiti iii hvala nadadamic10 što si mi to potvrdila :")
2021 06 22
Čekat će vas i treća ubrzo ;)
2021 06 23
😂 akcija, još malo pa nestalo 🐑🐑🐑🐑🐑🐑
2021 06 23
Meni je drugo cijepljenje bilo zakazano za danas u Areni, no kako sam vidjela ovu temu otisla sam odmah na Gripe, i tamo sam se cijepila vez problema, nisu me nista ni pitali. Samo sto je uzasno vruce unutra, skoro kao vani pa se treba na to pripremiti 😢 i cijepe bez rukavica naravno
2021 06 23
Leonchii drago mi je da vam je tema bila od pomoći. Nadam se da ste sad dobro, bez većih nuspojava! Kako to da cijepe bez rukavica? Zar nemaju ventilatore unutra kao što je bilo u Spaladium areni? Bome se ne veselim vrućini ,:)
2021 06 24
> malllaaaa: > Čekat će vas i treća ubrzo ;) Moram djecu upisat u iste škole u koje je Mala išla. Kad tako dobro kuži sve tajne i urote svijeta. Ili je to čisti talent... Hmm
2021 06 24
Mene su i prvu dozu cijepili bez rukavica u Areni, momka obe doze s rukavicama 😅 tako da je to ocito moja sreca. Jucer su od cini mi se 5 punktova 4 tete cijepile bez rukavica. Cak me manje boli ruka sada nego nakon prije doze, nadam se da ce se tako i nastaviti > delilah007: > Leonchii drago mi je da vam je tema bila od pomoći. Nadam se da ste sad dobro, bez većih nuspojava! Kako to da cijepe bez rukavica? Zar nemaju ventilatore unutra kao što je bilo u Spaladium areni? Bome se ne veselim vrućini ,:)
2021 06 24
> TinTina987: > > malllaaaa: > > Čekat će vas i treća ubrzo ;) > Moram djecu upisat u iste škole u koje je Mala išla. Kad tako dobro kuži sve tajne i urote svijeta. Ili je to čisti talent... Hmm Jako higijenski, cijepljenje ljudi bez rukavica. Meni tete u dućanu poslužuju sa rukavicama, a ove daju lijek bez rukavica. Zdravstvena usluga na nivou. što se mene tiče, neka cijepe i na parkingu, kao da je velika razlika između sportskih dvorana i te lokacije.
2021 06 24
Da ne pričam da se ne radi provjera općeg zdravstvenog stanja osobe koja dođe na cijepljenje. Tipa provjera kilaže. Nemoguće da osoba od 50 kg kila dobiva istu količinu LIJEKA (jer bocka jest lijek, terapija) kao i ona od recimo 90-100 kg. A tek što ljude ne upozoravaju na sastojke, čisto sumnjam da onaj kartončić o informacijama o lijeku dadnu svakome tko dođe. Što da osoba dobije alergijsku reakciju? Tko će biti kriv? Pa da, samo on, jer je svojevoljno došao da mu se zdravom dadne lijek. Ne odgovara nitko za taj proizvod. Čak je i Europska agencija za lijekove dala samo *uvjetno* odobrenje, i to na temelju studija koje su joj priložili sami proizvođači, bez daljnjih nezavisnih istraživanja. Btw. zašto još traje maskenbal za i te koji su primili tu gensku terapiju? Nije moguće da i dalje šire bolest?!
2021 06 24
Moj komentar je trebao značiti da ako netko nije završio medicinu u Zurichu nema potrebe da zamara svoju lijepu pametnu glavicu s raznim urotama, tko koga ubija, truje, čipira i ostalo. Iz jednostavnog razloga - jer kompetentan nije. Ljudi kao da prvi put čuju za pojam zarazna bolest A ja se isto izvažem svaki put kad me boli glava i idem popiti paracetamol i nisam sigurna treba li mi 0.01726414 komada tablete ili 197 komada, ili možda 2 komada kako je izračunao netko pametniji od mene i stavio to na papir uz tablete. A ako me ipak ne prestane boljeti glava tužim cijeli svijet i pošaljem atentatora na farmaceutkiju koja mi je prodala taj bezvrijedan otrov.
2021 06 24
@TinTina987 Neka je kompetentan za to ministar zdravstva koji nije priskočio u pomoć propucanom policajcu na Markom trgu (vjerojatno ne zna ni pobrojati sastojke lijeka koje daje ljudima dok se naslikava po tim akcijama). Da, on je isto tako kompetentan i za ekonomiju skupa sa ravnateljem zavoda za javno zdravstvo koji priznaje da njihove mjere (zapravo zabrane) nisu zasnovane na znanstvenim istraživanjima jer nisu u mogućnosti ponuditi reference istih (posjedujem privatni mail gdje je to rečeno). Divni ljudi i stručnjaci koji nam svima kroje sudbinu. I ja bi im trebala vjerovati? U čl. 47. Zakona o zaštiti pučanstva od *zaraznih* bolesti (gdje se ne spominje samo c19 već i kolera, kuga, virusna hemoragijska groznica, žuta groznica i druge) navedeno je između ostalog (posebno izmjena i dopuna 47/20): »Kada je, sukladno članku 2. stavcima 4. i 5. ovoga Zakona, proglašena epidemija zarazne bolesti ili opasnost od epidemije zarazne bolesti u odnosu na koju je i SZ0 proglasila pandemiju, odnosno epidemiju ili *opasnost* od nje [znači, upravlja se izvana], sigurnosne mjere iz stavaka 1. do 3. ovoga članka može odlukom narediti, u suradnji s Ministarstvom zdravstva i Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo, i Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske. *Odluke Stožera donose se pod neposrednim nadzorom Vlade Republike Hrvatske* [gdje, logično, sjede stranački ljudi].« (+)
2021 06 24
A gospodin koji sjedi u tom zavodu je i član stožera. Ako to nije u onom stilu kadija te tuži, kadija ti sudi, ja ne znam što je?! Ne razumijem kako ljudima sva ova priča bar malo ne smrdi... Zašto bi se zdrav čovjek liječio? I kao što ste Vi naveli, uzmete lijek tek kad osjetite da Vas boli glava, ne uzimate ga kada Vas ne boli, prevencije radi, zar ne? I da, količina je bitna. U svakom doziranju lijekova, pa i u ovom bi slučaju trebala nešto značiti. Nema ni taj paracetamol iste količine isti učinak na dijete i na odraslu osobu, zašto bi 1 bocka bila dovoljna za svakoga, nevezano za njegovo opće zdravlje, težinu i slično? I za kraj mi odgovorite, da li Vam je dano da nešto potpišete? Pretpostavljam da ste otišli po svoju dozu, sada su dostupne na svakom kantunu.
2021 06 24
1 2 3